Reklama:
Reklama:
Reklama:

Popularne na forum

Może doradzę, napisz na maila. [email protected] Nie jestem lekarzem.
3 komentarz
ostatni 2 miesiące temu  
/ gość
Opis badania radiologicznego MR kręg. szyjnego Badanie wykonano w sekwencjach: FR FSE (T2- sag, ax) C2-C3 do C7-Th1, GRE (T2- ax), FSE (T1- sag, ax), STIR ( T2-sag) W kręgosłupie szyjnym całkowite wyrównanie fizjologicznej lordozy z zaostrzeniami przednich i tylno-bocznych krawędzi trzonów kręg. w dolnym odcinku. Sygnał szpiku kostnego trzonów kręgowych prawidłowy. Obniżony sygnał w obr. T2-zal. krążków m-kręgowych w całym odcinku szyjnym - początkowe cechy dehydratacji. Na poziomach krążków C5-C6 i C6-C7 widoczne modelowanie przedniej ściany worka oponowego. Na poziomie krążka C5-C6 widoczna pośrodkowo-prawoboczna wypuklina pierścienia włóknistego krążka wpuklajaca się do kanału na głębokość ok. 2,5 mm z zawężeniem rezerw płynowych okołordzeniowych od przodu i strony prawej, lecz bez ucisku struktur nerwowych, a wymiar AP kanału na tym poziomie wynosi ok. 11 mm. Na poziomie krążka C6-C7 widoczna pośrodkowa tylna wypuklina pierścienia włóknistego krążka wpuklająca się do kanału na głębokość ok. 2 mm z zawężeniem rezerw płynowych okołordzeniowych od przodu, lecz bez ucisku struktur nerwowych, bez stenozy kanału kręg. Na pozostałych poziomach krążków cech ich wypuklin/przepuklin w kierunku światła kanału kręg. nie stwierdza się i stosunki anatomiczne w kanale kręg. prawidłowe, bez cech stenozy. Sygnał rdzenia kręgowego do poziomu krążka Th3-Th4 prawidłowy, bez zmian ogniskowych.
1 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
/ gość
W istocie białej przykomorowej obu półkul mózgu oraz w części brzusznej ciała modzelowatego obecne są linijne pasma gliozy tkanki nerwowej pochodzenia naczyniowego. Ogniska zmienionej bliznowato tkanki nerwowej średnicy 2-5 mm w istocie białej podkorowej i głębokiej obu półkul mózgu o charakterze naczyniowym z tendencją do zlewania się w większe skupiska.
1 komentarz
ostatni 7 miesięcy temu  
/ gość
Również zmagam sie z podobnym problemem. Po znieczuleniu podpajęczynówkowym mam lekki niedowład nogi, problem z chodzeniem.
2 komentarz
ostatni 2 dni temu  
/ gość
angioMR RM-Angiografia głowy (2023-09-18) TOF Po stronie prawej w przedniej części zbiornika mostowo-mózdżkowego tuż ptzy tylnej krawędzi piramidy k. skroniowej widoczne jest linijne pasmo nieznacznie podwyższonego sygnału w w sekwencjach przepływowych (TOF, veno), niewidoczne w sekwencjach T1 i T2 (morfologicznych). Pasmo ciągnie się od piramidy k. skroniowej w miejscu sąsiadowania zatoki esowatej i ICA i zanika w okolicy zatoki jamistej. Może to być odmiana przetrwałej tętnicy trójdzielnej, może artefakty. Proponuje MR z kontrastem NIe stwierdzam tętniaków innych tętniczych malformacji naczyniowych w obrębie koła Willisa. Naczynia prawidłowej szerokości, bez zwężeń i poszerzeń o gładkich zarysach. Bez złogów hemosyderyny Inne odmiany budowy: - karotyzacja prawej PCA - pętla naczyniowa na prawej CCA w odcinku C2 (skalistym) Torbiel szyszynki 8mm
1 komentarz
ostatni 3 miesiące temu  
/ gość
Witam, myślałam ,że zwariowałam do póki nie znalazłam tego forum po wcześniejszych MR było ok,ostatni piersiowy ,palenie w tym odcinku i pieczenie prawego łokcia jakby ktoś ogniem przypalał ☹️, drżenie ręki do tego,czy jest coś o czym nie mówią ludziom przed tym badaniem,niby nie szkodliwym.
57 komentarz
ostatni miesiąc temu  
/ gość
Jestem 40+ właśnie wyszedłem ze szpitala ze wstępną diagnozą, z receptą na madopar i skierowaniem do poradni chorób pozapiramidowych w warszawskim szpitalu bródnowskim. Mam wizytę w połowie 2024. Chciałbym zapytać jaka jest procedura krok po kroku w przypadku parkinsona, żeby być przygotowany na pierwszą wizytę, żeby nie przeoczyć żadnej ważnej kwestii ... Kiedy jest stawiana diagnoza, w którym momencie otrzymuje się refundację na leki (bo na razie płacę 100%), gdzie szukać specjalistów od parkinsona (podkarpackie), jakie są dalsze kroki po pierwszej wizycie w poradni parkinsonizmu.... ?
77 komentarz
ostatni 15 dni temu  
/ gość
Musisz ćwiczyć pamięć. Warto wykonać badania. Hormonalne: tarczyca, przytarczyce, nadnercza, przysadka w całości. Insulinoopornosc, cukrzyca. Do tego zakaźne, gdyby były inne objawy. Warto zrobić testy miasteniczne przy zmęczeniu. Torbiele, guzy w głowie? Nadciśnienie śródczaszkowe? Niedobory witamin? Stwardnienie rozsiane?
4 komentarz
ostatni 2 miesiące temu  
/ gość
Reklama:
Reklama: