Czas jest słowem klucz całego projektu i chcielibyśmy by to właśnie on przeprowadził Was przez zagadnienia profilaktyki, diagnozy, terapii ale i nowych horyzontów leczenia SM. W publikacji zostały poruszone również bardzo ważne dla neurologii tematy udaru mózgu, depresji towarzyszącej chorobom układu nerwowego, żywienia w chorobie Alzheimera.
Publikację otwiera wywiad wprowadzający z prof. Przemysławem Nowackim, Prezesem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, który jest niezwykle zatroskany stanem świadomości pacjentów na temat roli profilaktyki przy udarze mózgu, ale i punktuje wyzwania przed jakimi stoi leczenie SM i innych chorób autoimmunologicznych.
Publikacja nie mogłaby się obyć bez głosu i wsparcia organizacji pacjenckich, które od lat Was wspierają i walczą o poprawę leczenia i zrozumienie potrzeb chorych. Tutaj szczególnie polecamy Wam rozmowę z Tomaszem Połeciem - Przewodniczącym Rady Głównej Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego oraz artykuł Maliny Wieczorek – Prezes Fundacji SM-WALCZ O SIEBIE. Charyzma ale i wielka siła przebicia to opisy działań Maliny Wieczorek, która sama zmaga się z SM, dlatego zgodziła się zostać twarzą kampanii i pozytywnym, motywującym hasłem zagrzewa do walki i przedstawia Szkołę Motywacji.
Dużym wyzwaniem w prezentacji nowych horyzontów leczenia SM jest wywiad z Dr n. med. Alicja Kalinowska-Łyszczarz – z Zakładu Neurochemii i Neuropatologii Katedry i Kliniki Neurologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Sami dostrzegliśmy jak wiele potrzeb ma SM, jako choroba o wielu twarzach. Pojawiła się kolejna terapia, w materiale znajdziecie informacje komu może być dedykowana i jakie niesie za sobą korzyści.
Partnerem medialnym jest ForumNeurologiczne.pl
Więcej przeczytasz TUTAJ