Reklama:

śpiaczka (15627)

Forum: Neurologia - forum dla rodziny i pacjenta

gość
13-03-2010, 22:51:00

Gość 2010-03-10 21:02:47 kom. 604449599
najlepiej dzwonic przed 7 rano


dziękuję!!!!!
walczymy o Nią.
wszytskim życzymy zdrowia i doceniania kazdej chwili!
Wtajemniczony
14-03-2010, 07:46:50

Cześć. Wczoraj poznałem nowych znajomych, których los również nie oszczędził,(zawał i niedotlenienie) przeżywają tragedię równą naszym. Słuchając ich uświadomiłem sobie, że od czasu wypadku Paulinki tj 5-lat, podejście większości lekarzy na Intensywnej Terapii nie bardzo się zmieniło. Dołowanie rodziny, brak dialogu z rodziną i niewiara w to co widzą oraz zadufanie we własne umiejętności sprawiają wrażenie jakby przysięga, którą składają pozostaje frazesem. Jak bardzo potrzebny jest kontakt rodziny we wczesnym okresie "choroby" wiemy My, do lekarzy to nie dociera. Może posłużę się tu banałem ale wiadomo co uzyska się na OIOMI-e to procentuje w przyszłości. Filozoficzy ten mój post, ale byłem przerażony słuchając opowieści znajomych.
Wiem teraz, iż podjąłem właściwą decyzję przyłączając się do walki o zmianę systemu jaką prowadzimy My opiekunowie zrzeszeni na forum; www. razem-mozemy-wiecej/forum
pozdrawiam TataPaulinki
pozdrawiam TataPaulinki www.paulinka.org.pl www.rodzinyon.pl
gość
15-03-2010, 14:10:04

Cześć. czy spotkał się ktoś z przypadkiem, kiedy po podaniu Sirdaludu 6mg spadło nagle ciśnienie aż po graniczne wartości 50/30
Pozdrawiam TataPaulinki
gość
15-03-2010, 20:57:29

Tato Paulinki - nie umię przenieść str., ale w Google wklep sirdalud 6mg i w spisie znajdż opis tego leku. Częstym powikłaniem jest właśnie spadek ciśnienia. Pozdrawiam - Marychaj
gość
15-03-2010, 20:58:45

Sirdalud - Tizanidinum Składniki: tyzanidyna

Postać: kapsułki o przedłużonym uwalnianiu, tabletki

Kategoria: Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności: Chirurgia ogólna
Neurologia

Działanie: zmniejsza napięcie mięśni
przeciwbólowe


Powiązane preparaty handlowe:
Sirdalud MR, kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu, 6 mg, 10 szt
Sirdalud MR, kapsułki o zmodyfikowanym uwalnianiu, 6 mg, 30 szt
Sirdalud, tabletki, 4 mg, 14 szt


Opis rozszerzony
Wskazania: Bolesne skurcze mięśni związane ze schorzeniami kręgosłupa (zespoły szyjne lub lędźwiowe) lub w następstwie zabiegu chirurgicznego (np. przepukliny jądra miażdżystego lub zapalenia stawu biodrowego). Zwiększone napięcie mięśni w chorobach neurologicznych (np. stwardnienie rozsiane, przewlekłe choroby rdzenia kręgowego, choroby zwyrodnieniowe rdzenia kręgowego, udar mózgu).

Dawkowanie: Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Uwaga! Nie zaleca się podawania leku dzieciom. Brak wystarczających danych odnośnie bezpieczeństwa i skuteczności stosowania leku w tej grupie pacjentów. Uwaga! W czasie leczenia nie wolno spożywać alkoholu. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne: Często: senność, uczucie zmęczenia, zawroty głowy, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, suchość błony śluzowej jamy ustnej. W przypadku stosowania większych dawek, stosowanych w leczeniu zwiększonego napięcia mięśni mogą ponadto wystąpić niedociśnienie i zwolnienie akcji serca. Rzadko osłabienie mięśni, bezsenność, zaburzenia mowy, omamy, zaburzenia funkcji wątroby. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy o nich poinformować lekarza. Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. uczucie senności, zawroty głowy, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, chorujesz na nadciśnienie tętnicze, chorobę wieńcową, schorzenia wątroby i/lub nerek. Gdy przyjmujesz leki przeciwdepresyjne (a zwłaszcza fluwoksaminę), cyprofloksacynę, leki przeciwarytmiczne, cymetydynę, fluorochinolony, rofekoksyb, doustne leki antykoncepcyjne i tiklopidynę, leki obniżające ciśnienie krwi, leki moczopędne, uspokajające. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie leku w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.
gość
15-03-2010, 21:02:43

Sirdalud, 4 mg, tabletki, 30 szt wersja do druku Widzisz błąd w opisie? Zgłoś nam
Informacje dodatkowe Lek dostępny wyłącznie na receptę !

Obecnie nie realizujemy zamówień na leki na receptę za pośrednictwem strony www.domzdrowia.pl. Zakupu prezentowanego leku na receptę można dokonać wyłącznie bezpośrednio w naszej aptece, zlokalizowanej w Zabierzowie koło Krakowa na ulicy Krakowskiej 147. Apteka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 -18.00.
Odbiór leku następuje zawsze na podstawie oryginału ważnej recepty lekarskiej.
Odpłatność Podana na stronie internetowej cena to pełna odpłatność za lek. Jeśli lek znajduje się w wykazie leków refundowanych i pacjent posiada odpowiednie uprawnienia, zapłaci cenę zniżkową. Jeśli masz pytania na temat danego leku skontaktuj się z nami.
Skład 1 tabl. (podzielna) zawiera 4 mg tyzanidyny w postaci chlorowodorku. 1 kaps. o zmodyfikowanym uwalnianiu zawiera 6 mg tyzanidyny w postaci chlorowodorku.
Działanie Lek o ośrodkowym działaniu zmniejszającym napięcie mięśniowe. Tyzanidyna wybiórczo hamuje mechanizmy postsynaptyczne na poziomie rdzenia kręgowego odpowiedzialne za nadmierne napięcie mięśni szkieletowych, głównie przez zmniejszenie uwalniania neuromediatorów w neuronach wstawkowych. Wywiera również umiarkowane ośrodkowe działanie przeciwbólowe. Wykazuje korzystne działanie zarówno w ostrych bolesnych skurczach mięśni, jak i w przewlekłej spastyczności pochodzenia rdzeniowego lub mózgowego. Zmniejsza opór w stosunku do ruchów biernych, znosi skurcze i wzmożone napięcie mięśniowe, poprawia siłę dowolną. Po podaniu doustnym tyzanidyna wchłania się szybko i prawie całkowicie, osiągając maksymalne stężenie we krwi po około 1 h od przyjęcia leku. Średnia biodostępność wynosi ok. 34% w związku ze znacznym efektem pierwszego przejścia. W ok. 30% wiąże się z białkami osocza. Jest metabolizowana w wątrobie do nieaktywnych metabolitów. T0,5 wynosi 2-4 h. Jest wydalana głównie z moczem (około 70%) w postaci metabolitów, ok. 2,7% leku jest wydalane w postaci nie zmienionej. W efekcie spowolnionego uwalniania tyzanidyny z kapsułek MR - maksymalne średnie stężenia we krwi osiągane w ciągu około 8,5 h stanowią w przybliżeniu połowę stężeń, uzyskiwanych w czasie stosowania porównywalnych dawek dobowych preparatu w postaci tabletek podawanych w 3 dawkach, podczas gdy całkowita ilość leku nie ulega zmianie. U pacjentów z niewydolnością nerek (klirens kreatyniny 25 ml/min) maksymalne stężenia we krwi są dwukrotnie większe, a T0,5 ulega wydłużeniu do ok. 14 h.
Wskazania Tabletki: bolesne skurcze mięśni związane ze statycznymi i czynnościowymi schorzeniami kręgosłupa (zespoły szyjne i lędźwiowe) lub w następstwie zabiegu chirurgicznego, np. przepukliny jądra miażdżystego lub zapalenia stawu biodrowego. Tabletki i kapsułki MR: zwiększone napięcie mięśni w chorobach neurologicznych, np. stwardnieniu rozsianym, przewlekłych chorobach rdzenia kręgowego, chorobach zwyrodnieniowych rdzenia kręgowego, udarze naczyniowym mózgu oraz porażeniu mózgowym.
Przeciwwskazania Nadwrażliwość na tyzanidynę lub pozostałe składniki preparatu. Zaburzenia czynności wątroby. Równoczesne stosowanie z fluwoksaminą lub cyprofloksacyną. Dzieci (ze względu na ograniczone doświadczenie kliniczne).
Środki ostrożności Ostrożnie stosować u pacjentów w podeszłym wieku (ze względu na ograniczone doświadczenie kliniczne oraz ryzyko zmniejszenia klirensu nerkowego). Leczenie preparatem należy przerwać jeżeli aktywność AIAT lub AspAT w surowicy przekracza trzykrotnie górną granicę normy. Tabletki zawierają laktozę, dlatego nie powinny być stosowane u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy Lappa lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.
Stosowanie w ciąży i okresie karmienia piersią Nie zaleca się stosowania leku w ciąży, chyba że korzyści terapii przewyższają ryzyko wynikające ze stosowania preparatu. Nie należy stosować w okresie karmienia piersią.
Działania niepożądane Często: senność, zawroty głowy, bradykardia, niedociśnienie tętnicze, suchość błony śluzowej jamy ustnej, zmęczenie. Rzadko: omamy, zaburzenia snu (w tym bezsenność), nudności, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, osłabienie mięśni oraz zwiększenie aktywności aminotransferaz. Bardzo rzadko: zapalenie wątroby.
Interakcje Jednoczesne stosowanie tyzanidyny z fluwoksaminą lub cyprofloksacyną jest przeciwwskazane, ze względu na ryzyko wystąpienia ciężkich działań niepożądanych, w tym ciężkiego niedociśnienia tętniczego. Równoczesne podawanie tyzanidyny z innymi inhibitorami CYP1A2, takimi jak leki przeciwarytmiczne (amiodaron, meksyletyna, propafenon), cymetydyna, fluorochinolony (enoksacyna, pefloksacyna, cyprofloksacyna, norfloksacyna), rofekoksyb, doustne leki antykoncepcyjne i tiklopidyna nie jest zalecane. Jednoczesne stosowanie z lekami hipotensyjnymi, w tym z lekami moczopędnymi, może sporadycznie powodować hipotensję i bradykardię. Alkohol i leki uspokajające mogą nasilać działanie sedatywne preparatu.
Dawkowanie Doustnie. Bolesne skurcze mięśni: tabletki 2-4 mg 3 razy na dobę; w ciężkich przypadkach można przyjąć dodatkową dawkę 2 mg lub 4 mg przed snem. Zwiększone napięcie mięśni w chorobach neurologicznych: tabletki - początkowo nie więcej niż 6 mg na dobę w 3 dawkach, dawka dobowa może być stopniowo zwiększana (w odstępach półtygodniowych lub tygodniowych) o 2-4 mg; nie należy stosować dawki dobowej większej niż 36 mg, optymalną reakcję pacjenta uzyskuje się po podaniu 12-24 mg na dobę w 3-4 dawkach; kapsułki MR - początkowo 6 mg raz na dobę, dawka dobowa może być stopniowo zwiększana (w odstępach półtygodniowych lub tygodniowych) o 6 mg, zazwyczaj stosuje się 6-24 mg raz na dobę, optymalna dawka dla większości pacjentów wynosi 12 mg raz na dobę. U pacjentów z niewydolnością nerek (klirens kreatyniny 25 ml/min) zaleca się rozpoczynanie leczenia od 2 mg raz na dobę, dawkę należy zwiększać powoli, w zależności od tolerancji i skuteczności leku (zaleca się zwiększenie jednorazowej dawki dobowej, a następnie zwiększenie częstości podawania preparatu).


Marysiu, mówisz i masz
gość
15-03-2010, 21:33:33

Jeszcze inną stronę czytałam - pozdrawiam - Marychaj
gość
16-03-2010, 08:11:45

Ważny jest sposób podawania tego leku.
Jeżeli jest lek o przedłużonym uwalnianiu to nie wolno go kruszyć i podawać sondą lub PEGiem ponieważ pacjent dostaje całą dawkę na raz, co może właśnie spowodować wyżej opisane objawy.
Leki o przedłużonym uwalnianiu są specjalnie zbudowane i ich działanie jest długotrwałe dzięki powolnemu wydostawaniu się leku z "otoczki".
m.
gość
16-03-2010, 09:51:20

Witam,

Kilka dni temu mój dziadek (ma 70 lat) spadł ze schodów. Ma pękniętą
czaszkę w kilku miejscach, krwiaka i obrzęk mózgu w płatach skroniowych i
potylicznym. Uderzenie było z lewej strony głowy trochę z tyłu. Dostał
krwotoku z uszu, nosa i z ust. Lekarz powiedział, że to dobrze, ze krew nie
zbierała się w mózgu.

W dniu wypadku stracił przytomność, w szpitalu na pewien czas odzyskał.
Później, jak się obudził był trochę zdezorientowany i chciał wyjść
ze szpitala, wstawał z łóźka. Dostał leki uspokajające. Teraz jest w
śiączce, ma gorączkę 37-38 raz rośnie raz spada, wzrosło ciśnienie. 1
dnia miał tak 129/78, a wczoraj 177/93, więc wzrasta.

Lekarze mówią, że podobno takie jest odpowiednie. Dostaje kroplówki z
płynami fizjologicznymi oraz takie na obniżenie gorączki i na zmniejszenie
obrzęku.

Cały czas sa jakieś reakcje z jego strony. Jest niespokojny, ale jak
zaczynamy do niego mówić to się uspokaja, oddech się trochę wyrównuje. Oczy
się czasami otwierają, ale na sekundę. Wczoraj otworzył oczy jak do niego
mówiliśmy, ale źrenice były nieruchome, nie reagowały na ruch - w tym
czasie spał, dostał leki przeciw-obrzękowe.

Lekarze czekają aż obrzęk się zmniejszy i zdecydują czy zrobić
operację.

Chciałabym się dowiedzieć czy po tym co napisałam może mi Pan coś
powiedzieć na tema jego stanu. Co Pana zdaniem powinni zrobić lekarze.

Będę wdzięczna za odpowiedź.

Pozdrawiam
Marzena
gość
16-03-2010, 16:44:06

Gość 2010-03-16 09:11:45 Ważny jest sposób podawania tego leku.
Jeżeli jest lek o przedłużonym uwalnianiu to nie wolno go kruszyć i podawać sondą lub PEGiem ponieważ pacjent dostaje całą dawkę na raz, co może właśnie spowodować wyżej opisane objawy.
Leki o przedłużonym uwalnianiu są specjalnie zbudowane i ich działanie jest długotrwałe dzięki powolnemu wydostawaniu się leku z "otoczki".
m.

Właśnie a ja go skruszyłem na pył i tak podałem mieliśmy natychmiastowy odlot, pacyfikacja totalna, nigdy tego nie robiłem, tym razem podawałem z witaminami i wszystko razem skruszyłem. Szukaliśmy przyczyny takiego stanu Paulinki i wydaje mi się, że to jest właśnie przyczyna,te skruszenie, blada, zimna i ciśnienie bardzo niskie za pierwszym pomiarem ciśnieniomierz nie wyłapał wartości tak były niskie, dałem dużo picia i po 1h zaczęła wracać.
Pozdrawiam TataPaulinki

gość

Dopuszczalne formaty pliku graficznego: jpg, jpeg , png.

Rozmiar zdjęcia nie powinien przekraczać 0.6MB.

Reklama:
Reklama:
Reklama: