Reklama:

Czy są jakieś sposoby na złagodzenie aury? (2032)

Forum: Neurologia - forum dla rodziny i pacjenta

gość
25-10-2011, 21:52:14

- Jak zaradzić migrenom?
Na początku napadu zachęcałabym do wypicia słodzonej herbaty, wzięcia 2 aspiryn najlepiej w formie rozpuszczalnej ewentualnie w postaci czopka przeciwbólowego i, jeśli to możliwe, położenia się w ciemnym pokoju, z zimnym okładem na głowie. Przy częstych i silnych napadach migreny konieczne jest włączenie leku na stałe, zapobiegawczo.
Chcę podkreślić, że stosunek otoczenia jest niezwykle ważny dla pacjentki czy pacjenta z migreną. Już samo to, że nie będą się bali lekceważenia, czasem nieprzyjemnych uwag ze strony otoczenia, może wpływać na mniejsze nasilenie samego napadu.
Jak się leczy migrenę?
Leczenie w zasadzie musimy dostosować do potrzeb pacjenta, dlatego tak ważne jest, żeby sam określił, jakie szkody wywołuje migrena w jego życiu zawodowym. W przypadku wielu bólów migrenowych zupełnie wystarczające mogą się okazać dwie tabletki aspiryny czy pochodnego preparatu, a czasem dołączony do nich lek przeciwwymiotny (jeżeli będą występowały nudności, wymioty) oraz powtórzenie tych leków po 2 - 3 godzinach. Pomocne mogą się okazać także leki z grupy paracetamolu (Paracetamol, Panadol, Apap) i niesterydowych przeciwzapalnych, takie jak Ibuprom, Ibuprofen, Nurofen, Diclofenac (Majamil, Voltaren, Olfen).
Dużo lepiej działają leki w formie musującej, czopków albo zastrzyków, a to dlatego, że kiedy występują nudności, wchłanianie przez śluzówkę żołądka spada do 10 - 15%. Warto dodawać leki, które poprawiają wchłanianie i motorykę jelit.
[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/ukdyx1hpemu9do5p.png[/img][/url] [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/dxom15nma1ljoade.png[/img][/url]
Forumowiczka
25-10-2011, 22:49:07

i to jest bardzo ciekawa i praktyczna informacja Karolinko ,w trakcie samej aury kiedy głowa nie boli typowy lek na migrenę nie zadziała ,dlatego też leki z grupy Paracetamolu i niesterydowe przeciwzapalne mogą pomóc ,rzeczywiście ważna jest forma w jakiej przyjmujemy lek ,miewam wymioty i mimo że wspieram się czasem przeciwwymiotnymi tabletkami warto zwrócić uwagę na to że wszelkie musujące i te w postaci czopków dają pewne zabezpieczenie że wydalimy ich z organizmu zanim zaczną działać
Forumowiczka
25-10-2011, 22:55:18

nie28 2011-10-25 19:12:21 Można spróbować złagodzić aurę zwężając źrenice oka.Jest to metoda skuteczna.Parę razy mi pomogła.
ale jak to można zrobić?
są jakieś ćwiczenia? a może tak atropina na rozszerzenie są i leki na zwężenie?
Forumowiczka
25-10-2011, 22:59:41

kowalowa 2011-10-25 23:50:00 Czynniki, które mogą wywołać atak migreny:
Brak lub nadmiar snu,
Artykuły spożywcze zawierające tyraminę i fenyloetyloaminę,
Leki rozszerzające naczynia krwionośne i leki przeciwzapalne,
Intensywne zapachy,
Wysiłek fizyczny i niektóre ćwiczenia (kręcenie głową, skłony),
Ekspozycja na światło,
Zaburzenia hormonalne u kobiet,
Brak jedzenia – powoduje spadek glukozy we krwi,
Różnego rodzaju lęki,
Stres,
Zmęczenie,
Zmiany ciśnienia atmosferycznego i pogody,
Doustne środki antykoncepcyjne,
Migrena z aurą; aura jest to tzw. okres ostrzegawczy, który trwa od kilku do kilkudziesięciu minut, cechą charakterystyczną są objawy zwiastunowe: zmęczenie, utrata apetytu, zmniejszenie koncentracji uwagi, wahania nastroju, zwiększona potliwość, wzrost temperatury ciała i drażliwość. Jednak najczęstszymi symptomami aury są zaburzenia wzroku (połowiczne niedowidzenie z obniżeniem ostrości wzroku, a nawet całkowitym chwilowym oślepnięciem, mroczki, zygzaki i błyski przed oczami, migotanie obrazu, ubytki pola widzenia), zaburzenia czucia, (niedoczulica i niedowład połowiczny, parestezje - mrowienie i drętwienie kończyn), fono i fotofobia (nadwrażliwość na dźwięki i światło).
dokładnie tak,występuje większość tych objawów jednocześnie albo tylko kilka,wiesz że wiele osób wcale nie łączy tych dolegliwości z migreną?dlatego leczenie jest problemem,niewłaściwa diagnoza budzi zwątpienie w skuteczność leczenia u pacjenta .także niewłaściwie dobrane leki mogą zwyczajnie nasilać objawy
gość
26-10-2011, 06:33:20

Medycyna chińska
Medycyna Chińska Tradycyjna godzi z sobą Naturę, Yin i Yang, 5 żywiołów i energię. Doktorzy medycyny chińskiej wierzą że energia witalna – poruszające się energetyczne partykuły, budujące krew, są podstawowymi elementami budulcowymi ciała człowieka i podstawą działania organów wewnętrznych.
Medycyna chińska stosuje wiele metod terapeutycznych, z których dwie najważniejsze to akupunktura (igłoterapia) i przypieczki (moksa). Pierwsza polega na nakłuwaniu, pocieraniu i upuszczaniu krwi przy pomocy igieł różnej wielkości, które wkłuwa się w określone miejsca na ciele.
Druga metoda polega na kauteryzowaniu (przypalaniu) określonych miejsc na ciele przy pomocy łodygi lub stożkiem z liści piołunu chińskiego. Do tych dwóch metod należy dołączyć szczególne odżywianie i ziołolecznictwo. Wszystkie te techniki wykonywane wespół oddziaływują na ***ny i organy wewnętrzne. A co za tym idzie, wzmacniają siłę witalną, cyrkulację krwi, wpływają regulująco na system odpornościowy.
Pomost pomiędzy tradycyjną medycyną chińską, a Zhou Yi Yi Jing, starożytnej księdze na temat wartości i znaczenia życia, jest widoczny w połączeniu jakie upatruje medycyna chińska pomiędzy Yin, Yang i ciałem ludzkim. Tak więc zasada Yin i Yang jest kwintesencją całego systemu, na którym zasadza się medycyna chińska.
Chińczycy, poprzez obserwację zmian w materii, utworzyli koncept filozoficzny składający się z Yin i Yang oraz 5 żywiołów, którym poddali wszystkie gatunki zwierząt, wszystkie jednostki świata.
Medycyna chińska wykorzystuje dualizm Yin – Yang by tłumaczyć zjawiska wymiany fizjologicznej pomiędzy organami i trzewiami oraz tłumaczy związki pomiędzy człowiekiem, światem zewnętrznym - Naturą. Harmonijna wymiana i współdziałanie pomiędzy Yin i Yang stanowi fundament pozwalający na prawidłowe funkcjonowanie człowieka, a także pozwala określić choroby fizjologiczne i psychiczne.
Teoria przepływu energii zwana jest również teorią pięciu przemian i sześciu energii. Teoria ta bada efekty jakie na ludzkie ciało mają czynniki astrologiczne, zmiany klimatyczne, pory roku. Qi odnosi się do 6 czynników klimatycznych: wiatru, zimna, ciepła, wilgotności, suszy i ognia. Teoria przemian i energii spoczywa na zmianach rocznych klimatu, zmianach pomiędzy elementami klimatu, a istotami żywymi i zmianami fizjologicznymi ciała. Każdy z 5 żywiołów ma liczne odniesienia do świata; związany jest z określona porą roku, organem ciała, smakiem, kolorem, zapachem, emocją, itd. Jest to kompleksowa teoria oparta na przekonaniu że życie jest procesem nieustannej przemiany. W tym nigdy nie kończącym się cyklu pzremian każda faza odgrywa swoją rolę utrzymując równowagę w Naturze, stąd jej ogromna rola w tym nurcie filozoficznym.
W celu zapobieżenia chorobom tradycyjna medycyna chińska opowiada się za “jednością nieba i człowieka”.
Tradycyjna Medycyna Chińska aplikuje swoją wiedzę do czterokierunkowej diagnozy i 4 głównych zasad: Yin/Yang, zespół zewnętrzny/wewnętrzny, ciepły/zimny, pełny/pusty (nadmiar/brak). Te cztery przeciwieństwa charakteryzuje i determinuje Qi w ciele człowieka.
Ciekawostką jest to, że chiński lekarz nie używa sprzętu diagnostycznego w celu przeprowadzenia badania diagnostycznego. Cztery metody diagnostyczne opierają się na obserwacji, osłuchiwaniu, badaniu zapachu, wywiadzie, badaniu pulsu, palpacji oraz badaniu słuchem.
Poprzez oględziny odbywa się analiza wyglądu zewnętrznego. Jeśli organy wewnętrzne są chore, będzie to obserwowalne właściwym odcieniem skóry, języka i pewnymi wydalinami.
Wywiad chorobowy dotyczy samego pacjenta i jego najbliższej rodziny, polega na zbieraniu informacji na temat symptomów, ewolucji choroby i wcześniejszych terapiach.Badanie pulsu i palpacja wskazuje na kondycję układu krążenia , ale także na ewolucję symptomów choroby. Lekarze wierzą, że jeśli funkcje organizmu są niezakłócone puls – jego częstotliwość i intensywność - jest stabilny, jeśli istnieje ognisko chorobowe – puls jest niestały )aby postawic dokładną diagnoze bada się 28 cech pulsu).
Po dokonaniu badania diagnostycznego lekarze na podstawie zebranych informacji ustalają źródło i stan choroby i zapisują leki. W tradycyjnej medycynie chińskiej leki są inne niż te przepisywane na Zachodzie, gdyż Chińczycy dobrze rozpoznali się na ziołach, których właściwości dobrze znają i potrafią wykorzystać w leczeniu. Przed zażyciem lekarstwa, zazwyczaj pacjent musi lek ugotować według tradycyjnej receptury.
W Tradycyjnej Medycynie Chińskiej wyróżniamy zioła o działaniu napotnym, przeczyszczającym, przeciwgorączkowym, przeciwkaszlowym, trawiennym, ogrzewającym, wzmacniającym, wiatropędnym, regulującym krwioobieg, moczopędnym, antyreumatycznym, uspakajającym, przeciw drgawkowym, ściągającym, przeciwrobaczym i przeciwnowotworowym. Ziołolecznictwo chińskie było częścią medycyny chińskiej, a ta z kolei, była ściśle związana z filozofią Dao – ducha świata i jego przewciwstawnych sił – Yin i Yang. Rękopisy zawierające opisy leczniczych roślin i ich przetworów stosowanych w różnych dolegliwościach, oczywiście z uwzględnieniem przyjętych filozoficznych zasad, były przekazywane z pokolenia na pokolenie i doskonalone przez kolejnych uczonych. Dlatego dzisiejsze ziołolecznictwo chińskie stoi na bardzo wysokim poziomie. Powstanie nauk medycznych w Chinach określa się na rok 3216 p.n.e., kiedy to legendarny cesarz Szen Nung, zwany ojcem rolnictwa i lecznictwa, napisał swą pracę dotyczącą lecznictwa Honso, w której przedstawia leki, głównie pochodzenia roślinnego.
Znanych jest kilka zielarskich ksiąg chińskich, tzw. Pensao (księga zielarska). Najciekawszą z nich SynLin Pensao napisano w 695 r. I tak na przykład wielkie znaczenie w medycynie chińskiej miała lukrecja, którą stosowano m. in. w lekach przeciwkaszlowych, szczególnie dla dzieci. Wiele z roślin stosowanych przez chińską medycynę, np.: róża, łopian, szałwia i inne znane są powszechnie również w medycynie europejskiej.
Według teorii Zangxiang istnieje duża zależność pomiędzy zmianami fizjologicznymi pomiędzy ***nami a organami wewnętrznymi. ***ny i narządy wewnętrzne są drogami, którymi swobodnie cyrkuluje Qi. Zadaniem tej sieci powiązań jest utrzymanie harmonii pomiędzy organami, aspektem zewnętrznym a wnętrzem człowieka. Właśnie w celu zachowania równowagi pomiędzy organami wewnętrznymi medycyna chińska odnosi się do Qigong (praca z oddechem), do sportu, zdrowego jedzenia, herbaty, akupunktury i mokszy.
Tradycyjna medycyna chińska jest ważnym elementem kultury Chin. W ciągu pięciu tysiącleci przyczyniła się do prosperity państwa i zajmuje swoje stałe miejsce w świecie medycyny tradycyjnej, gdyż celem Tradycyjnej Metody Chińskiej jest nieinwazyjne wyleczenie z konktretnej dolegliwości, a także przywrocenie równowagi organizmu i zapobieganie chorobom.
Dobroczynne skutki działania akupunktury zostaly potwierzdone w serii badan pzreprowadzonych w klinikach stosujących ją jako pomoc w leczeniu różnych uzależnień i schorzeń. Najczęstszymi problemami, z jakimi pacjenci zgłaszają się do specjalistów akupunktury to bóle mięśni i stawów, nałogi, znieczulenie przy porodzie i operacjach, brak energii.
[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/ukdyx1hpemu9do5p.png[/img][/url] [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/dxom15nma1ljoade.png[/img][/url]
gość
26-10-2011, 06:37:33

Litoterapia, kamienie szlachetne
W starożytności kryształy były uważane za zmaterializowane światło lub zamrożoną wodę zesłaną przez niebiosa. Każdy kryształ jednak, to zamknięty własny świat; każdy z nich emanuje pewnym rodzajem światła i barw, będącym dowodem wewnętrznego życia. To instynkt mówi nam o pokrewieństwie duchowym z wybranym kryształem, albo o wibracjach, które mogą uzupełnić pewien konieczny, może zbyt słaby lub zgoła znikomy ton naszego ciała - małego mikrokosmosu.
Mówiąc o wibracjach w martwym i żyjącym świecie należy sobie wyobrazić, że każdy szlachetny kamień można porównać do maleńkiej odbiorczej stacji radiowej, która nastawiona na specjalną falę, chwyta właściwe sobie wibracje. Stacjami nadawczymi są planety, a odbiornikami – kamienie szlachetne. Każdy z tych kamieni ma swój odpowiednik - swoją stację nadawczą w dalekim Kosmosie i przewodzi prądy stamtąd płynące. W leczeniu kryształami oraz kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi wykorzystuje się ich szczególne zdolności do uzdrawiania ludzkiej duszy i ciała. Podobnie jednak jak w innych terapiach naturalnych, istotną rolę odgrywa pole energetyczne wytwarzane przez organizm człowieka. Kryształy i kamienie posiadają zdolność gromadzenia, przechowywania i dostarczania energii elektromagnetycznej; w każdym kamieniu gromadzony jest inny, specyficzny rodzaj energii. W zależności od jej drgań, kamień może działać leczniczo na umysł, ciało i sferę emocjonalną człowieka, gdyż kamienie emitują pozytywną energię harmonizującą z energią ludzkiej aury i dlatego są zdolne odbudować naruszoną równowagę organizmu.
Warto zastanowić się nad tym jaki kamień nosimy w biżuterii. O kamienie należy dbać, obmywając je w celu „oczyszczenia” i poddawać kąpielom słonecznym w celu aktywacji działania leczniczego.
Bursztyn – pomocny w bólach głowy i migrenie, przeziębieniach i grypie, reumatyzmie oraz dolegliwościach układu krążenia. Nalewka z bursztynu obniża ciśnienie krwi, wspomaga wydzielanie żółci, koi, hamuje rozwój bakterii, ułatwia gojenie ran, aktywizuje układ odpornościowy, zapobiega tworzeniu się zmarszczek.
[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/ukdyx1hpemu9do5p.png[/img][/url] [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/dxom15nma1ljoade.png[/img][/url]
gość
26-10-2011, 06:39:30

Gdy boli Cię głowa, wymasuj kciuk
[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/ukdyx1hpemu9do5p.png[/img][/url] [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/dxom15nma1ljoade.png[/img][/url]
gość
26-10-2011, 09:41:47

Można ćwiczyć sobie oczy, ale tak delikatnie.Znam takie osoby co patrzą znad oka.
gość
26-10-2011, 09:44:20

Może mniej stresu też powodować aurę. Bywają momenty ,kiedy zastanawiam się co jest ta naprawdę przyczyną ataków.Unikajmy stresów, nerwów.
Pozwoli nam to na chwilkę zapomnieć o aurze:)
Pozdrawiam Ania
........................
Komentatorka
26-10-2011, 15:38:10

Treść zablokowana przez moderatora

gość

Dopuszczalne formaty pliku graficznego: jpg, jpeg , png.

Rozmiar zdjęcia nie powinien przekraczać 0.6MB.

ZOBACZ INNE DYSKUSJE

gość
Uszkodzone nerwy w głowie
Dzień dobry, Czy aktualnie jest na forum osoba, która jak w tytule ma uszkodzone nerwy w głowie? Jak z taką chorobą radzicie sobie zawodowo jeśli jedyną realną pomocą sobie jest próba ochrony uszkodzonych nerwów przed wiatrem..? Pytam, bo nie rozstaje się z nakryciem głowy (jedynie w lato). Jeśli leki, zabiegi i operacje nie przynoszą trwałej ulgi a jedynie tymczasową to jak sobie radzicie?
gość
Paraliż rąk w samolocie
Czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem. Syn po raz pierwszy leciał samolotem. W czasie startu sparaliżowało mu obie ręce, częściowo policzki, miał problem z mówieniem. objawy zaczęły ustępować, gdy samolot osiągnął wysokość. Trwało to około godzinę. Potem się już nie powtórzyło. Co może być powodem?
gość
Początek diagnostyki
Witam , zmiany wykryte w sumie przypadkowo w RMagnetycznym w odcinku lędźwiowym 1.5mm prawdopodobnie wyściolczak. Był robiony RM głowy, RM kręgosłupa szyjnego i piersiowego 6 m-cy temu ( czysto ) odebrane wyniki teraz samego lędźwiowego ponownie i 1.5mm taki sam jak pół roku temu wynik... Co dalej? Jakie są dalsze postępowania... Oczywiście neurolog i neurochirurg będzie konsultacja Ale jak to co robić na co się nastawić ??
gość
Prośba o pomoc
Dzień dobry, Jestem studentką pedagogiki o specjalności WWR i w przyszłym roku będę bronić pracy magisterskiej. Praca będzie dotyczyć dzieci z afazją i potrzebuję 2 przypadków do porównania z innymi, które już posiadam. Jednym z przypadków jest moja córka, która uczęszczała do poradni p-p. To ze względu na nią wybrałam taki kierunek studiów. Chciałabym prosić o wgląd do dokumentacji dziecka, oczywiście za zgodą rodzica. Żadne dane nie będą upublicznione. Bardzo proszę o pomoc w poszerzaniu wiedzy innych rodziców i specjalistów. Będę bardzo wdzięczna za każdą informację. Z poważaniem, Dorota Kozak
Reklama:
Reklama:
Reklama: