Reklama:
Reklama:
Reklama:

Popularne na forum

Nie wiem ale ja mam podobno ie od 8 miesięcy także zmęczenie otepienie zawroty glowy i wahania raz lepiej raz gorzej raz znika na kilka dni potem wracają objawy mój neurolog twierdzi że to od szyjnego ale póki co skupił się na tym że poprzez rezonans wyszło że miałem mikroudar gdzieś kiedyś i najpierw chce wykluczyć że to orzez udar ale opiewa cały czas że to orzez odcinek szyjny się takie coś dzieje...
2 komentarz
ostatni 24 dni temu  
/ gość
www.siepomaga.pl/irena-kopiec to nie spam ... Walczę o mamę
2 komentarz
ostatni 6 miesięcy temu  
/ gość
Witam proszę o wyjasnienie wyniku MR głowy bez i ze wzmocnieniem kontrastem (pilne) Badanie MR głowy w projekcji strzałkowej, poprzecznej i czołowej, badanie bez i ze wzmocnieniem kontrastu w obrazach T1, T2-zaleznych, FLAIR, DWI, dADC,Ven Bold Niewielkie zaniki korowo – podkorowe. Układ komorowy nieprzemieszczony. Okołokomorowo i na granicy korowo-podkorowej widoczne są punktowe i rozlane ogniska hyperintensywne w obrazach T2 zależnych i FLAIR – demielinizacyjne, bez obecności patologicznego wzmocnienia kontrastowego. Ciało modzelowate niezmienione. W sekwencji Ven Bold nie uwidoczniono obecności pokrwotocznych depozytów hemosyderyny. W sekwencji DVI nie uwidoczniono ognisk ograniczenia dyfuzji. Kąty mostowo – móżdżkowe wolne. Na skanach po dożylnym podaniu środka kontrastowego nie uwidoczniono patologicznych wzmocnień w obrębie OUN. Zmiany zapalne w obrebie zatok obocznych nosa KT głowy (pilne) NECT mózgowia w trybie pilnym. W mózgowiu nie stwierdza się cech świeżego krwawienia śródczaszkowego, zmian pourazowych ani cech procesu wypierającego. Umiarkowane zmiany zanikowe mózgowia głównie płatów czołowych. Zmiany zanikowe górnego bieguna robaka móżdżku. Okołokomorowo i nadnamiotowo widoczne obszar hipodensyjne mogące odpowiadać leukoarajozie - niewspółmiernie do wieku pacjenta.
1 komentarz
ostatni 12 dni temu  
/ gość
Kochani,jak daleko znajduje sie w mozgu pien mozgu od wzgorza(czy to jest daleko?)
1 komentarz
ostatni 7 miesięcy temu  
9 komentarz
ostatni 9 miesięcy temu  
/ gość
1 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
/ gość
Witam, Napisze swoją historię, może to komuś pomoże. U mnie zaczęlo się od grzybicy pochwy, pieczenie w okolicach sromu i podczas siedzenia. Grzybica została przeleczona i nie wychodziła w badaniach, a pieczenie nadal było i to coraz gorsze. Kolejni ginekolodzy rozkładali ręce, pielgrzymka po tych ignorantach to był koszmar, a pieczenie postępowało. Zaczęło obejmować uda i podbrzusze, a ja byłam kompletnie przerażona bo nie wiedziałam co sie ze mną dzieje. Przeczulica skóry doszła aż do głowy (zaczęłam mieć dziwny łupież) i łydek. Byłam wrakiem człowieka, nie mogłam zakładać obcisłych ubrań bo wszystko podrażniało. W pracy w zimie z dżinsów przebierałam sie w dresy :-) siedzenie 8 h w pracy było koszmarem. W końcu po 3 latach! tej męczarni zostałam zdiagnozowana w poradni leczenia bólu. Diagnoza neuropatia nerwu sromowego u mnie to rozwinęlo się do neuropatii obwodowej. Cały układ nerwowy zwariowiał. Została mi zrobiona blokada nerwu sromowego, dostałam leki pregabaline, amytryptyline, d3, a+ e, kwas foliowy. Dzieki blokadzie nie czulam pieczenia sromu, a dzieki lekom powoli zaczynało ustepowac pieczenie skory. Poprawa byla diametralna, w koncu moglam odetchnac. Blokady mialam robione co miesiac przez ok 10 miesiecy. Z nimi czulam sie jak w raju :-) ale w koncu doktor nie chciala ich wiecej robic i pieczenie sromu niestety powrocilo, ale juz nie tak silne jak wczesniej. Znowu zaczelam szukac pomocy i trafilam na fizjoterapie uroginekologiczna czyli po prostu masaze pochwy i sromu. Poczatkowo objawy zaostrzyly sie, ale pozniej ustapili spektakularnie. Nie moglam uwierzyc, ze efekty sa tak swietne. Moglam funkcjonowac moze nie calkowicie bez bolu, ale bez porownania lepiej niz przed diagnozami. Bol ustapil o ok.90 % mysle. Niestety caly czas jestem na lekach i musze masowac sie regularnie ok 2 razy w miesiacu, bo inaczej wszystko wraca, ale przynajmniej wiem co mi jest i gdzie szukac pomocy. I jeszcze jedno, w moim przypadku bardzo wazna jest dieta, niestety musialam odstawic slodycze, alkohol, make i kawę, bo te produkty zaostrzaly neuropatie. Takze jakby ktos mial taka sytuacje szukajcie pomocy u neurologa, fizjoteraputy, w poradni leczenia bolu. Juz w pierwszym gabinecie ginekologa powinnam zostac zdiagnozowana pod tym kątem , zaoszczedziooby mi to masy cierpienia i moze dzisiaj moja neuralgia bylaby tylko zlym wspomnieniem, a nie przewlekla wyciszona choroba. Zycze wszystkim zdrowia :-)
198 komentarz
ostatni miesiąc temu  
/ gość
Biorę pregabalinę 150 mg z powodu nerwicy lękowej. Bardzo pomaga, ale trzeba odstawić po pół roku leczenia ze względu na ryzyko uzależnienia.
2 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
/ gość
Reklama:
Reklama: