REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:

Popularne na forum

[CYTAT] gość 22-11-2022, 23:18:59

Dzień dobry, Moja mama od 9 lat choruje na chorobę Parkisona. Ze względu na duże zwyrodnienia niezbędne jest przeprowadzenie operacji wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. Czy ktoś poddał się tej operacji? Czy możecie mi polecieć jakiegoś lekarza dla mamy? Z góry dziękuję.

[/CYTAT]
2 komentarz ostatni 8 dni temu
 
/ gość
Witam. Jestem chory na dystonie tułowia i poszukuję osób chorych na tą samą chorobę ,i chciałbym podzielić się informacjami ,uczestniczyć w rozmowach.
1 komentarz ostatni 4 miesiące temu
 
Ewentualnie jeszcze orzechy można do tego dodać
22 komentarz ostatni 13 dni temu
 
/ gość
[CYTAT]Gość 2008-06-07 20:17:00 Moja mama właśnie wróciła z Warszawy była na wizycie w klinice na Banacha. Choroba jest potwierdzona juz od kilku miesięcy. Nie ma leków, jedyne co zażywa to Polmesilat, ale nie sądzę, żeby to był jakoś specjalnie skuteczny lek. Prusza sie po mieszkaniu bez wózka, czasem chodzi sama za pomocą chodzika. Do toalety jest prowadzona za ręce. Ma problemy z chodzeniem. Nie ma mowy o samodzielnym wykonywaniu kroków, gdyż zachwiana jest równowaga. Mowa jest coraz częściej niezrozumiała i często mówi cicho. Jej życie ogranicza sie do czynności fizjologicznych i oglądania tv. Najgorsze są spadki ciśnienia. Kilka razy już były omdlenia. Zwłaszcza po dłuższym siedzeniu bez ruchu (jak np ogląda serial tv, wtedy zapomina o świecie <IMG SRC="img/forum/smilies/icon_smile.gif">. I wtedy jak jest prowadzona do toalety to słabnie. <BR>Problemem jest również oddawanie moczu. Mimo częstych wizyt w toalecie ma problemy z "wysikaniem" się. Wtedy wraca do pokoju i po jakiej chwili musi iśc znowu. Wynika to widocznie z jakiejś blokady mięsni. Dlatego tata zakłada mamie specjalne podpaski, ale i one nie pomagają, a pampersy dla dorosłych są zbyt zbyt duże i niewygodne. <BR>Mama cały czas jest pod opieką taty, który przeszedł na emeryturę. prowadzi dom i opiekuje sie mamą. Mieszkają sami, stąd cały ciężar opieki spada na tatę. <BR>Napiszcie coś więcej. <BR>Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego dla Was, chorych i Waszych rodzin. <BR>Marcin[/CYTAT]
94 komentarz ostatni 6 miesięcy temu
 
/ gość
Witam, mojej mamie (63l) 3 lata temu postawiono diagnozę PSP ( poradnia MSWiA ) na podstawie, powtarzających się upadków do tyłu i ledwo w tamtym momencie dostrzegalne zaburzeniem ruchu galek ocznych gora-dol. Przepisana Lewodopa w małej dawce. Po 6 mc wizyta kontrolna z nowym MRI ruchy galek ocznych takie same, pogorszenie chodzenia, mowy, stany depresyjne.Infoo od profesora. W MRI nie widać charakterystycznych zmian, choroba nie postępuje tak szybko jak można by się było spodziewać, jednak diagnoza zostaje że względu na obraz pacjentki. Kolejna wizyta za 6 mc. Nie stety przyszła pandemi i poradnie zamknięto. Mama leczona u miejscowego neurologa (ogólnego jeśli może tak powiedzieć) w tym czasie stan mamy nie znacznie się pogarszał . Ze względów bezpieczeństwa zaczęła poruszać się za pomocą balkonika. W 2021 mama trafiła do specjalisty ch. Parkinsonowskich jednak wizyta zdalna przez pandemię. MRI niespecyficzne dla tej choroby jednak obawy pasują. Lekarz dodał kilka leków i od tamtej pory mama miała złe samopoczucie. Nawet na małych dawkach. Zmienił się wyraz twarzy, zaczęły się problemy z mową. Jej stan po mału się pogarszał. Od maja tego roku lekarz zalecił większe dawki leków. Amantix i Nako Mite. Od czasu zwiększenia dawki stan mamy jest zły. Nie jest w stanie chodzić, ma problemy z połykaniem, mowa. Zdarzyly się dni kiedy odstęp czasu pomiędzy dawkami był większy i mamy stan się trochę poprawia, jest w stanie ze mną rozmawiać, nie jest przysypiająca, lepiej utrzymuje równowagę siedząc. Jednak ok 30 min od przyjęcia dawki leków rozmowa jest bełkotliwa. Na koniec dodam, że mama jest po udarze, zawale i urazie głowy z utrata przytomności. Od tego tygodnia mama ma mieć wprowadzane dodatkowe leki i zwiększona dawkę Nakom z dobowej dawki 300 do 750. Czego się boję. Czy możliwe jest że diagnoza nie była trafna a leki powodują część objawów ? Czy możliwy jest taki zabieg okoliczności że najbardziej dokuczliwe obiawy pojawiały się i nasilały po nowych dawkach laków ?
1 komentarz ostatni 7 miesięcy temu
 
/ gość
Jeśli chodzi o nerwice to https://neuroza.pl/ wyjaśnia kwestie tych zaburzeń.
4 komentarz ostatni 2 miesiące temu
 
/ gość
Mega współczuję :( Niestety dzisiaj lekarze patrzą tylko i wyłącznie na pieniądze.
2 komentarz ostatni 6 miesięcy temu
 
Napisz proszę jak się czuje Twoja mama i czy potrzebujesz dalej pomocy.
2 komentarz ostatni 7 miesięcy temu