Reklama:

śpiaczka (15630)

Forum: Neurologia - forum dla rodziny i pacjenta

Początkująca
09-03-2018, 21:18:43

Mysle, ze na ten moment musisz sie dowiedziec ile czasu lekarze planuja utrzymywac mame w spiaczcze farmakologicznej i dlaczego. Zadaj wyjasnien.Szukaj w necie co to jest spiaczka farmakologiczna. Kedy lekarze przestana utrzymywac ja w stanie spiaczki a ona nie bedzie sie wybudzac , to wtedy trzeba pomyslec co dalej
gość
10-03-2018, 06:53:09

Dzisiaj jadę do mamy w spiączce jest tydzień. Ta bakteria zniweczyła odłączenie w czwartek od respiratora. Dziękuję za odpowiedź , popytam. Nie mogę uwierzyć że zapalenie płuc robi takie spustoszenie.
Pozdrawiam wszystkich z tego forum
AniaB
gość
10-03-2018, 06:56:36

AniaB tak na wszelki wypadek poogladaj mame dokladnie, czy nie robia sie jakies zaczerwienienia np na stopach
gość
10-03-2018, 07:36:03

Robią się i na pupie . Dałam maść przeciw odleżynową podobno zmieniają jej pozycję ale skąd mam wiedzieć skoro mogę tam być godzinę a teraz 15 minut.
gość
10-03-2018, 07:39:15

Jak tylko jestes u mamy, masuj i smaruj te miejsca. Powiedz o tym lekarzowi, odlezyny bardzo ciezko sie leczy
gość
10-03-2018, 07:40:35

Mama lezy na materacu przeciwodlezynowym? To koniecznosc
gość
10-03-2018, 08:33:11

Nie wiem czy ma materac. Cholerka jestem taka pogubiona ale jednocześnie mam wrażenie że oni robią wszystko co mogą . To bardzo dobry szpital a OIOM na najwyższym poziomie. Czuję tam spokój. Muszę więcej pytać o to jak mamie pomóc . Co mi wolno a co nie . Dobrze że jesteście i to forum .
AniaB
gość
10-03-2018, 16:28:09

Byłam u mamy. Lekarz powiedział że by ją wybudzali ale że mama nie chce. Wrócił jej kolor skóry. Ma opuchnięte dłonie. Otwierała oczy na mój głos ale tak do połowy :) Odleżyny są ale dbają bardzo . Piętki ma zabandażowane z opatrunkiem. Przewaracają co dwie godziny. Przyszła pielęgniarka żeby mamę umyć zmienić pościel opatrzyć i mówi do mamy Pani Ewo teraz zmienię prześcieradło , przekręcę itd wszystkio jej opowiada . Jadę jutro na dłużej trochę ją zmotywować:)
gość
10-03-2018, 17:09:42

Witam.
AniaB fajnie że dbają, ale mimo to sprawdzaj czy wszystko ok. Rodzina powinna patrzeć na ręce bo nie zawsze to co mówią jest zgodne z prawdą. Pozdrawiam i trzymam kciuki za mamę. Iwa
gość
10-03-2018, 18:09:07

Iwa dziękuję. Jestem dobrej myśli. Jutro będę tam parę godzin . Niestety na tym zakażnym niewiele mogę. Ale posiedzę "pogadamy "sobie z mamą :) Nabrałam odwagi i dobrze się tam czuję wcześniej chciałam zwiewać :)
AniaB

gość

Dopuszczalne formaty pliku graficznego: jpg, jpeg , png.

Rozmiar zdjęcia nie powinien przekraczać 0.6MB.

ZOBACZ INNE DYSKUSJE

gość
Wylew podpajęczynówkowy
Witam piszę bo już tracę nadzieję. Mój tata trafił do szpitala 6 dni temu , okazało się że to wylew podpajeczynkowy , obecnie jest w śpiączce na całe szczęście stan stabilny ale wciąż poważny . Nie oddycha samodzielnie, wykryli u niego genetyczną przypadłość malformacji naczyniowej wiem że na forum za pewne odpowiedzi nie uzyskam i muszę uzbierać się w cierpliwość jednak szukam jakiejkolwiek informacji która sprawi że zacznę wierzyć że wszystko będzie dobrze. Wiem , to bardzo ciężka przypadłość , tata ma 61 lat całe życie żył pracą aż do momentu wylewu . Pomoc na szczęście przyjechała bardzo szybko bo w ciągu godziny tata już był w szpitalu pod opieką . Jutro ma wynik badania szczerze nie pamiętam jakiego bo zbyt dużo informacji i stresu w ostatnich dniach . Cały czas drenowany , lekarze mówią że krwi jest niewiele , więcej płynu rdzeniowego. Błagam Was czy ktoś już kiedyś znał taki przypadek??? :
gość
Wynik rezonansu magnetycznego głowy z kontrastem
Dzień dobry, miałem wykonany rezonans głowy z kontrastem z powodu historii tętniaków w rodzinie. Tętniaków nie wykryto ale : W zakresie podkorowej istoty białej obu półkul mózgu widocznesą pojedyncze, bardzo drobne ogniska hyperintensywne w sekwencjach T2-zależnych, wielkości do 2mm(na granicy widzialności, możliwe do uwidocznienia jedynie w sekwencji wykonanej drobnymi warstwami). -Zmiany te nie ograniczają dyfuzji, nie ulegają wzmocnieniu kontrastowemu - ich charakter niespecyficzny - w pierwszej kolejności w różnicowaniu uwzględnić należy drobne ogniska degeneracji naczyniopochodnej. Mężczyzna 32 lata. Czy jest się czym martwić? Jakie mogą być przyczyny i leczenie? Nie mam objawów. Pozdrawiam
gość
Entezopatia
Witam, Rozpoznano u mnie przodopochylenie kręgosłupa szyjnego u ortopedy poprzez wykonanie badania RTG. Byłem u neurochirurga i potwierdził ową przypadłość oraz wystawił mi rozpoznanie Entezopatia w zakresie kręgosłupa, Opis: Bóle w odcinku C bez promieniowania kończynowego. W wykonaniu Mri nie uwidoczniono kompresji struktur nerwowych. Ból jest najpewniej wynikiem entezopatii i wyrodnienia stawów miedzykręgowych. Proponuje leczenie zacząć od laserowego odnerwienia segmentów C4-C7 dx. Chciałbym się zapytać czy owa technika daje duża ulgę w bólu ? czy któryś z lekarzy specjalistów miał podobny przypadek do mojego? Jakie są jeszcze możliwości leczenia mojej przypadłości, która bardzo mi sprawia ból od samego rana do wieczora ;/ Czy po terapii laserem można jakoś wyćwiczyć kręgosłup aby tak bardzo nie naciskał na szyję ? Proszę o pomoc bo zabieg kosztuje 3000 zł i nie wiem czy warto się na niego decydować?
gość
Prośba o pomoc
Dzień dobry, Jestem studentką pedagogiki o specjalności WWR i w przyszłym roku będę bronić pracy magisterskiej. Praca będzie dotyczyć dzieci z afazją i potrzebuję 2 przypadków do porównania z innymi, które już posiadam. Jednym z przypadków jest moja córka, która uczęszczała do poradni p-p. To ze względu na nią wybrałam taki kierunek studiów. Chciałabym prosić o wgląd do dokumentacji dziecka, oczywiście za zgodą rodzica. Żadne dane nie będą upublicznione. Bardzo proszę o pomoc w poszerzaniu wiedzy innych rodziców i specjalistów. Będę bardzo wdzięczna za każdą informację. Z poważaniem, Dorota Kozak
Reklama: