Reklama:
Reklama:
Reklama:
Reklama:

Popularne na forum

Cześć wszystkim, ​Zwracam się z prośbą o pomoc w analizie mojej sytuacji medycznej oraz o doradztwo w kwestii dalszej diagnostyki neurologicznej. Mam 30 lat i od dłuższego czasu zmagam się z barierami fizycznymi i poznawczymi, które uniemożliwiają mi normalne funkcjonowanie i rozwój, mimo moich starań i wieloletnich treningów. ​Moja historia zaczyna się w 1996 roku – z dokumentacji okołoporodowej wynika, że doszło do poważnych komplikacji. W załączonej galerii podaję skany z książeczki zdrowia oraz wyniki EEG: https://postimg.cc/gallery/KYPnD5N/0c03b8bb ​Kluczowe fakty z dokumentacji: ​Poród w zielonych wodach płodowych (silne niedotlenienie). ​Zapalenie płuc tuż po urodzeniu (potwierdzone RTG klatki piersiowej). ​Patologiczna żółtaczka (narastająca bilirubina do 13,8 mg/dl). ​Moje obecne objawy i problemy: ​Brak jakiejkolwiek adaptacji mięśniowej i siłowej mimo systematycznych treningów (podejrzewam uszkodzenie szlaków motorycznych na linii mózg-mięsień). ​Deficyty poznawcze, trudności z czytaniem ze zrozumieniem, autyzm, IQ w granicach 70-73. ​W zapisie EEG widoczne zmiany w okolicach skroniowych (fale wolne). ​Pytania do specjalistów i osób z podobnym doświadczeniem: ​Czy badanie traktografii (DTI) może potwierdzić uszkodzenia mieliny lub szlaków motorycznych wynikające z niedotlenienia? ​Czy spektroskopia protonowa (MRS) celowana na płaty skroniowe może wykazać zaburzenia metaboliczne, np. obniżony poziom NAA (N-acetylasparaginianu)? ​Czy rezonans magnetyczny na aparacie 3.0 Tesla może wykazać mikrostrukturalne zmiany, których nie widział aparat 0.3 T? ​Szukam lekarza (woj. śląskie, najlepiej okolice Zabrza/Gliwic/Katowic), który potrafi rzetelnie zdiagnozować encefalopatię u dorosłego i pomóc w dokumentacji do orzecznictwa. ​Z góry dziękuję za pomoc i każdą wskazówkę.
1 komentarz
ostatni 2 miesiące temu  
Czy ktoś wie co jest na rezonansie głowy
1 komentarz
ostatni 3 miesiące temu  
/ gość
Mam 23 lata.Badanie zostało wykonane ze względu na bóle w odcinku lędźwiowym, uczucie sztywności w tym odcinku jak i sztywności w odcinku szyjnym. Ulgę daje wyginanie się na wszystkie strony, któremu towarzyszy "strzelanie" zarówno w odcinku szyjnym jak i lędźwiowym.
1 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
/ gość
Reklama:
Reklama: