Reklama:

Udar niedokrwienny, udar krwotoczny - rehabilitacja

Udar niedokrwienny, udar krwotoczny - rehabilitacja

pantherstock

Ból głowy u starszego mężczyzny

Rehabilitacja po udarze niedokrwiennym obejmuje umownie okres od 4 do 6 tygodni.

Reklama:

Wsparcie ze strony bliskich, znajomych oraz przyjaciół, cierpliwość i pozytywne nastawienie dają szanse na powrót chorego do samodzielnego i sprawnego funkcjonowania. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek komplikacji, bólu, omdleń itp. należy natychmiast zgłosić tę kwestię lekarzowi oraz rehabilitantom.

Rehabilitacja po udarze krwotocznym

Rehabilitacja pacjentów po przebytym udarze krwotocznym, tak naprawdę nie różni się od tej stosowanej u pacjentów z udarem niedokrwiennym. Warto jednak pamiętać, iż w przypadku tych pacjentów należy zachować o wiele większą staranność i dokładność a także ostrożność. Okres rehabilitacji osób po udarze krwotocznym wynosi od 6 do 8 tygodni i powinien być dostosowany do stanu funkcjonalnego chorego. Wszelkie ćwiczenia (ogólnokondycyjne, ogólnorozwojowe, ćwiczenia manipulacyjne) wdrażane są stopniowo a sam proces pionizacji chorego jest późniejszy.


fot. ojoimages

Z ćwiczeń rehabilitacyjnych nie należy nigdy rezygnować, a co ważne po udarze w większości przypadków muszą być kontynuowane przez kilkadziesiąt miesięcy. Konieczne jest by nie stosować dłuższych przerw, nie zamieniać ćwiczeń na inne, stosować się do ilości powtórzeń wyznaczonych przez rehabilitanta.

Konsekwencja, regularność oraz systematyczność zawsze przynoszą największe korzyści.

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Rehabilitacja

Gdzie kwalifikacja i operacja endoskopowa przepukliny C?
Witam, Gdzie w wielkopolsce można się kwalifikować na operację endoskopową przepukliny kręgosłupa szyjnego? Koniecznie NFZ. Sam nie mogę nic znaleźć.
Operacja szyjnego a pieczenie stop
Czy was też piekły stopy I parzyły nawet palce czy lydki od szyjnego . Rece nic .
Operacja szyjnego
Ktoś miał zabieg w Konstancinie ,i jakie efekty ?
Przed operacja
Witam Jestem przed operacją bardzo się boję . Czy też tak mieliście, że dolegliwości prawie minęły przed operacja Mam mieć wstawione 2 impla ty c5-6 i c6-7 . B.
Przepuklina L5/S1 - operacja czy rehabilitacja
Cześć, szukam osób, które zmagały się z dyskopatią ledźwiową jak obecnie ja. Może ktoś miał podobne objawy do moich i coś podpowie :/ W skrócie: pierwsze bóle i drętwienie nogi zaczęło się ok maja 20...
Zmiana w okolicy kregoslupa ls
Witam, borykam sie z bolem kregoslupa ls. Jestem po rezonansie. Ciekawi mnie zaznaczona za zdjęciu zmiana. Mozna prosic o informacje czy to cos istotnego? Dołączam opis: Spłycenie lordozy lędźw...
Reklama:
Reklama: