Reklama:
Reklama:
Reklama:

Popularne na forum

[CYTAT] gość 05-03-2024, 17:52:02 [CYTAT] gość 03-02-2024, 03:14:43 Moja mama choruje od 8 lat. Ciekawe ze ktoś tu napisał że jego mama zakuła się igła. Moja też i od tego się wszystko zaczęło. Najprawdopodobniej te leki przeciwwirusowe, bardzo silne coś uszkodziły w organizmie. Zaczęło się od niespokojnych snów, potem sztywność pogłębiająca się, upadki, i dalej cały wachlarz objawow nietrzymanie moczu, od kilku miesięcy problemy z mową, jakieś 3 lata temu przestała chodzić samodzielnie a ostanie miesiące jest przykuta całkiem do łóżka. Słabo oddychała ostatnie tygodnie a w tej chwili jest w bardzo złym stanie. Jest pod respiratorem na oiomie od 3 dni, próbowali ją odłączyć od respiratora ale nie podejmuje samodzielnego oddychania, jest już wybudzona z tą rurą w gardle, gardło ją boli, jest slaba. Nie wiem czego się spodziewać dalej. Jutro druga próba odłączenia. Mamy nadzieję że będzie oddychać samodzielnie i wróci do domu.[/CYTAT] Update z dzisiaj 05 Marca jest taki, że mama leży już bez kontaktu od kilku dni na silnych lekach przeciwbólowych Nie otwiera oczu od dwóch dni. Wygląda na to że to juz kwestia dni. Pracuje tylko serce, puls ma od ponad tygodnia pomiędzy 109-116 więc wysoki. Miesiąc po tej niewydolności oddechowej nie podźwignęła się. Ma respirator, pega ale od tamtej pory progres w tym złym kierunku jest błyskawiczny. Piszę wam bo wiem jak człowiek się zastanawia co go czeka. A tak mało jest o tej chorobie na forach i wogole lekarze mało obeznani z tym msa.[/CYTAT] Trzymaj się ciepło. Mój mąż leżący i ciągłe nawroty stanów zapalnych, głównie przew. Moczowego ..nie wiem jak ten organizm wytrzymuje ,już 2 miesiąc na antybiotyku .
99 komentarz
ostatni miesiąc temu  
/ gość
Czy ktoś mógłby polecić sanatorium dla osoby chorej na Parkinsona? Mój tata ma 81 lat, chcę żeby pojechał na 2-3 tygodnie, zmienił otoczenie, był rehabilitowany.
1 komentarz
ostatni 2 miesiące temu  
/ gość
Właśnie go mam. Straszna choroba. Najpierw Parkinson,leki mało co pomagające.Lekarze jeden ,drugi, aż młody doktor powiedział co mam. Jest już żle. Nie chodzę, nogi bezwładne,problemy z przełykaniem,mówienim,sypie się okrutnie....Czekam na koniec, oby szybko. R atownicy sprawdzali na kompie co to jest. Mąż mówi że mi się nie chce walczyć ,bo jeszcze nie dawno było nieżle.nie mam siły.marzè ,by zasnàć..M
1 komentarz
ostatni 2 miesiące temu  
/ gość
Spróbuj trenować przeponę, wciąganie i wypychanie brzucha. -123wsda
3 komentarz
ostatni 3 miesiące temu  
/ gość
Piszę pracę magisterską o czynnikach, które mają wpływ na przebieg rehabilitacji u osób z uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego. Jeśli jesteś osobą, która przeszła udar, choruje na Parkinsona, to byłabym bardzo wdzięczna za udzielenie anonimowej odpowiedzi. Żeby ruszyć do przodu z pracą potrzebuję jeszcze tylko 20 przesłanych kwestionariuszy, bardzo proszę o pomoc! Z góry dziękuję za poświęcony czas i wszystkie udzielone odpowiedzi! https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfw6Q7gjVCcmiZboYbwOaK6J1DdA-JGef5WtVacHapRMfVecA/viewform?fbclid=IwAR3wg_LrOTw86y2e-XV84Uo-xC4Q55JBueJf9DxaAlE2b41IzcpC0rJk35E
1 komentarz
ostatni 3 miesiące temu  
/ gość
Jestem 40+ właśnie wyszedłem ze szpitala ze wstępną diagnozą, z receptą na madopar i skierowaniem do poradni chorób pozapiramidowych w warszawskim szpitalu bródnowskim. Mam wizytę w połowie 2024. Chciałbym zapytać jaka jest procedura krok po kroku w przypadku parkinsona, żeby być przygotowany na pierwszą wizytę, żeby nie przeoczyć żadnej ważnej kwestii ... Kiedy jest stawiana diagnoza, w którym momencie otrzymuje się refundację na leki (bo na razie płacę 100%), gdzie szukać specjalistów od parkinsona (podkarpackie), jakie są dalsze kroki po pierwszej wizycie w poradni parkinsonizmu .... ?
1 komentarz
ostatni 6 miesięcy temu  
/ gość
Witajcie. Urodziłem się już z wadami wrodzonymi-niepełnosprawność ruchowa i inne mniejsze wady. W ostatnim czasie robiłem Tomograf komputerowy w celu kontroli oponiaka i torbiela. Dodatkowo lekarz zlecił sprawdzenie i upewnienie się czy nie mam dziecięcego porażenia mózgowego. Okazuje się że mam to (co już dawno podejrzewałem). W związku z tym chciałem się zapytać czy są jakieś badania w celu stwierdzenia jaki stopień tego porażenia jest?
1 komentarz
ostatni 6 miesięcy temu  
/ gość
Witam. Czy objawy tej choroby kiedyś ustępują czy zostaje to do końca życia ? Oczopląs, problemy z chodzeniem i wzrokiem.
7 komentarz
ostatni 2 miesiące temu  
/ gość
Reklama:
Reklama: