Reklama:

padaczka i prawko (37)

Forum: Padaczka

gość
25-11-2012, 13:29:49

www.opaskiratunkowe.pl
gość
26-11-2012, 17:12:49

czy ma ktos wogole prawko z chorych tutaj na padaczke?to mnie interesuje bo moj neurolog sie pyta caly czas czy bede robic prawo jazdy i czy mam prawo jazdy, a prawda jest taka ze bym chciala zrobic.
gość
26-11-2012, 17:23:32

Linkusia, jesteś jeszcze młoda osobą zaczekaj z tym prawem jazdy, aż ustabilizuje się sytuacja z chorobą.
A lekarz pyta Cię po to, gdyż w myśl ustawy ma obowiązek zgłoszenia faktu, że jesteś chora na epilepsję.
Pozdrawiam Alicja
gość
26-11-2012, 17:25:03

Linkusia, do Ciebie, lekarz ma obowiązek zgłosić do Wydziału Komunikacji.
Alicja
gość
26-11-2012, 17:50:44

Dzieki za zainteresowanie i odpowiedz :)czyli on musi to zglosic, i wtedy przychodzi odp?robi sie jakies badania?mialam robic prawo jazdy ale sie to przeciagalo z powodow finasowych. ale w chwili obecnej to raczje nie ma mowy. pytam tak na przyszlosc.
gość
26-11-2012, 18:10:50

Linkusia, praktycznie większość lekarzy zgłasza fakt leczenia się na padaczkę przez jego pacjenta do Wydziału Komunikacji, nakazuje im to ustawa.
Będąc u lekarza możesz zapytać, dlaczego Cię pyta czy posiadasz prawo jazdy lub zamierzasz go robić.
Ciekawe czy będzie szczery i odpowie Ci na Twoje pytanie.
A tak jak wcześniej Ci pisałam, zaczekaj jesteś jeszcze młoda i masz czas.
Alicja
gość
26-11-2012, 18:21:02

Cześć,
wiele zależy od lekarza.
Znam takich, którzy pytają się czy masz prawko i czy go używasz.
Jeśli odpowiesz, że tak, ale nie prowadzę to notują to w karcie i nic więcej z tym nie robią.
---------------------------------------------------- ‎"Zasady są dla zwykłych ludzi. Geniusze potrafią żyć w chaosie"
gość
26-11-2012, 18:25:16

Dorotka, rozmawiałam na ten temat z moim lekarzem, powiedział mi, że będąc na jakimś spotkaniu praktycznie wszyscy byli za zgłaszaniem pacjenta który posiada prawo jazdy do Wydziału Komunikacji.
Wiadomo, chodzi tu o pieniądze.
Ala
gość
26-11-2012, 18:28:41

no to zalezy od lekarza napewno. troche zaluje bo mam 22 lata, moglam wczesniej zrobuc prawko, teraz bede miec na pewno komlikacje :( a wy macie prawo jazdy?
gość
26-11-2012, 18:28:44

no to zalezy od lekarza napewno. troche zaluje bo mam 22 lata, moglam wczesniej zrobuc prawko, teraz bede miec na pewno komlikacje :( a wy macie prawo jazdy?

gość

Dopuszczalne formaty pliku graficznego: jpg, jpeg , png.

Rozmiar zdjęcia nie powinien przekraczać 0.6MB.

ZOBACZ INNE DYSKUSJE

gość
Torbiel w okolicy podgnykowej
Czy może ktoś miał usuwaną torbiel w okolicy podgnykowej? Wykonanych wiele rezonansów, ostatnio usg szyi pokazuje, że torbiel raz jest większa raz mniejsza. Nie wiem czy to niedokładność pomiarów wykonujących badanie czy faktycznie zmienia wymiary. Syn chodzi z tym już 5 lat i do tej pory żaden lekarz nie określił się co z tym robić. Ostatni lekarz wykonujący usg stwierdził, że syn musi pójść na operację, nie czekać i to wyciąć. Poczytałam sporo na ten temat i okazuje się, że to poważna operacja a nie wizyta u stomatologa. Jednak żaden lekarz tego nie powie, nie wyjaśni. Czy my trafiamy tylko na takich właśnie lekarzy? Może ktoś mógłby polecić lekarza, szpital etc. komu udało się wyjść bez skutków ubocznych po takiej operacji?
gość
Rezonans głowy i angiografia bez kontrastu
Proszę o odpowiedź czy muszę się martwić wynikami? Kilka razy pojawił się ból głowy, dwa razy przestawałam widzieć i wrażenie wykręcania gałek ocznych, zawroty głowy. Narazie ustało. Pojawia się pisk lub szum w uchu. Okulista zapisał okulary. Poniżej wynik badania: Badanie angio-MR: hipoplazja odcinków A1 t. mózgu przedniej prawej i P1 t. mózgu tylnej prawej, wady naczyniowej ani ewidentnej niedrożności w obrębie tętnic koła Willisa badanie nie wykazało. Opis badania: Badanie MR głowy wykonane w sekwencjach FSE, SE, FLAIR, opcji DWI, SWAN w obrazach T1- i T2- zależnych w płaszczyznach czołowej, strzałkowej i poprzecznej wykazuje: Układ komorowy położony pośrodkowo, nieposzerzony. Przestrzenir podpajeczynówkowe prawidłowej szerokości. W nad namiotowej istocie białej okołokomorowej przy rogach czołowych komór bocznych pojedyncze drobne ogniska hiperintensywne w obrazach T2-zależnych i FLAIR o śr. do 3mm - zmiany o charakterze niedokrwiennym. Poza tym intensywność sygnału istoty białej i szarej prawidłowa. Struktury podnamiotowe prawidłowy obraz MR. Cech ograniczenia dyfuzji w badaniu DWI ani ognisk krwotocznych w SWAN nie stwierdza się. Czy muszę się martwić?
gość
Dziwne bóle głowy i szyii
Witam piszę do was z zapytaniem ponieważ może ktoś przechodził coś podobnego i dalej mi podpowie co robić. Około dwa miesiące temu zaczęła boleć mnie głowa z tyłu po prawej stronie ból nie jest mocny raczej lekki po tabletce przeciwbólowej ustępuje na cały dzień lecz najbardziej męczące jest to iż trwa co dzień od rana aż do położenia się w łóżku wtedy ustępuje. Byłam u kilku neurologów którzy nie stwierdzili objawów neurologicznych każdy "szedł" w kierunku napięcia mięśni potylicznych barkowych ogólnie mięśni znajdujących się w tym obrębie. Robiłam rtg które wykazało zniesienie lordozy szyjnej oraz boczne lekkie skrzywienie kręgosłupa korzystałam z kilku różnych fizjoterapii (tylko jedna przyniosła ulgę ból zniknął na dwa tygodnie) gdy pojawił się ponownie postanowiłam wykonać rezonans odcinka szyjnego który wykazał zniesioną lordoze (rezonans był niskopolowy 0,4 T zastanawiam się czy nie był zbyt słaby i czegoś nie przeoczył) ostatnio ból zniknął samoistnie na kilkanaście dni ale wczoraj się znów pojawił czasami promieniuje za ucho do skroni zdarzyło się też do oka ale zazwyczaj odczuwam go w jednym miejscu z tył głowy bardzo nisko czasami czuję jakby mrowienie w karku i ciągnięcie zdarza się także iz ból pojawia się w innych częściach głowy ale jest to kilkusekundowy ból kłujący który szybko mija obecnie czekam na rezonans głowy ponieważ zaczęłam się zastanawiać czy to nie jakiś guz myślę s gdzie jeszcze mogę szukać przyczyny może ktoś przechodził coś podobnego. Będę wdzięczna za rady.
gość
Napady padaczkowe u 16 latki podczas snu
Witam , mam pytanie czy ktoś spotkał się z napadami występującymi tylko podczas snu w godzinach porannych.Pacjent podczas snu , zaczyna mieć drgawki , utrata przytomności , atak trwa 3-4 minuty , po ataku zasypia dalej ...rezonans ok , eeg 1 wszystko ok , drugie po roku niby cos pokazało niby na FS .
Forum: Padaczka
Reklama: