Reklama:

miokloniczne napady nieświadomości (6)

Forum: Padaczka

gość
31-12-2014, 10:51:48

Witam !
Czy ktoś z was miał doczynienia z tym rodzajem padaczki. Moja córka 3 lata ma zdiagnozowana padaczkę w styczniu 2014r. , od wrzesnia 2014r. lekarz rozpoznał jw. obecnie bierze depakina i syrop petinimid. Od wrzesnia jest od napadów wczesniaj różnie to wyglądało, z napady wystepowały z różnym nasileniem.
Chciałabym nawiązać kontakt z kimś kto zna problem i wymienić się doświadczeniemi.
gość
19-01-2015, 10:06:58

WITAM SERDECZNIE WSZYSTKICH RODZICÓW DZIECI Z PADACZKĄ. JESTEM MAMĄ 6 LETNIEJ CÓRKI, KTÓRA W LISTOPADZIE DOWIEDZIAŁA SIE RÓWNIEŻ ŻE MUSI ZMIERZYĆ SIE Z TĄ CHOROBĄ. DZIĘKUJĘ BOGU ŻE POKIEROWAŁ MNIE DO LUDZI KTÓRZY BEZ WIĘKSZYCH OBJAWÓW (PODKREŚLAM BRAK ATAKÓW) ODESŁALI MNIE NA BADANIE EEG. OD TEGO WSZYSTKO SIE ZACZĘŁO, POWTORNE BADANIE EEG- JESZCZE GORSZY ZAPIS, WŁĄCZENIE LECZENIA. JEDYNYM OBJAWEM BYŁ BRAK SKUPIENIA I MRUŻENIE POWIEK CO WIĘKSZOŚĆ UWAŻAŁA ZA KOKIETOWANIE PRZEZ MOJĄ CÓRKĘ. NIE POTRAFIŁA ZŁOŻYĆ DWÓCH LITER ZNAJĄC LITERY, A PO DWÓCH, TRZECH TYGODNIACH LECZENIA DEPAKINE ZACZYNA POWOLI CZYTAĆ. PISZE TO PO TO ABY NIE BAGATELIZOWAĆ TAKICH OBJAWÓW. JA PIERWSZE UDAŁAM SIĘ DO PSYCHOLOGA I TO WŁAŚNIE TA PANI WYSŁAŁA MNIE Z TYM MRUZENIEM. POZDRAWIAM WSZYSTKICH I WIERZĘ MOCNO ŻE I U WASZYCH DZIECI BĘDZIE LEPIEJ. NIE MOŻNA SIĘ PODDAWAĆ A I WSPARCIE BEDZIE LEKARSTWEM DLA NASZYCH DZIECI.
gość
20-01-2015, 10:06:21

Witam Jestem tu nowa .Moja 16-letnia córka zemdlała pierwszy raz jak miała 4 latka lekarz zlecił badania krwi i na tym się skończyło. Później jeszcze kilka razy straciła przytomność , lekarz rodzinny zawsze zlecał badania krwi a one zawsze były ok. Dopiero jak córka trafiła do lekarza sportowego w 2012r, który miał podpisać zgodę na trenowanie siatkówki i dowiedział się o omdleniach skierował ja do szpitala. Tam zrobiono badania próbę pionizacyjną i stwierdzili omdlenia nagazowane. Muszę jeszcze dodać ,że córce często robiło się słabo a ostatnio prawie codziennie . W końcu lekarz rodzinny skierował ją do szpitala i tam bardzo młody lekarz zlecił jako pierwsze badanie EEG głowy .Oczywiście wynik był nieprawidłowy . Mam żal do lekarzy, którzy wcześniej ją badali i nie zrobili podstawowego badania głowy. Co prawda nie stwierdzono padaczki ponieważ nie miała typowych napadów padaczkowych ,ale bierze CONVULEX bo są jakieś wyładowania nie znam się na tym zupełnie. Czy ktoś może miał podobny przypadek ?
gość
20-01-2015, 10:09:18

Witam Jestem tu nowa .Moja 16-letnia córka zemdlała pierwszy raz jak miała 4 latka lekarz zlecił badania krwi i na tym się skończyło. Później jeszcze kilka razy straciła przytomność , lekarz rodzinny zawsze zlecał badania krwi a one zawsze były ok. Dopiero jak córka trafiła do lekarza sportowego w 2012r, który miał podpisać zgodę na trenowanie siatkówki i dowiedział się o omdleniach skierował ja do szpitala. Tam zrobiono badania próbę pionizacyjną i stwierdzili omdlenia wazowagalne. Muszę jeszcze dodać ,że córce często robiło się słabo a ostatnio prawie codziennie . W końcu lekarz rodzinny skierował ją do szpitala i tam bardzo młody lekarz zlecił jako pierwsze badanie EEG głowy .Oczywiście wynik był nieprawidłowy . Mam żal do lekarzy, którzy wcześniej ją badali i nie zrobili podstawowego badania głowy. Co prawda nie stwierdzono padaczki ponieważ nie miała typowych napadów padaczkowych ,ale bierze CONVULEX bo są jakieś wyładowania nie znam się na tym zupełnie. Czy ktoś może miał podobny przypadek ?
gość
19-02-2015, 07:34:59

Witam,
U córki mojej szwagierki (4 lata) właśnie zdiagnozowano tę chorobę - jeżeli chcesz napisz proszę do mnie na estudzin@gmail.com to Was ze sobą skontaktuje.
Pozdrawiam serdecznie
Ewelina
gość
23-05-2018, 09:20:32

Witaj a gdzie kupijecie SYROP PETINIMID potrzebuje dla dziecka pilnie!!!!
Bozena

gość

Dopuszczalne formaty pliku graficznego: jpg, jpeg , png.

Rozmiar zdjęcia nie powinien przekraczać 0.6MB.

ZOBACZ INNE DYSKUSJE

gość
Dziwne bóle głowy i szyii
Witam piszę do was z zapytaniem ponieważ może ktoś przechodził coś podobnego i dalej mi podpowie co robić. Około dwa miesiące temu zaczęła boleć mnie głowa z tyłu po prawej stronie ból nie jest mocny raczej lekki po tabletce przeciwbólowej ustępuje na cały dzień lecz najbardziej męczące jest to iż trwa co dzień od rana aż do położenia się w łóżku wtedy ustępuje. Byłam u kilku neurologów którzy nie stwierdzili objawów neurologicznych każdy "szedł" w kierunku napięcia mięśni potylicznych barkowych ogólnie mięśni znajdujących się w tym obrębie. Robiłam rtg które wykazało zniesienie lordozy szyjnej oraz boczne lekkie skrzywienie kręgosłupa korzystałam z kilku różnych fizjoterapii (tylko jedna przyniosła ulgę ból zniknął na dwa tygodnie) gdy pojawił się ponownie postanowiłam wykonać rezonans odcinka szyjnego który wykazał zniesioną lordoze (rezonans był niskopolowy 0,4 T zastanawiam się czy nie był zbyt słaby i czegoś nie przeoczył) ostatnio ból zniknął samoistnie na kilkanaście dni ale wczoraj się znów pojawił czasami promieniuje za ucho do skroni zdarzyło się też do oka ale zazwyczaj odczuwam go w jednym miejscu z tył głowy bardzo nisko czasami czuję jakby mrowienie w karku i ciągnięcie zdarza się także iz ból pojawia się w innych częściach głowy ale jest to kilkusekundowy ból kłujący który szybko mija obecnie czekam na rezonans głowy ponieważ zaczęłam się zastanawiać czy to nie jakiś guz myślę s gdzie jeszcze mogę szukać przyczyny może ktoś przechodził coś podobnego. Będę wdzięczna za rady.
gość
Demielinizacja
Co to znaczy? "Rozproszone w tkance mózgowej nieliczne hyperintensywne w obrazach T1,T2, Pd, FLAIR położone obwodowo ogniska demielinizacyjne" Czekam na wizytę, ale nie daje mi to spokoju.
gość
Rezonans głowy i angiografia bez kontrastu
Proszę o odpowiedź czy muszę się martwić wynikami? Kilka razy pojawił się ból głowy, dwa razy przestawałam widzieć i wrażenie wykręcania gałek ocznych, zawroty głowy. Narazie ustało. Pojawia się pisk lub szum w uchu. Okulista zapisał okulary. Poniżej wynik badania: Badanie angio-MR: hipoplazja odcinków A1 t. mózgu przedniej prawej i P1 t. mózgu tylnej prawej, wady naczyniowej ani ewidentnej niedrożności w obrębie tętnic koła Willisa badanie nie wykazało. Opis badania: Badanie MR głowy wykonane w sekwencjach FSE, SE, FLAIR, opcji DWI, SWAN w obrazach T1- i T2- zależnych w płaszczyznach czołowej, strzałkowej i poprzecznej wykazuje: Układ komorowy położony pośrodkowo, nieposzerzony. Przestrzenir podpajeczynówkowe prawidłowej szerokości. W nad namiotowej istocie białej okołokomorowej przy rogach czołowych komór bocznych pojedyncze drobne ogniska hiperintensywne w obrazach T2-zależnych i FLAIR o śr. do 3mm - zmiany o charakterze niedokrwiennym. Poza tym intensywność sygnału istoty białej i szarej prawidłowa. Struktury podnamiotowe prawidłowy obraz MR. Cech ograniczenia dyfuzji w badaniu DWI ani ognisk krwotocznych w SWAN nie stwierdza się. Czy muszę się martwić?
gość
Brak kontaktu
Nie rozumiem jak można tak postępować Podawać nr i żadnego odzewu Dzwonią ludzie chorzy potrzebujący pomocy nie dla zabawy Odechciało mi się kontaktu Przeraża mnie, jak ma później po operacji wyglądać kontakt z takim lekarzem ,który jak na pozycja i taka profesje albo umieściłby info ,że już nie konsultuje albo zatrudnił recepcjonistke A tu kobieta starszym głosem mówi ,że aparat jest uszkodzony po czym nagrywa dalej info se wskazówkami dla pacjentów kontrolnych .
Reklama: