Reklama:

Przepuklina kręgosłupa i naczyniak!!!! prosze o pomoc!!!!!! (241)

Forum: Neurologia - forum dla rodziny i pacjenta

gość
23-03-2010, 13:01:03

Zwyrodnienie kręgosłupa prowadzi do zniszczenia krążków międzykręgowych i ich przesuwania, powodując w efekcie przemieszczanie trzonów kręgowych. Wypadnięcie lub tylko przemieszczenie miękkiego wnętrza pierścienia krążka międzykręgowego wywołuje ucisk na nerwy, wychodzące z rdzenia kręgowego w odcinku lędźwiowym kręgosłupa, wywołując przewlekłe bóle kręgosłupa lub rwę kulszową - promieniujący do nogi nagły, silny ból, z towarzyszącymi często zaburzeniami innego rodzaju, np. w oddawaniu moczu.

Jeśli proces dotyczy odcinka szyjnego kręgosłupa - dochodzi do ucisku na naczynia krwionośne, co może powodować zawroty głowy, zaburzenia świadomości, przewlekłe bóle barku, a przepuklina krążka wywołuje ucisk na nerwy, objawiający się bólami promieniującymi do ręki (rwa ramienna).Chorobę zwyrodnieniową stawów właściwych kręgosłupa (stawów pomiędzy wyrostkami stawowymi kręgów) charakteryzuje tępy ból ujawniający się lub nasilający zwykle podczas pozostawania w pozycji stojącej, przy pogłębionych fizjologicznych lordozach lub spłyconej kyfozie.

Istnieje wiele sposobów leczenia chorób reumatycznych, ale obowiązuje zasada leczenia kompleksowego, która obejmuje oprócz leczenia farmakologicznego (przyjmowanie leków), także odpowiedni tryb życia, żywienia, rehabilitację fizyczną (kinezyterapia i fizykoterapia) a nawet porady psychologa. W przypadku, kiedy nieznana jest przyczyna powstania choroby leczenie skupione jest na likwidowaniu objawów i modyfikacji przebiegu choroby, natomiast jeśli przyczyna choroby jest znana, leczenie dotyczy zarówno przyczyny, jak i objawów i przebiegu choroby. Każdy chory jest leczony w jemu właściwy sposób, zależny od rodzaju i przebiegu choroby. Za najważniejszy element leczenia zachowawczego należy uważać postępowanie niefarmakologiczne, od którego należy zacząć leczenie każdego przypadku, natomiast leczenie farmakologiczne jest indywidualne i zależy od przebiegu choroby, ciężkości objawów, reakcji na leczenie.
gość
23-03-2010, 13:02:34

Gość 2009-11-05 13:16:14 witam wilecze panu prosze o kontakt pod nr tel 88 06 06 06 8


Wszystkim wymasuje gnaty :)
gość
23-03-2010, 16:10:55

Koszty
KONSULTACJA LEKARSKA - 150 zł

OPERACJE PRZEPUKLIN

W każdym przypadku koszty są ustalane indywidualnie. Poniższe wyliczenia mają charakter orientacyjny i dotyczą typowych operacji niepowikłanych przepuklin u chorych w dobrym stanie zdrowia.

Przepuklina pachwinowa:

jednostronna
tryb ambulatoryjny; operacja z krótkim (3h) pobytem szpitalnym, w znieczuleniu miejscowym, nadzór lekarza anestezjologa, zaopatrzenie przepukliny materiałem syntetycznym (siatką) - 3100 zł
operacja jw ze znieczuleniem przez anestezjologa (ZOP lub znieczulenie ogólne), jednodniowy pobyt w lecznicy (do przedpołudnia następnego dnia) - 3600 zł
każda kolejna doba pobytu ponad 1 dzień + 400 zł

obustronna

znieczulenie nadoponowe lub ogólne przez anestezjologa, obustronnie siatka do zaopatrzenia wrót przepuklinowych, jedna doba pobytu szpitalnego - 5000 zł;

Przepuklina brzuszna

Operacja w znieczuleniu ogólnym, wrota przepuklinowe zaopatrzone materiałem syntetycznym, z pobytem szpitalnym po zabiegu 2 doby (2 noce) - od 4000 zł
Operacje wymagające dłuższego pobytu szpitalnego - stawki ustalane są indywidualnie (zwykle zwiększa się jedynie koszt hotelowy)

Koszt operacji przepuklin powikłanych, dużych, nawrotowych, przy współistnieniu chorób pogarszających stan ogólny - jest ustalany indywidualnie.


Dlaczego warto?

wieloletnie doświadczenie chirurgiczne, w tym obaj chirurdzy na stanowiskach ordynatorów
wieloletnia specjalizacja w chirurgii przepuklinach
specjalizacja prywatnej praktyki - głównie leczenie przepuklin
nowoczesne i sprawdzone metody lecznicze
leczenie takie same, jak w Europie Zachodniej lub USA
pełen zakres metod znieczulenia
gdy to możliwe - leczenie w trybie ambulatoryjnym, bez pobytu szpitalnego
kontrola po operacji w wybranym przez chorego terminie
po wypisie - stały kontakt z chirurgiem przez telefonem
wygodna i przyjazna Lecznica w spokojnej a jednocześnie bliskiej centrum dzielnicy Warszawy
przy nawrocie przepukliny w ciągu 3 lat - bezpłatna reoperacja


Wszystko na stronie gwarancja 50%
http://www.przepukliny.com/
gość
23-03-2010, 16:36:54

tu chodzi o przepuklinę w kręgosłupie a nie w brzuchu czy pachwinie :) nie ten forum. http://www.przepukliny.com/ tam są zabiegi ale na przepuklinę brzucha i pachwinie.

;)
gość
23-03-2010, 18:23:36

czytając te forum to tu przewija się nawet bolszewik Kaszpirowski :)
gość
23-03-2010, 18:26:00

gość
23-03-2010, 20:55:29

Naczyniaki - są najczęstszymi guzami okresu dziecięcego. Typowo niewidoczne w chwili urodzenia, pojawiają się i zostają zauważone w ciągu pierwszych tygodni życia


dotyczy to około 70% wszystkich naczyniaków. Pierwszymi objawami mogą być: dyskretna płaska, różowa plama, plama wyblakła lub ograniczona teleangiektazja otoczona bladym halo (otoczką). Kolejnych 20% dzieci rodzi się z widocznym już objawem prodromalnym, a naczyniak rozwija się w bardzo krótkim czasie po urodzeniu. W około 10% przypadków dojrzały naczyniak widoczny jest już w chwili urodzenia. Są to tzw. naczyniaki wrodzone, często bez tendencji do proliferacji (rozrostu) i z bardzo szybko przebiegającą fazą inwolucji (zanikania), lub bez tendencji do zaniku.

Szczególną cechą naczyniaków jest ich gwałtowny wzrost w okresie noworodkowym, znacznie szybszy niż wzrost dziecka, rozpoczynający się w ciągu kilku tygodni po urodzeniu. Faza proliferacyjna trwa około 6 - 12, a nawet 18 miesięcy.

Około 10-12 miesiąca życia wzrost naczyniaka staje się proporcjonalny do wzrostu dziecka, co wskazuje na rozpoczęcie fazy inwolucji. Guz staje się stopniowo bardziej miękki, a jego powierzchnia blednie, przestaje być lśniąca, przybierając barwę matowo - fioletową, ewoluuje następnie przybierając odcień cętkowano - popielaty na całej powierzchni zmiany, zaczynając od środka i stopniowo postępując do obrzeża. Zarówno początek procesu inwolucji, jak i jej szybkość są nie do przewidzenia. Statystycznie 30% naczyniaków zanika do końca 3 roku życia, 50% - do końca 5-go, 70% - do 7 lat, a w pozostałych przypadkach proces inwolucji trwa nawet do 16 roku życia.
Istotnym jest precyzyjne rozumienie pojęcia inwolucji, czyli zaniku. Tylko około 40% naczyniaków "zanika" praktycznie bez pozostawienia zauważalnego śladu, lub z minimalną pozostałością w pełni akceptowalną pod względem kosmetycznym. W pracy Finna i wsp. wykazano, że naczyniaki można podzielić na te, które zakończyły swój proces inwolucji do końca 6 roku życia, i te potrzebujące więcej niż 6 lat. W grupie pierwszej "tylko" 38% dzieci miało na koniec procesu zaniku ślad pod postacią: włóknisto-tłuszczowego nadmiaru skóry, blizny czy też widocznych teleangiektazji. W grupie drugiej już tylko u 20 % pozostałość po procesie zaniku była w pełni do zaakceptowania.
Oczekiwany wynik końcowy naturalnego procesu inwolucji naczyniaka:
do 6 lat – 38% niekorzystnych pozostałości po naczyniaku.
powyzej 6 lat – 80% niekorzystnych pozostałości po naczyniaku.

KLASYFIKACJA ZMIAN NACZYNIOWYCH

Wyróżnione zostały dwie grupy zmian:

- naczyniaki (najczęściej występujące guzy u dzieci, łagodne zmiany pochodzenia naczyniowego, proliferujące(rosnące) w okresie niemowlęcym i podlegające spontanicznemu zanikowi przez okres dzieciństwa). Guzy te charakteryzują się wysoką aktywnością metaboliczną, wzmożoną wymianą komórek śródbłonka, komórek tucznych, fibroblastów i makrofagów w okresie proliferacji(rozrostu) objawiającą się zmianami wielkości, kształtu, zabarwienia i spoistości; z nieuchronnie następującą fazą inwolucji, podczas której na skutek zmniejszenia aktywności metabolicznej guza dochodzi do jego stopniowego zaniku.

- malformacje naczyniowe (różnorodne zmiany zbudowane z dysplastycznych naczyń, zazwyczaj z dominującym jednym rodzajem lub kalibrem naczyń: włosowatych, żylnych, tętniczych i limfatycznych) Są guzopodobnymi zmianami nienowotworowymi, powstałymi na skutek zaburzenia procesu morfogenezy tkanki naczyniowej(zaburzenia w rozroscie tkanek w okresie rozwoju płodu). Nie podlegają samoistnej inwolucji. Malformacje dzielą się na podkategorie (włosowate /kapilarne/, żylne, tętnicze i limfatyczne lub mieszane).

NACZYNIAKI:
- Faza proliferacyjna (rozrostowa) ,
- Faza inwolucyjna (zanikowa).

MALFORMACJE NACZYNIOWE:
- Włosowate CM ,
- Limfatyczne LM ,
- Żylne VM ,
- Tętnicze AM ,
- Mieszane CLM ,
- CVM ,
- LVM ,
- AVM.

Wprowadzenie powyższej kwalifikacji częściowo ułatwiło różnicowanie wrodzonych zmian naczyniowych w oparciu o przewidywalny przebieg naturalny, kinetykę komórkową, oraz ich budowę histologiczną
W przypadku zdecydowanej większości anomalii naczyniowych do postawienia wstępnego rozpoznania, a tym samym zaplanowania leczenia i przedstawienia prognozy, wystarczy szczegółowy wywiad i badanie fizykalne. W niektórych przypadkach koniecznym może być obserwacja zachowania zmiany na przestrzeni pewnego okresu czasu, albo wykonanie dodatkowych badań obrazowych lub biopsji. Natomiast warto pamiętać, że często zmiany naczyniopochodne o całkowicie odrębnym pochodzeniu, biologii i przebiegu naturalnym mogą wyglądać łudząco podobnie.

"Nie wszystkie zmiany skórne wyglądające jak truskawka to naczyniaki; nie wszystkie naczyniaki przypominają wyglądem truskawkę." J.B. Mulliken, MD
PORÓWNANIE NACZYNIAKÓW I MALFORMACJI NACZYNIOWYCH

1. Cechy kliniczne

1.1. Naczyniak
- Pojawia się w okresie noworodkowym lub wczesnoniemowlęcym,
- Rośnie szybciej od dziecka przez 1 rok życia,
- Inwolucja po 1 roku życia,
- Częstość występowania m:ż 1:6

1.2. Malformacja naczyniowa
- Zawsze obecna w chwili porodu,
- Rośnie proporcjonalnie wraz z dzieckiem,
- Nigdy nie zanika,
- Częstość występowania m:ż 1:1

2. Cechy biologiczne:

2.1. Naczyniak
Proliferacja : obfite, proliferujące komórki śródbłonka, liczne komórki tuczne
Inwolucja : Apoptoza i postępujące spłaszczanie komórek śródbłonka. Szersze, ale mniej liczne naczynia, otoczone okołonaczyniową tkanką włóknisto-tłuszczową

2.2. Malformacja naczyniowa
Płaskie, normalne komórki śródbłonka, liczba komórek tucznych w normie
Normalna wymiana komórek śródbłonka; dysplastyczne kanały naczyniowe: żyłki, żyły, włośniczki lub naczynia limfatyczne
gość
23-03-2010, 20:58:01

Kurna z tymi naczyniakami wielka plaga ale jest kilka możliwości.
gość
24-03-2010, 05:58:30

Najlepiej przy urodzeniu powycinać wszystko co może boleć i ok będzie.
gość
26-03-2010, 19:43:30

Ja proponuje przez telefon leczy bioenergoterapeuta w 1000%. Ale najpierw kasa na konto.

gość

Dopuszczalne formaty pliku graficznego: jpg, jpeg , png.

Rozmiar zdjęcia nie powinien przekraczać 0.6MB.

Reklama:
Reklama:
Reklama: