Reklama:
Reklama:
Reklama:

Popularne na forum

Dzień dobry. Jestem nowy na Forum, nie wiem, czy we właściwym miejscu, ale chciałbym poprosić o rozszyfrowanie wyników rezonansu magnetycznego kręgosłupa lędźwiowego, które dziś otrzymałem. Na ile jest źle i co najlepiej z tym robić: Opis badania Spłycona lordoza lędźwiowa w badanej pozycji. Cechy lumbalizacji S1 z przetrwałą tarczą S1-S2. Wielopoziomowe nierówności powierzchni blaszek granicznych jak w przypadku przebytych zaburzeń kostnienia. Poza tym wysokości trzonów kręgów zachowane, sygnały prawidłowe. Tarcza międzykręgowa L5-S1 z zaburzeniami uwodnienia, o minimalnie obniżonej wysokości. Pozostałe tarcze międzykręgowe o zachowanych wysokościach i prawidłowych sygnałach. Na poziomie L5/S1 - szerokopodstawna wypuklina materiału tarczy międzykręgowej powoduje stenozę kanału kręgowego typu C oraz zwężają otwory międzykręgowe z redukcją tkanki tłuszczowej okołokorzeniowej i możliwym uciskiem korzeni nerwowych po stronie prawej przy obciążeniach. Na pozostałych poziomach wypuklin tarcz międzykręgowych i ucisku korzeni nerwowych nie stwierdza się. Stożek końcowy rdzenia kręgowego bez patologii. Wnioski: dyskopatia L5/S1. Cechy przebytych zaburzeń kostnienia trzonów lędźwiowych. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
1 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
[CYTAT] gość 05-04-2025, 12:24:19 Witam mam pytanie jak rozwiązał się poród pani. Jestem w ciąży w 27 tygodniu ciąży i też mam zastawkę Komorowo otrzewnową mam wodogłowie od urodzenia. Pytam jak pani rodziła bo również nie wiem co robić. Jedni lekarze mówią że siłami natury a drudzy że przez cesarskie cięcie. Mogłabym się dowiedzieć jak było u pani?[/CYTAT] Witam jak przebiegł Pani poród czy wszystko jest dobrze
4 komentarz
ostatni 7 miesięcy temu  
/ gość
mam taką obserwację, że na linii obecni 40-50 latkowie a emeryci 60-80 lat powstaje silny pokoleniowy konflikt, ludzie z toksycznych rodzin dopiero w wieku 40-50 lat osiągają względną emocjonalną niezależność od rodziców czy to alkoholików czy przemocowców czy wszelkich innych rodziców dysfunkcyjnych, a tu nagle kiedy człowiek złapał trochę oddechu wewnętrznego, ma swoje pieniądze i chce zacząć żyć po swojemu taki rodzic znów domaga się uwagi, tyle, że tym razem trzeba się nim zajmować, bo jest stary i niedołężny, a nie dlatego, że trzeba mu się podporządkowywać bo jest silniejszy, boimy się go i zależymy od niego, dlatego obecni 40-50 latkowie nie chcą podejmować się opieki i wcale się nie dziwię, człowiek ma silny wewnętrzny opór przed ponownym wchodzeniem w orbitę relacji z takim rodzicem, od którego dopiero co skutecznie emocjonalnie się uwolnił, kogo stać na to żeby zabezpieczyć opiekę w dps ma święty spokój ale dla większości ludzi w Polsce są to koszmarne koszty i robi się nierozwiązywalny problem, stary czlowiek z demencją jest trudny w kontakcie na tysiąc różnych sposobów, a jesli w domu między rodzicami a dziecmi nie było żadnej dobrej relacji, wobec takiej osoby cięzko jest wykrzesać jakiekolwiek wspólczucie, chyba już tylko w oparciu o etykę, moralność czy podstawowe zasady humanitaryzmu, ale to naprawdę na dłuższą metę nie wystarcza
285 komentarz
ostatni 6 miesięcy temu  
/ gość
witam, opiszę sytuację gdyż szukam pomocy. Syn 9 i pół roku od kwietnia/maja zaobserwowaliśmy iż dostaje dziwnych mimowolnych skurczy mięśni podczas snu. Najpierw było to bardzo łagodne teraz z każdym następnym tygodniem robi się to coraz bardziej widoczne i silniejsze. Zaczyna się w fazie zasypiania, potem uspokaja się następnie występuje znowu nad ranem (między godziną 5-8) Mocne szrpnięcia barkiem, ręką czase nogą. Z badań podstawowych krwi wyszła tylko podwyższona hemoglobina. Do tego podywższony magnez . Jakie badania warto wykonać przed udniem się do neurologa? Jak należy traktować takie zjawisko. Za wszelkie informację będę wdzięczny. Pozdrawiam. Marcin
1 komentarz
ostatni 9 miesięcy temu  
Co to za drobne kropni na mozgu
2 komentarz
ostatni 2 miesiące temu  
/ gość
odczuwam ból barku przy zapinaniu biustonosza,spodnie i czuję cały czas.Próbuję oszczędzać się.Schylałam się zawiązać but i znów poczułam lekki "odlot" i lęk - przez chwilę nie moja głowa Bożena
1 komentarz
ostatni 21 dni temu  
/ gość
Siada ci kregoslup,szyjny piersiowy,zacznij się gimnastykować,wzmacnic kark i ramiona,możesz sam beż fizjoterapii
2 komentarz
ostatni 2 miesiące temu  
/ gość
Cześć wszystkim, ​Zwracam się z prośbą o pomoc w analizie mojej sytuacji medycznej oraz o doradztwo w kwestii dalszej diagnostyki neurologicznej. Mam 30 lat i od dłuższego czasu zmagam się z barierami fizycznymi i poznawczymi, które uniemożliwiają mi normalne funkcjonowanie i rozwój, mimo moich starań i wieloletnich treningów. ​Moja historia zaczyna się w 1996 roku – z dokumentacji okołoporodowej wynika, że doszło do poważnych komplikacji. W załączonej galerii podaję skany z książeczki zdrowia oraz wyniki EEG: https://postimg.cc/gallery/KYPnD5N/0c03b8bb ​Kluczowe fakty z dokumentacji: ​Poród w zielonych wodach płodowych (silne niedotlenienie). ​Zapalenie płuc tuż po urodzeniu (potwierdzone RTG klatki piersiowej). ​Patologiczna żółtaczka (narastająca bilirubina do 13,8 mg/dl). ​Moje obecne objawy i problemy: ​Brak jakiejkolwiek adaptacji mięśniowej i siłowej mimo systematycznych treningów (podejrzewam uszkodzenie szlaków motorycznych na linii mózg-mięsień). ​Deficyty poznawcze, trudności z czytaniem ze zrozumieniem, autyzm, IQ w granicach 70-73. ​W zapisie EEG widoczne zmiany w okolicach skroniowych (fale wolne). ​Pytania do specjalistów i osób z podobnym doświadczeniem: ​Czy badanie traktografii (DTI) może potwierdzić uszkodzenia mieliny lub szlaków motorycznych wynikające z niedotlenienia? ​Czy spektroskopia protonowa (MRS) celowana na płaty skroniowe może wykazać zaburzenia metaboliczne, np. obniżony poziom NAA (N-acetylasparaginianu)? ​Czy rezonans magnetyczny na aparacie 3.0 Tesla może wykazać mikrostrukturalne zmiany, których nie widział aparat 0.3 T? ​Szukam lekarza (woj. śląskie, najlepiej okolice Zabrza/Gliwic/Katowic), który potrafi rzetelnie zdiagnozować encefalopatię u dorosłego i pomóc w dokumentacji do orzecznictwa. ​Z góry dziękuję za pomoc i każdą wskazówkę.
1 komentarz
ostatni miesiąc temu  
Reklama:
Reklama: