Reklama:
Reklama:
Reklama:

Popularne na forum

18 kwietnia Wyniki Historia: Dostępne badania przed tomografią komputerową, zakrzepica zatok, SAH Pytanie ogólne: Kontrola natywna CT, zwiększone krwawienie? CT czaszkowo-mózgowy, wykonane 18 kwietnia 2023 o godzinie 8:13 Odkrycie: W dniu 17 kwietnia 2023 roku narastające krwawienie pozaosiowe w okolicy czołowo-podstawnej lewej o szerokości do ok. 6 mm – nast. 10 zdjęcie 15 Nieznacznie narastający obrzęk lewego czołowo-podstawnego z utrzymującym się małym krwawieniem korowym do podkorowym po stłuczeniu po lewej stronie czołowo-podstawnej. Lekko zanikający podtwardówkowy zbiór krwi wzdłuż przedniego sierpa mózgowego. Obszernie wchłonięty krwotok podpajęczynówkowy po lewej stronie czołowo-skroniowej. W przeciwnym razie ustalenia są spójne. Głównie zewnątrzoponowe nagromadzenie powietrza w okolicy zatoki esowatej po stronie lewej ze złamaniem potylicznym typu bds z promieniowaniem do komórek wyrostka sutkowatego po stronie lewej i gromadzeniem się płynu w komórkach wyrostka sutkowatego po stronie lewej. ______________________________ Wyniki Historia: Dostępne badania przed tomografią komputerową, zakrzepica zatok, SAH Pytanie ogólne: Proszę dodać CTA + fazę żylną w przypadku wysokiego stopnia jako dodatek do właśnie przeprowadzonej kontroli CCT. Zwłaszcza zakrzepica żył zatokowych CT CTA wewnątrzczaszkowe, wykonane 18 kwietnia 2023 o godzinie 8:45 - zlecone: CT czaszkowo-mózgowe Odkrycie: Informacje o dawce całkowitej dla badania radiologicznego: DLP 425,99 mGy.cm Deff 1,20 mSv zgodnie z ICRP103 Bez zmian w stosunku do badania wstępnego z dnia poprzedniego: Brak kontrastu w zatoce esowatej po stronie lewej i niezmienne nagromadzenie powietrza na jej biegu do żyły szyjnej wewnętrznej po stronie lewej.
4 komentarz
ostatni 7 miesięcy temu  
Mam 70 lat, od ponad 50-ciu biegam codziennie 10 kilometrów, do tego trzy piętra schodów w 15 sekund...aż do 5 stycznia 2024. W tym dniu spadłem z wysokości plecami w dół na obramowanie łóżka, zawyłem, aż pół sąsiedztwa się zbiegło! Jeszcze przez tydzień katowałem się na tradycyjnej trasie utykając okropnie, potem już tylko chód niczym kuternoga, każdego dnia czułem pogorszenie władności prawej nogi po wspomnianym upadku. Po prawie 3 miesiącach idę jak bocian z prędkością 3 km/h, kontuzjowaną nogę praktycznie "dostawiam" do lewej. Siedząc lub leżąc wyczuwam "pracę" całego pośladka przez udo aż po łydkę. To tak, jakby ciasto rosło na drożdżach, są także momenty niezależnego ode mnie drgnięcia tej nogi z tendecją ku stopie. Moje regularne zabiegi przy pomocy masażu rolką i pistoletem pozostają bez jakiegokolwiek skutku. Nie potrafię wskoczyć nawet na jeden schód, ta noga nie należy już do mnie. Moje durne (bo teoretyczne) pytanie brzmi: gdybym po tym upadku nie robił absolutnie żadnego sportu, "wyleżał" i przeczekał ze kwartał ból żebra, nie "nauczyłbym" mojego organizmu tej kuternożnej i zapamiętanej reakcji? Dziękuję i bez nadziei pozdrawiam, StaryiKiedyśJary
1 komentarz
ostatni 4 miesiące temu  
/ gość
U mnie niestety wyglada to tak i nie wiem gdzie z tym pójść
25 komentarz
ostatni 3 miesiące temu  
/ gość
Witam. Od kilku dni czuje mrowienie w głowie ( z lewej strony) nie jest to ciągłe aczkolwiek conieraz, dodatkow czuje ból lewej ręki od ramienia do łokcia. Czego mogą byc to objawy? Dodam ze od zawsze jak boli mnie głowa to z jednej strony wlasnie z lewej. Zaczynam sie niepokoic a bardzo boje udac sie do lekarza.
1 komentarz
ostatni 6 miesięcy temu  
/ gość
Dzień dobry, mam 30 lat i kilka lat temu(około 4) gdy zdiagnozowano u mnie cukrzycę, pojawiły się u mnie zawroty i ból głowy. Zrobiłem wszystkie zalecane badania u laryngologa, tomografię komputerową głowy i kręgosłupa. Stwierdzono zwiększoną sklerotyzację atlanto-potyliczną 2-go kręgu, ale nie stwierdzono powiązania do bólu i zawrotów głowy. Miesiąc temu podczas badań u kardiologa stwierdzono u mnie Zespół posturalnej tachykardii ortostatycznej, podczas siedzenia puls 80 gdy wstaję puls natychmiast nie spada poniżej 120. Kardiolog przepisał mi Propanolol 10mg 3 x dziennie, niestety objawy po nim nasiliły się, straciłem przytomność w pracy i zabrano mnie do szpitala na obserwację, następnego dnia wypuścili mnie i kazali udać się do kardiologa. W ostatnich tygodniach objawy znacznie się nasiliły, do tego stopnia, że po kilku minutach stania lub chodzenia tracę przytomność. W dodatku po krótkiej chwili gdy stoję lub chodzę mam zaburzenia widzenia, silny ból w klatce piersiowej, nie czuję kończyn i co ciekawe dzieje tak się również jazdy samochodem pomimo tego, że siedzę. Mam też cukrzycę typu 2 oraz nadciśnienie uregulowane lekami. Przyjmuję Metforminę 1000mg 2 x dziennie Lercanipidin 10mg rano, Carvedilol 3 mg 2 x dziennie, Candesartan 4mg rano. Kardiolog twierdzi, że z sercem wszystko jest w porządku i zaprasza na badania kontrolne za kilka miesięcy. Co mogę z tym zrobić ? Do kogo się udać ?
1 komentarz
ostatni 9 miesięcy temu  
/ gość
Jakieś 15 lat temu dołożyłem trąbkę rowerową do ucha i zatrąbiłem, od razu pisk w uchu i nadwrażliwość na dźwięk które są do dnia dzisiejszego, uszkodzenie w audiogramie na poziomie 2khz. Później jakiś miesiąc po zdarzeniu do 4 lat następowały po sobie takie objawy jakby kartka na jednej półkuli głowy później drugiej, spięta czaszka i szyja, kręgosłup jakby przeskakiwał etapami przy ruchu, drżenie głowy i nóg, uczucia w kończynach jakby kartka papieru na nich była i przeczulica skóry, po okresie 4 lat zatrzymały się na tym problemy i są one do dnia dzisiejszego nie potęgując się oprócz…, mimo wszystko że brzmi to nieciekawie problemy te były do ogarnięcia można było żyć i cieszyć się życiem, natomiast po 4 latach do dnia dzisiejszego jedyne co się nasila to spięcie czaszki i szyi a także wrażenie jakby do mięśni oddechowych nie dochodziły impulsy, spięta klatka, przepona, coraz większy problem oddechowy, cały dzień ja wymuszam oddech, poza tym to nie są odczucia jedynie ponieważ ergospirometria a także z gazometrii jakby zbyt dużo dwutlenku węgla a także inne parametry jakby było niedotlenienie, saturacja 95 leżąc, nie wychodzą wyniki jakby mnie mieli podłączać pod urządzenia ale czuję się masakrycznie, nie jestem w stanie już wytrzymać, w pracy skupić się, nie wiem czy to przez brak tlenu, poza tym rezonanse emg borelioza tężyczka itd ok jedynie eeg 3 razy źle, każdy mówi że to nerwica (brałem z 5 rodzajów leków przez ten czas i nic) że nie ma szans od trąbki coś takiego aby uszkodzić układ nerwowy. Nie wiem już co o tym myśleć.
1 komentarz
ostatni 2 miesiące temu  
/ gość
Dzień dobry, Córka 2 lata 4 miesiące od jakiś 3 miesięcy mówi „kręci mi się w głowie” byłam z nią u neurologa (kazał obserwować) córka jest energiczną 2 latką. W okresie tych 3 miesięcy zdażyło jej się powiedzieć z 6 razy „kręci mi się w głowie” - w trakcie tego nie zaobserwowałam żadnych innych objawów oprócz tego powiedzenia „kręci mi się w głowie”. Raz powiedziała to, gdy skakała po kanapie i „straciła równowagę”, raz gdy tańczyła, raz gdy z pozycji leżącej dość gwałtownie wstała, raz dzisiaj gdy siedziała na rodzinnym obiedzie - oczywiście zawsze bez żadnych innych objawów. Czy znowu udać się do neurologa, czy pogłębić diagnozę o tomografie? Nie chce też niepotrzebnie siać paniki. Czy są tu jacyś specjaliści,którzy mogą mi coś doradzić
1 komentarz
ostatni 6 miesięcy temu  
/ gość
Polecalbym wszystko powiedziec lekarzowi rodzinnemu i postarac sie o badanie na stwrdnienie rozsiane.
2 komentarz
ostatni 2 miesiące temu  
/ gość
Reklama:
Reklama: