Reklama:
Reklama:
Reklama:

Popularne na forum

Get Positive MPU resolved Buy Original Ukraine passport Buy Original Latvian Passport Online Buy Real Lithuanian Passport Online How to get Lithuanian Residence Permit Buy Latvian Residence Permit
1 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
/ gość
Drodzy, szukam ratunku moja mama ma przepukliny krążków na odcinkach od TH3 do TH9, które uciskają na worek oponowy. Mama jest silną kobietą z dużym progiem bólowym, ale to co przeżywa w przypadku kręgosłupa to istne tortury. Byłyśmy u wielu specjalistów i żaden nie chce się podjąć operacji na tym odcinku. Lekarze dają mamie 30 procent szans na to, że będzie chodzić po takiej operacji. Mama ma paraliże, niedowłady nóg i problemy z układem moczowym, więc i tak skazana jest na życie w fotelu. Jesteśmy z Torunia, proszę jeśli macie jakieś dobre rady to będę dozgonnie wdzięczna bo nie wiem już co robić. Mamy dobrego fizjoterapeutę, ale jest to chwilowa ulga nie przynosząca realnej poprawy. Co robić, gdzie szukać pomocy? Załączam opis rezonansu.
1 komentarz
ostatni miesiąc temu  
Cześć, szukam osób, które zmagały się z dyskopatią ledźwiową jak obecnie ja. Może ktoś miał podobne objawy do moich i coś podpowie :/ W skrócie: pierwsze bóle i drętwienie nogi zaczęło się ok maja 2023 (drętwienie pod koniec dnia lub po kilkukilometrowym spacerze. Poprawną diagnozę, że to dyskopatia dostałem we wrześniu (załączam MRI) zacząłem rehabilitację i tak do około połowy grudnia było ok mimo promieniowania bólu do stopy, choć stopniowo co raz gorzej. W drugiej połowie grudnia zaczęły się problemy z chodzeniem - max kilometr, nie mogłem już leżeć bez bólu inaczej niż tylko na brzuchu. Jak na złość początkiem stycznia 2024 złapało mnie mocne przeziębienie i wtedy posypałem się całkiem - mogę chodzić tylko po mieszkaniu bo po 2-3 minutach mam taki ucisk w pośladku i drętwieje mi noga, że muszę się położyć. Neurochirurg przepisał mi ponownie leki przeciwzapalne i przeciwbólowe i coś drgnęło, ale niewiele mogę już komfortowo leżeć na lewym boku i niedługo na plecach (aż pojawi się ból). Chodzenie dalej problemowe, ale wytrzymuję już kilka minut. Zrobiłem kolejne MRI, przepuklina powiekszyła się minimalnie do 11 mm i dalej jest ucisk na nerw. Na razie konsultowałem on-line z neurochirurgiem (wizyta w gabinecie w przyszłym tygodniu). Opisałem mój stan i dalej waha się czy to stan na operację czy nie (nie mam objawów opadającej stopy, nietrzymania moczu itp.) no ale ogolnie ból jest i noga drętwieje. Nie ma teraz mowy o rehabilitacji, w domu wykonuje najlżejsze ćwiczenia. Przejrzałem chyba wszystko, co jest w internetach na ten temat. Czy ktoś z Was wyszedł z podobnie cieżkich objawów unikając operacji? Sam już jestem chętny na zabieg, bo te kilka miesięcy z bólem potrafią zniszczyć najtwardszą psychikę:/ Przy okazji podpytam czy znacie dobrego neurochirurga w Krakowie lub okolicach?
1 komentarz
ostatni 3 dni temu  
Witam, borykam sie z bolem kregoslupa ls. Jestem po rezonansie. Ciekawi mnie zaznaczona za zdjęciu zmiana. Mozna prosic o informacje czy to cos istotnego? Dołączam opis: Spłycenie lordozy lędźwiowej. Zmiany zwyrodnieniowe krążka mk. na poz. L5-S1, z obniżeniem wysokości i sygnału; zwyrodnienie trzonów typu Modic I. Na poz. L1-L5 niewielkie tylne uwypuklenie krążków mk. Na poz. L4-L5 kanał kręgowy zwężony do 13,3mm w wym. strzałkowym. Na poz. L5-S1 centralno-lewoboczna przepuklina krążka mk. wlk. 4,8mm z modelowaniem worka oponowego, spłyceniem lewego zachyłka bocznego i wpuklaniem się do lewego otworu m-kręgowego. Kanał kręgowy zwężony do 12,2mm w wym. strzałkowym. Na pozostałych poziomach obraz prawidłowy. Kanał kręgowy bez cech stenozy. Stożek rdzenia bez zmian ogniskowych.
1 komentarz
ostatni 9 dni temu  
/ gość
Badanie MR kręgosłupa szyjnego wykonano w płaszczyznach czołowych, poprzecznych i strzałkowych w sekwencjach Ti i T2 zależnych oraz TIRM bez dożylnego wzmocnienia kontrastowego. Wyrównanie lordozy szyjnej z kyfotycznym ustawieniem kręgosłupa w odc C4-C5 W badaniu stwierdza się zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa szyjnego pod postacią: -obniżonego sygnału z tarcz międzykręgowych C3-C6 w sekwencji Tz-zależnej świadczącego o zaburzeniach ich uwodnienia. -obniżenia wysokości tarcz międzykręgowych C3-C6 -nierównego zarysu płytek granicznych trzonów kręgów C3-C6 -zmian wytwórczych na krawędziach trzonów kręgów C4-C6 (w ode C4-C6 zmiany występują także od strony kanału kręgowego i otworów korzeniowych co pogłębia ich stenozę) -zmian zwyrodnieniowych w stawach międzykręgowych -podwyższonego sygnału z trzonów kręgów C4-C5 w sąsiedztwie blaszek granicznych w sekwencji TIRM świadczącego o obrzęku -szerokopodstawnej wypukliny tarczy międzykręgowej C3-C4 tylnej bocznej obustronnej dwuwypukłej modelującej worek oponowy i zmniejszającej rezerwę objętościową kanału kręgowego i zachyłków korzeniowych z cechami obustronnego modelowania korzeni nerwowych, szerokopodstawnej wypukliny tarczy międzykręgowej C4-C5 tylnej bocznej obustronnej lateralizującej w stronę prawą modelującej worek oponowy i zmniejszającej rezerwę objętościową kanału kręgowego i zachyłków korzeniowych z cechami nieznacznego modelowania brzusznej powierzchni rdzenia kręgowego po stronie prawej z cechami ucku przednich korzeni nerwowych po tej stronie: szerokość kanału kręgowego w wymiarze AP wynosi 6 mm, -szerokopodstawnej wypukliny tarczy międzykręgowej C5-C6 tylnej bocznej obustronnej modelującej worek oponowy i zmniejszającej rezerwę objętościową kanału kręgowego i zachyłków korzeniowych z cechami modelowania brzusznej powierzchni rdzenia kręgowego z zachowaniem przedrdzeniowej objętościowej rezerwy plynowej oraz obustronnym uciskiem przednich korzeni nerwowych, szerokość kanalu kręgowego w wymiarze AP wynosi 7 mm, Sygnał z szyjnego odcinka rdzenia kręgowego bez cech demielinizacji. W obrębie kręgu C6 widoczny jest naczyniak o śr 10 mm. Innych zmian w badaniu MR kręgosłupa szyjnego nie stwierdza się
1 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
Cześć, jestem po operacji kręgosłupa. Chodzę na zabiegi z NFZ, zdaję sobie sprawę, że to za mało. Czy ktoś poleci [url=https://osteohelp.pl/fizjoterapia/] dobrego fizjoterapeutę w Krakowie[/url]?
1 komentarz
ostatni 2 miesiące temu  
Witam.  Opiszę z czym się zmagam, proszę o jakąś radę, co może pomóc w tych dolegliwościach.  Od 12 lat zmagań się silnymi napięciowymi bólami głowy (obecnie mam 30 lat), a w ostatnim czasie bóle znacznie przybrały na sile. Mam "zdretwiala" szczególnie lewą część głowy, włącznie z czołem, skroniami. Napięcie utrzymuje się codziennie, niemal cały czas. Napięcie przemieszcza się na lewą część twarzy , szyi, odczuwam też to napięcie w barkach, klatce piersiowej. Jednak w głowie czuję to najmocniej, jakby nie było tam życia, przepływu, energii, tylko silne napięcie i ból. Czuję się wtedy jakby "odłączony" od życia, myślenia, jest to najgorsze odczucie. Kiedy skupie się na tych napięciach w głowie moja twarz przybiera wtedy pewien grymas. Miałem robiony rezonans głowy ale nic tam nie wskazuje na moje dolegliwości. Robiłem niedawno rezonans odcinka szyjnego kręgosłupa żeby wykluczyć tam jakiś ucisk na nerw i czekam na wyniki. Leczyłem się przez około 2 lata również na nerwicę natręctw, brałem różne leki od psychiatry i neurologa jednak nic nie wpłynęło na poprawę mojego stanu. Leki nie wpłynęły na siłę i częstotliwość natręctw oraz napięć. Obecnie nie biorę leków ponieważ tamte nie przyniosły żadnych rezultatów, a jeszcze sprawiały że byłem trochę jakby nie sobą, dlatego mogły negatywnie na mnie wpływać. Bóle są codziennie, prawie nieustannie, towarzyszą im pewne natręctwa, które te bóle wywołują i nasilają. Obecnie chodzę na psychoterapię i wiem, że somatyzowalem wiele przeżyć z dzieciństwa, emocji i stąd mogą być te silne napięcia. Moja mama również miała w przeszłości epizody nawrotów podobnych bóli głowy i nerwicy, jednak u niej trwało to kilka miesięcy i mijało, ostatni raz miało to miejsce 17 lat temu i trwało najdłużej bo ok 2,5 roku. Wtedy silnie to przeżyłem jako 14 latek. Szukam cały czas pomocy dla siebie w leczeniu ponieważ z tymi natręctwami i napięciami w głowie bardzo ciężko mi żyć, myśleć i pracować. Zastanawiam się żeby spróbować terapii akupunkturą oraz CBD i medyczną marihuaną. Bardzo proszę o radę, wskazówkę co może mi pomóc. Szczególnie proszę o radę lekarzy i osoby, które miały/mają podobne dolegliwości. Pozdrawiam  Tomasz
1 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
Cześć! Jestem ciekawy tematu [url=https://polems.pl/index.html]aparat eeg[/url] (Elektroencefalografu) i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat jego zastosowań. Wiem, że EEG jest używane do pomiaru aktywności elektrycznej mózgu, ale chciałbym poznać dokładniej, do czego konkretnie można go wykorzystać. Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie informacje i wskazówki. Dziękuję z góry za Wasze odpowiedzi!
1 komentarz
ostatni 7 miesięcy temu  
Reklama:
Reklama: