Reklama:

Ruszyła kampania edukacyjna „Żyj bez obaw o rany” – sprawdzi wiedzę na temat leczenia ran

Helena Kowalska

Ten tekst przeczytasz w 3 min.

Ruszyła kampania edukacyjna „Żyj bez obaw o rany” – sprawdzi wiedzę na temat leczenia ran

PantherMedia

Skaleczenie u dziecka

Ruszyła kampania edukacyjna „Żyj bez obaw o rany” mająca na celu wzrost świadomości Polaków w zakresie leczenia ran i pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Blisko połowa Polaków (48%) nadal stosuje wodę utlenioną do odkażania ran, a 20% Polaków nie ma świadomości zagrożenia infekcją, nawet z najmniejszej rany [1]. Podczas wybranych eventów sportowych od czerwca do sierpnia wszyscy chętni będą mogli wykonać interaktywny test i sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą pierwszej pomocy w drobnych urazach. To doskonała okazja, aby nauczyć się, jak prawidłowo reagować w przypadku nagłych wypadków i tym samym zwiększyć bezpieczeństwo w codziennym życiu.

Reklama:

Od preparatów do odkażania oczekujemy przede wszystkim uczucia ulgi w bólu (65% Polaków), zahamowania krwawienia (58%) oraz braku uczucia pieczenia i swędzenia (odpowiednio 41% i 38%) [1]. Na rany i skaleczenia powinniśmy stosować przede wszystkim przeznaczone do odkażania ran preparaty np. z oktenidyną, które odkażają, przyspieszają gojenie oraz regenerują podrażnioną skórę. Jak pokazują badania konieczna jest edukacja społeczeństwa i uświadamianie, na czym powinna polegać odpowiednia pielęgnacja ran. Test dostępny w ramach kampanii „Żyj bez obaw o rany” będzie nie tylko sprawdzianem wiedzy, ale także cennym źródłem informacji o tym, jak właściwie opiekować się ranami i zapobiegać ich powikłaniom.

Ostatnio możliwość sprawdzenia swojej wiedzy mieli uczestnicy Biegu Tatra Fest w Zakopanem oraz uczestnicy Małopolska Tour w Proszowicach przed nami jeszcze 3 miasta: Olsztyn, Bydgoszcz i Gdynia. Na stoisku kampanii czekają również atrakcje dla najmłodszych, które wprowadzą w tematykę pierwszej pomocy. Dzieci mogą uczestniczyć w zabawach, malować i korzystać z wodnych tatuaży nawiązujących do tematyki pierwszej pomocy. Dzięki tym aktywnościom, nawet najmłodsi uczestnicy dowiedzą się, jak ważna jest szybka i odpowiednia reakcja w przypadku skaleczeń czy otarć.

– Brak świadomości dotyczącej właściwego postępowania z ranami to istotny problem społeczny. Chcemy, aby każdy mógł szybko i efektywnie reagować w przypadku nagłych wypadków, zwiększając tym samym bezpieczeństwo w codziennym życiu. Mniej niż połowa, bo tylko 42% Polek i Polaków słusznie stosuje preparaty na bazie oktenidyny, dlatego edukacja w zakresie pierwszej pomocy jest kluczowa. Często drobne urazy i rany pojawiają się podczas aktywności sportowych, dlatego jesteśmy obecni tam, gdzie istnieje największe ryzyko wystąpienia urazów skóry czy otarć. Poprzez nasze działania chcemy budować świadomość i pewność siebie w podejmowaniu szybkich i skutecznych interwencji – mówi Małgorzata Niklewska, Dyrektor Marketingu w firmie Schulke Polska.

Na uczestników czekają również materiały informacyjne dotyczące pierwszej pomocy oraz sposobów postępowania w przypadku różnych typów ran. To dobra okazja, aby nauczyć się czegoś nowego i spędzić czas w miłej atmosferze. Odwiedzając stoisko kampanii „Żyj bez obaw o rany”, sponsorowanej przez Schülke, producenta marki octenisept, uczestnicy zyskają nie tylko wiedzę, ale także pewność, że w razie potrzeby będą potrafili odpowiednio zareagować i pomóc sobie lub bliskim.

Mapę dokładnych lokalizacji i terminów edukacji w kolejnych miastach można śledzić na stronie www.zyjbezobaworany.pl.

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Inne tematy

gość
Niezborność ruchowa
Bynajmniej tak się czuje. Afazja z tego co czytam.Jak sobie pomóc
Benzodiazepiny syndromy odstawieniowe
Witam - mam 43 lata -mając 19 lat został przepisany mi clonazepam -miałem padaczkę ,panikę i zaburzenia osobowości po odstawieniu ciężkich narkotykow - do 36 roku życia brałem te leki i przerwałem ic...
gość
Brak kontaktu
Nie rozumiem jak można tak postępować Podawać nr i żadnego odzewu Dzwonią ludzie chorzy potrzebujący pomocy nie dla zabawy Odechciało mi się kontaktu Przeraża mnie, jak ma później po operacji wygląda...
gość
Zawał rdzenia kręgowego
Witam Moją chorobę zdiagnozowano 09-08-2023 jest to szok stracić czucie z dnia na dzień okazało się że to zawał rdzenia kręgowego.Stwierdzono że to od przebytej Boleriozy, ciągle rehabilitacja le...
gość
HAS
Witam 12.09.2024 w czasie jazdy samochodem do pracy dostałem krwotoku podpajęczynówkowego !Miałem dużo szczęścia że nie jechałem sam tylko z kolegami z pracy dzięki ich szybkiej reakcji otrzymałem s...
gość
Samoistne krwawienie do układu komorowego
Dzień dobry Syn przeszedł samoistne krwawienie do układu komorowego...moje pytanie brzmi czy to to samo co udar krwotoczny?
Reklama:
Reklama: