Reklama:
Reklama:
Reklama:

Popularne na forum

Cześć! Kilka dni temu odebrałam wynik RM kręgosłupa szyjnego. Ponieważ mam przewlekłe bóle szyji sztywność z promieniowaniem do ręki i palca ( kciuka ) jakby kolka barkowa. W opisie wyszło iż jest zniesienia lordoza szyjna wczesne zmiany degeneracyjne krążka C5C6 z uwypukleniem i zwężeniem przestrzeni na tym odcinku. Bez cech ucisku na nerwy i rdzeń. I wyostrzenia krawedzi trzonów od C3-C6. Nie ma tragedii aczkolwiek bóle są. Czy to możliwe bez ucisku ? W dodatku 5 lat temu mialam RM szyji i wyszło pękniecie pierścienia włóknistego.
1 komentarz
ostatni 3 miesiące temu  
Ktoś tam miał operacje ?
1 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
/ gość
wskazana porada osteopatyczna .
6 komentarz
ostatni 3 miesiące temu  
/ gość
Never44 czy wiesz co Ci dolegało ? Czy masz diagnozę ? Mam to samo i wszyscy rozkładają ręce. A to jest takie dziwne odczucie...
16 komentarz
ostatni 3 miesiące temu  
/ gość
Zgadzam się, że rehabilitacja pooperacyjna jest bardzo ważna, ale ten post jest trochę zbyt ogólny. W praktyce najważniejszy zawsze powinien być pacjent, a dopiero później dobór metod. Najpierw trzeba zapytać: po jakim zabiegu jest pacjent, jaki był zakres operacji, jakie ma ograniczenia od lekarza, jaki jest poziom bólu, obrzęk, ruchomość, siła, cel powrotu i czy wraca do zwykłego funkcjonowania, pracy czy sportu. Dopiero potem dobiera się plan rehabilitacji. U jednej osoby wystarczy spokojna fizjoterapia i ćwiczenia, u drugiej trzeba mocniej popracować nad zakresem ruchu, stabilizacją, siłą, blizną, obrzękiem albo kontrolą bólu. Nie ma jednego programu dla wszystkich. W BK21 MedConcept patrzymy na to właśnie tak: najpierw diagnostyka i rozmowa z pacjentem, potem ortopeda, fizjoterapeuta i konkretny plan powrotu do sprawności. Do tego można dobrać metody wspierające regenerację, np. drenaż, kompresję, pracę manualną, ćwiczenia, a czasem komorę hiperbaryczną, ale wszystko powinno wynikać z realnego stanu pacjenta, a nie z gotowego schematu. Moim zdaniem dobra rehabilitacja to nie tylko zabiegi, ale też kontrola postępów i mądre prowadzenie pacjenta krok po kroku. Moim zdaniem dobra rehabilitacja to nie tylko zabiegi, ale też kontrola postępów i mądre prowadzenie pacjenta krok po kroku. Jak ktoś chce zobaczyć nasze podejście do rehabilitacji i diagnostyki sportowej: https://bk21medconcept.com/
2 komentarz
ostatni 12 dni temu  
Witam posiadam nowy nie używany stabilizator BionicBack BB-1. chciał bym go sprzedać bo jest mi nie potrzebny.
1 komentarz
ostatni 2 miesiące temu  
/ gość
Blokada nie daje gwarancji, że ból ustąpi, często jest tak że trzeba ją powtarzać. Co do ceny, to zależy od rodzaju i miejsca dostepności
2 komentarz
ostatni 6 miesięcy temu  
Mocno bym się zastanowiła..... Zastrzyk nadtwardówkowy to po prostu blokada. Blokada charakteryzuje się tym, że przestaje boleć (ale nie zawsze) a degeneracja tkanek występuje nadal. Często też blokada powoduje to, że jak nie boli to pozwalamy sobie na więcej, n.p. większy wysiłek. większe ciężary i sami sobie szkodzimy.
29057 komentarz
ostatni miesiąc temu  
Reklama:
Reklama: