Reklama:

JAKA DIETA PRZY PADACZCE??? (28)

Forum: Padaczka

gość
10-08-2011, 11:09:38

witajcie. jestem chora na epi od ponad 20 lat non stop na lekach, różni lekarze zmieniali mi je z mizernym skutkiem:( w tej chwili biorę trileptal 2 razy 900 i topomax 2 razy 200 . z mizernym skutkiem. ataki mam bardzo często. do kilku razy w tygodniu.sa to łagodne - utrata świadomości i upadek dzięki temu jestem nieźle poobijana;( nie wiem już jak mam żyć . czy nie znacie jakiejś diety która może pomóc przy epi? mnie naprawdę już nic nie pomaga:((( mam 2 dzieciaczków , całe szczęście zdrowych. ale mąż , ma dość takiej kaleki bo szuka sobie innej kobiety, ... boję się szukać pracy żeby nie zrobić komuś i sobie nieszczęścia ale jestem za ZDROWA ŻEBY MIEĆ RENTĘ. takie jest prawo w naszym kraju. czy ktoś może mi doradzić pomysł na życie... ostatnio tracę wiarę w przyszłość. nie mogę opanować ataków, mąż odchodzi. jestem sama jak palec. a może znacie dobrego specjalistę w radomiu, szudłowcu?
Komentatorka
11-08-2011, 21:27:35

Słyszałam jedynie o diecie ketogenicznej ale na pewno jak każda inna ma jakieś skutki uboczne. Poczytaj sobie na necie o niej, jest dużo opisów. Ale to lekarz musi ci dobierać menu a z tego co wiem to niechętnie się tym zajmują-może z ryzyka lub braku wiedzy na jej temat.
Mojego lekarza się kiedyś pytałam to nic nie wiedział o niej.

Co do dzieci to gratuluje, a męża..... to się ułoży tylko musisz ty nad sobą też popracować, bo jak straciłaś chęć na wszystko to i jemu się odbija nastrój twój. Oczywiście nie wiem jak faktycznie jest u ciebie i współczuje ci ale walcz z tym.
Też miałam etap taki, że leki nie pomagały.

Pozdrawiam
gość
21-08-2011, 14:06:11

Poratujcie spragnionego, ktory nie moze trafic na to forum, przyblakal sie chyba pod wplywem spozycia...na forum neurologiczne 21 8 godz15:16, z zapytaniem ile piwek moze wypic jeszcze , mysle ze to dobry dla niego watek...dieta przy padaczce?... chyba tu dostanie porade. Zaopiekujcie sie nim, wezcie go stamtad.
Początkująca
01-10-2011, 20:50:56

Gość 2011-08-10 13:09:38 witajcie. jestem chora na epi od ponad 20 lat non stop na lekach, różni lekarze zmieniali mi je z mizernym skutkiem:( w tej chwili biorę trileptal 2 razy 900 i topomax 2 razy 200 . z mizernym skutkiem. ataki mam bardzo często. do kilku razy w tygodniu.sa to łagodne - utrata świadomości i upadek dzięki temu jestem nieźle poobijana;( nie wiem już jak mam żyć . czy nie znacie jakiejś diety która może pomóc przy epi? mnie naprawdę już nic nie pomaga:((( mam 2 dzieciaczków , całe szczęście zdrowych. ale mąż , ma dość takiej kaleki bo szuka sobie innej kobiety, ... boję się szukać pracy żeby nie zrobić komuś i sobie nieszczęścia ale jestem za ZDROWA ŻEBY MIEĆ RENTĘ. takie jest prawo w naszym kraju. czy ktoś może mi doradzić pomysł na życie... ostatnio tracę wiarę w przyszłość. nie mogę opanować ataków, mąż odchodzi. jestem sama jak palec. a może znacie dobrego specjalistę w radomiu, szudłowcu?

Witam!
Leczę swoje dziecko w Warszawie i często spotykam sie tam z rodzicami dzieci które są na diecie ketogennej i bardzo sobie ja chwalą. Wiem też, że nie każdy może stasować taka dietę, ponieważ odciąza ona inne układy. Jest to dieta wysokotłuszczowa, normobiałkowa i bezwęglowodanowa. Na pewno trzeba wprowadzac ja pod kontrolą lekarzy i robic ciągłe badania cholesterol, gazometrie i inne. Z tego co sie orientuje to dwóch, moze trzech lekarzy w Polsce wprowadza do leczenia epilepsji diete ketogenną. Myślę, że warto spróbowac....
gość
05-10-2011, 06:16:58

Jedną z alternatywnych metod leczenia padaczki, jest dieta ketogenna. Polega ona na takim układaniu posiłków w ciągu dnia, aby organizm wprowadzić w stan ketozy. W stanie tym, głównym paliwem dla mózgu jest nie glukoza, ale ciała ketonowe, co wynika z tego, że dieta jest bogata w tłuszcze a niezwykle uboga w węglowodany. W efekcie, u niektórych osób następuje obniżenie ilości i zmniejszenie siły napadów padaczkowych. Dieta ketogeniczna nie jest nowością –stosowana w leczeniu padaczki jest od 1921 roku, choć do tej pory zdania na jej temat są podzielone.

Dieta ketogenna nie pomaga wszystkim, ale jest jedna z możliwości - zwłaszcza przy lekoopornych odmianach padaczki. Minusem diety ketogennej jest konieczność dokładnego przygotowywania posiłków. Każdy składnik musi zostać odmierzony i zważony, a cała porcja zjedzona - inaczej dieta może nie zadziałać. Chory stale musi kontrolować to co je i nei ma w jego jadłospisie miejsca na dodatkowe przekąski czy fast –foody w ciągu dnia. Chory może jeść jedynie to, co przewiduje jego dieta. Dlatego też, dieta ketogenna, jest łączona z ogromnym rygorem, któremu poddawany jest chory. Pierwsze efekty skuteczności diety ketogenicznej widać po około 3 miesiącach jej stosowania. Jako że nie ma nigdy pewności czy zadziała przed wprowadzeniem diety, nie warto rezygnować z niej przed upływem półrocznego okresu. Proces adaptacji do diety i zmian w przewodnictwie mózgu może bowiem nieco potrwać.

Przy stosowaniu diety ketogenicznej trzeba też regularnie badać poziom ciał ketogennych (w moczu). Mózg może bowiem odżywiać się w 70% ciałami ketonowymi i konieczne jest kontrolowanie ich ilości.
Dieta ketogenna - skuteczność

Dieta ketogenna przez wielu lekarzy traktowana jest nieufnie - mimo wielu badań, które udowodniły, że w wielu przypadkach, dieta ketogenna może być i jest korzystna i rzeczywiście redukuje ilość napadów padaczkowych. Prawidłowo stosowana, może być również wykorzystywana w warunkach domowych.
Badania nad efektywnością diety ketogennej robiono kilkukrotnie. W ostatnich, opublikowanych w Pediatric Neurology, w których wzięło udział 54 dzieci, widoczną poprawę w zakresie zredukowania częstotliwości napadów zauważono u połowy pacjentów.
Dieta ketogenna u dzieci z padaczką

Czy dietę ketogenną można stosować u dzieci? Tak, choć jest to niezwykle trudne. Przede wszystkim, aby dieta ketogenna mogła działać, pacjent musi jeść dokładnie to co przewidziano w posiłku i w idealnych ilościach (co do grama). W przypadku dzieci, zmuszenie ich do zjedzenia posiłku w całości bywa trudne, a wszelkie odstępstwa od diety mogą wywołać napad. Dlatego, w przypadku wprowadzania diety ketogennej dla dzieci w warunkach domowych, warto przeprowadzić z dzieckiem psychoedukację na temat diety ketogennej.
Szczególnie trudne dla dzieci w przypadku stosowania diety ketogenicznej jest brak możliwości jedzenia ulubionych przez dzieci słodyczy czy produktów zawierających duże ilości węglowodanów.
[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/ywny14dp4yxug7g1.png[/img][/url]
Początkująca
06-10-2011, 18:35:18

Podobno najgorszy jest pierwszy miesiąc wprowadzania tej diety. Ale jak ktos lubi mięso i sałatki warzywne, to nie ma z tym problemu. Jak chcecie cos więcej poczytac na ten temat to proponuje stronę Oli Leśniewskiej. Pozdrawiam Aga
gość
06-10-2011, 23:41:14

W zasadzie ja nie stosuje żadnej diety. Z tego co zdążyłam zauważyć,że lekarze dobierają lek do choroby.Mogę podać na przykładzie swoim Lekarz ustala na podstawie wagi.Może zważyć pacjenta lub widzi ile waży potencjalnie pacjent.
gość
07-10-2011, 21:14:24

Padaczka najczęściej jest leczona tradycyjnymi lekami jak: Phenobarbital, Primidone, Diazepam (Valium), Potassium Bromide. Niektóre z nich powstrzymują ataki konwulsji
ale wywołują wiele ubocznych objawów.

Coraz częściej szuka się naturalnych metod leczenia padaczki. Jednym z nich jest sposób w zmianie życia i w stosowaniu odpowiedniej diety; szukanie pożywienia o wysokich i odpowiednich wartościach odżywczych. Wiadomo, że zbyt ubogie odżywianie się powoduje poważne choroby, zmienia aktywność mózgu, wywołuje alergie, nadciśnienie, cukrzycę, problemy z wagą i wiele innych czynników. Najbardziej rekomendowana jest domowa kuchnia, gdzie można przyrządzić dla siebie odpowiednie pożywienie z dowolnie wybranych składników. Nie są zalecane gotowe szczególnie puszkowane produkty z dodatkiem wielu konserwantów.
[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/ywny14dp4yxug7g1.png[/img][/url]
gość
07-10-2011, 21:17:15

Dieta polega na skrajnym ograniczeniu węglowdanów w diecie a zastąpieniu ich odopwiednią proprorcją białek i tłuszczy. W tym momecie wprowadzamy organimzm w stan kwasicy metabolicznej, mózg pracuje na związkach ketonowych i ni potrzebuje glukozy.
Dieta stosowana jest juz od 80 lat i dobrze przestrzegana nie powoduje skutków ubocznych.

DIETA MUSI BYĆ STOSOWANA POD KONTROLA LEKARZA I BARDZO RYGORYSTYCZNIE PRZESTRZEGANA GDYŻ ODCHYLENIA MOGĄ POWODOWAĆ ATAK PADACZKI!!
[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/ywny14dp4yxug7g1.png[/img][/url]
gość
14-10-2011, 15:30:09

Osobiście jedzenie nie wpływa u mnie na chorobę co mnie bardzo cieszy, ale należy uważać na to co się je mimo wszystko.

gość

Dopuszczalne formaty pliku graficznego: jpg, jpeg , png.

Rozmiar zdjęcia nie powinien przekraczać 0.6MB.

ZOBACZ INNE DYSKUSJE

gość
Torbiel w okolicy podgnykowej
Czy może ktoś miał usuwaną torbiel w okolicy podgnykowej? Wykonanych wiele rezonansów, ostatnio usg szyi pokazuje, że torbiel raz jest większa raz mniejsza. Nie wiem czy to niedokładność pomiarów wykonujących badanie czy faktycznie zmienia wymiary. Syn chodzi z tym już 5 lat i do tej pory żaden lekarz nie określił się co z tym robić. Ostatni lekarz wykonujący usg stwierdził, że syn musi pójść na operację, nie czekać i to wyciąć. Poczytałam sporo na ten temat i okazuje się, że to poważna operacja a nie wizyta u stomatologa. Jednak żaden lekarz tego nie powie, nie wyjaśni. Czy my trafiamy tylko na takich właśnie lekarzy? Może ktoś mógłby polecić lekarza, szpital etc. komu udało się wyjść bez skutków ubocznych po takiej operacji?
gość
Rezonans głowy 15 latka
Chłopak 15 lat, z ASD, ADHD,zaburzeniami koncentracji i uwagi, dodatkowo drżenia kończyn dolnych i górnych najbardziej intensywne w obrębie dłoni. Dodatkowo homocysteina 25 oraz na zmianę powyżej normy wapń całkowity lub wapń zjonizowany.
gość
Rezonans głowy i angiografia bez kontrastu
Proszę o odpowiedź czy muszę się martwić wynikami? Kilka razy pojawił się ból głowy, dwa razy przestawałam widzieć i wrażenie wykręcania gałek ocznych, zawroty głowy. Narazie ustało. Pojawia się pisk lub szum w uchu. Okulista zapisał okulary. Poniżej wynik badania: Badanie angio-MR: hipoplazja odcinków A1 t. mózgu przedniej prawej i P1 t. mózgu tylnej prawej, wady naczyniowej ani ewidentnej niedrożności w obrębie tętnic koła Willisa badanie nie wykazało. Opis badania: Badanie MR głowy wykonane w sekwencjach FSE, SE, FLAIR, opcji DWI, SWAN w obrazach T1- i T2- zależnych w płaszczyznach czołowej, strzałkowej i poprzecznej wykazuje: Układ komorowy położony pośrodkowo, nieposzerzony. Przestrzenir podpajeczynówkowe prawidłowej szerokości. W nad namiotowej istocie białej okołokomorowej przy rogach czołowych komór bocznych pojedyncze drobne ogniska hiperintensywne w obrazach T2-zależnych i FLAIR o śr. do 3mm - zmiany o charakterze niedokrwiennym. Poza tym intensywność sygnału istoty białej i szarej prawidłowa. Struktury podnamiotowe prawidłowy obraz MR. Cech ograniczenia dyfuzji w badaniu DWI ani ognisk krwotocznych w SWAN nie stwierdza się. Czy muszę się martwić?
gość
Torbiel rathkiego lub plata tylniego
Ratunku!!! Bole glowy i oczu mgla przed oczami coraz częściej bole glowy,wymioty co drugi dzień... Zaraz się wykończę w oczekiwaniu neurologa a gdzie jeszcze rezonans... Torbiel od 4 lat
Reklama: