Reklama:

Bezsenność (1080)

Forum: Neurologia - forum dla rodziny i pacjenta

VIP
11-03-2012, 20:31:35

nie28 2012-03-11 21:25:38 Cześć Moje Nocne Marki.
Przyznam,ze faktycznie robi się tutaj poetycko:)
Brawo , gratuluje talentów.
Szman może ty się czymś wykarzesz, nie tylko dziewczyny:)
Aniu
choć autorem nie jestem , ale kocham wiersze.
Liderka opinii
11-03-2012, 20:43:44

racja.. warto czasem pomarzyć i wczuć się w piękną poezje, też to uwielbiam :)
[url=http://slub-wesele.pl/][img]http://s1.suwaczek.com/20110827310120.png[/img][/url]
VIP
11-03-2012, 20:47:18

takaiga 2012-03-11 21:43:44 racja.. warto czasem pomarzyć i wczuć się w piękną poezje, też to uwielbiam :)
Wiersze i muzyka to jest to,
co ukojenie daje mi,
gdy ma serce krwawi.
VIP
11-03-2012, 20:54:29

W twoje sny zawitam dziś niczym ten pluszowy miś.
Lampka dotknie jedną z gwiazd i zatrzyma się ten czas.
I wyszeptam tobie znów Życzę Kolorowych snów.
gość
11-03-2012, 21:44:26

Miło tutaj sie robi bardzo,poetycko pieknie brak mi słow,ja niestety nie znam zadnych wiersyz tak wiec nie popisze sie tutaj niczym hihih:0
Moge wam tylko pogratulowac moje dziewczynki:)
[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/961lepokc8l0zhtx.png[/img][/url] [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/km5s6iye0m79bl23.png[/img][/url]
Liderka opinii
11-03-2012, 22:28:15

karaluchy pod poduchy!
dobranoc wszystkim:)
[url=http://slub-wesele.pl/][img]http://s1.suwaczek.com/20110827310120.png[/img][/url]
VIP
12-03-2012, 11:38:30

Zioła nasenne
Zioła nasenne są zdrową alternatywą do leków na receptę. Zawierają w sobie tylko naturalne składniki, dlatego są całkowicie zdrowe i nie uzależniają. Zioła nasenne stosowane powinny być w leczeniu bezsenności krótkotrwałej wynikającej z przemęczenia czy chwilowego stresu. W razie większych problemów należy zgłosić się do lekarza. Zioła nasenne mają przede wszystkim działanie uspokajające i nie poprawiają one jakości snu, dlatego powinny być stosowane tylko doraźnie.
Wśród preparatów dostępnych na rynku najlepiej stosować te które w swoim składzie posiadają:
*** Korzeń kozłka lekarskiego – stosowany powinien być w przypadku stresu i zwiększonego napięcia. Jest to jeden z najlepszych składników o działaniu uspokajającym i nasennym.
*** Szyszki chmielu – łagodzi somatyczne objawy napięcia, ma również działanie przeciwzapalne
*** Ziele dziurawca – zmniejsza objawy łagodnej depresji oraz ma działanie silnie uspokajające. Ponadto ziele dziurawca pobudza trawienie.
*** Liście melisy – od dawna wiadomo, że melisa ma silne działanie uspokajające, ale poza tym pobudza pracę jelit oraz usprawnia trawienie
*** Owoce głogu – które poza działaniem nasennym wpływają również na rozkurczanie naczyń krwionośnych.
Wprawdzie leki ziołowe o działaniu nasennym są dużo zdrowsze od leków chemicznych to również przy ich stosowaniu trzeba wykazać się zdrowym rozsądkiem. Nie można zażywać ich w zbyt dużej ilości, gdyż mogą przynieść całkowicie odmienne działanie od pożądanego. Należy również wziąć pod uwagę, że mogą one oddziaływać na inne zażywane leki, także zawsze trzeba zapoznać się z ulotką do nich dołączoną.
gość
12-03-2012, 12:17:18

Bezsenność i hipersomnia - groźne zaburzenia snu
Szacuje się że zmęczenie i niewyspanie jest przyczyną połowy wypadków przy pracy i 45 proc. wypadków samochodowych. Mimo to w Polsce bezsenność i inne zaburzenia snu nie są nadal traktowane jako poważny problem medyczny.
Bezsenność jako schorzenie to zbyt mała ilość ilość lub niedostateczna jakość snu, która występuje co najmniej trzy razy ciągu w tygodnia i utrzymuje się przez okres co najmniej jednego miesiąca. Badania WHO z roku 2000 roku pokazały, że w Polsce kłopoty z zaśnięciem ma co czwarty badany. Niestety, tylko 20-30 procent z cierpiących na zaburzenia snu zgłasza się do lekarza.- Bezsenność może być spowodowana np. pracą zmianową, stresem, zmianą stref czasowych, ale także zespołem niespokojnych nóg czy przewlekłym stosowaniem leków pobudzających lub nasennych - tłumaczy Marcin Topolski, redaktor portalu Holistyczna Polska.
Ilość snu potrzebna człowiekowi do prawidłowego funkcjonowania najczęściej waha się między 7 a 9 godzinami, jednak zależy to od indywidualnych potrzeb. W Harvard Medical School przeprowadzono badania obejmujące grupę 82 tys. dorosłych, które pokazały, że jeśli sen krótszy niż 6 godzin na dobę powoduje, iż ciało przez cały czas znajduje się w stanie podwyższonej gotowości. A to oznacza podwyższony poziom poziomu hormonów stresu, ciśnienia krwi oraz zwiększenie ryzyka powstawania stanów zapalnych w organizmie.
„Odwrotnością" bezsenności jest można hipersomnia, czyli nadmierną senność. Jej objawy to poczucia senności mimo przespanej nocy, przedłużanie się snu lub zapadanie w krótkie drzemki w ciągu dnia, w czasie przeznaczonym na inne aktywności.
- Jest to znacznie rzadsze zaburzenie, dotyka ok. 5 proc. naszej populacji - mówi Marcin Topolski - Najczęściej towarzyszy innym dysfunkcjom zdrowotnym, ale może też być samodzielnie występującą chorobą.
Przyczyny hipersomni to między innymi zaburzona gospodarka cukru, anemia oraz zaburzenia regulacji hormonalnej (głównie u kobiet). Poza wszystkim sen bywa też ucieczką od problemów, należy więc szukać psychologicznych przyczyn.
Na zaburzenia snu duży wpływ ma styl życia, w tym dieta i aktywność fizyczna.
Racjonalne i odpowiedzialne planowanie posiłków może być bardzo pomocne w pozbyciu się dolegliwości. Ostatni posiłek w ciągu dnia należy zjeść na ok. trzy godziny przed snem. Kolacja powinna dostarczać ok. 20 proc. dziennego zapotrzebowania organizmu na energię. Przy czym należy skomponować ją tak, by nie zawierała potraw zbyt pikantnych, tłustych, ciężkostrawnych, marynowanych oraz pieczonych z dodatkiem tłuszczu.
- Najlepiej, aby kolację stanowił gotowany produkt białkowy, np. chuda ryba czy filet drobiowy z dodatkiem surowych lub gotowanych na parze warzyw - radzi Marcin Topolski.
Pamiętajmy, że wiele produktów zawiera dodatki, które mają za zadanie wzmocnić walory smakowe lub przedłużyć okres ważności produktu. Najlepiej spożywać produkty w ich naturalnej postaci, bez żadnych ulepszaczy.
Drugim istotnym aspektem jest aktywność i ćwiczenia. Wystarczy pół godziny dziennie, by poprawić funkcjonowanie układu krążenia, lepiej przekształcić i przyswoić substancje odżywcze oraz zwiększyć wydzielanie hormonów szczęścia - endorfin.
- Nawet zwykły spacer jest bardzo korzystny w przypadku problemów z zasypianiem. Światło słoneczne to najsilniejszy zewnętrzny synchronizator rytmu biologicznego
http://www.zdrowie.senior.pl/75,0,Bezsennosc-i-hipersomnia-grozne-zaburzenia-snu,13826.html
[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/961lepokc8l0zhtx.png[/img][/url] [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/km5s6iye0m79bl23.png[/img][/url]
Liderka opinii
12-03-2012, 12:45:37

Głównym powodem bezsenności jest podłoże psychologiczne. Kłopoty z zasypianiem wynikają najczęściej ze stresu, przemęczenia, zmartwień i lęków. Przyczyną może być również wypijanie zbyt dużych ilości kawy lub herbaty. Niekiedy przyczyną bezsenności długotrwałej mogą być choroby przewlekłe. Jeśli więc domowe sposoby nie pomagają, należy udać się po poradę do lekarza.
[url=http://slub-wesele.pl/][img]http://s1.suwaczek.com/20110827310120.png[/img][/url]
Liderka opinii
12-03-2012, 12:47:40

JAK WALCZYĆ Z BEZSENNOŚCIĄ
organizm potrzebuje pewnej liczby godzin snu – zapotrzebowanie na sen zależy od predyspozycji człowieka oraz jego aktywności fizycznej. Przeważnie osoby skarżące się na bezsenność wstają bardzo późno, wierząc, że te kilka chwil więcej zregeneruje organizm. Aby przestawić się na zasypianie o sensownej porze, trzeba podjąć decyzję o porannej pobudce. Im wcześniejsza, tym organizm po jakimś czasie przestawi się na wcześniejsze zasypianie. Szaleństwo od czasu do czasu nie zaszkodzi, ale starajmy się wstawać o podobnych porach – też w weekendy.
Nie zapominajmy o ruchu. Aktywność fizyczna w ciągu dnia sprawia, że jesteśmy wieczorem zmęczeni i tym samym łatwiejsze staje się zasypianie.
Nie tylko u dzieci rutyna pozwala na łatwiejsze zasypianie. To, co robimy wieczorem, powinno nastawiać organizm na tryb przygotowania się do snu.
Kwestią dość szeroko komentowaną jest jedzenie przed snem. Wg niektórych ostatni posiłek należy zjeść najpóźniej 2 godziny przed snem, nie należy przejadać się, bo duże obciążenie układu trawiennego utrudnia zasypianie, a niestrawiony pokarm w nocy zalega. Jednakże są osoby, którym właśnie niejedzenie przed snem utrudnia zasypianie. Jest to oczywiście niezdrowy nawyk, ale warto w takim przypadku nie męczyć się, a najeść lekkostrawnym posiłkiem i po wyregulowaniu spania systematycznie, dzień po dniu, coraz bardziej wydłużać czas między posiłkiem a snem, by dojść do mniej więcej 2 godzin.
Przed snem można pozwolić sobie na małą przekąskę. Najlepiej, żeby była przekąska węglowodanowa o niskiej zawartości tłuszczu. Wyższe stężenie cukru we krwi sprzyja snowi. Jedzenie, które korzystnie wpływa na sen to m.in. mleko, banany, płatki zbożowe.
Należy stworzyć odpowiednią dla snu atmosferę w i przy łóżku – bez telewizora, jedzenia itp. Łóżko służy do spania. Przytulny wystrój (czasem wystarczą poduszki i spokojne kolory ścian) uprzyjemni zasypianie.
Warto spróbować aromaterapii. Do kąpieli wlej kilka kropli olejków uspokajających: tymiankowego, lawendowego, pomarańczowego, jałowcowego.
Przed udaniem się na spoczynek trzeba przewietrzyć sypialnię.
Włącz spokojną muzykę, najlepiej relaksujące dźwięki natury. Weź do ręki nudną książkę o wolnej akcji.
Nie ma sensu leżenie w łóżku, jeśli sen nie nadchodzi. Jeśli przez 30 minut nie udało Ci się zasnąć, zrób sobie spacer po mieszkaniu, wróć do książki, przygotuj sobie coś do jedzenia czy picia. Daj sobie chwilkę i spróbuj ponownie.
[url=http://slub-wesele.pl/][img]http://s1.suwaczek.com/20110827310120.png[/img][/url]

gość

Dopuszczalne formaty pliku graficznego: jpg, jpeg , png.

Rozmiar zdjęcia nie powinien przekraczać 0.6MB.

Reklama: