Tamarko , wkleję Ci informację dotycząca imielopatii
Mielopatia szyjna
,,Rzadkim, ale poważnym powikłaniem choroby dyskowej
kręgosłupa szyjnego jest stan określany jako mielopatia, czyli choroba samego rdzenia kręgowego. Chociaż proporcje między rozmiarem rdzenia i kanału kręgowego w odcinku szyjnym pozostawiają pewną rezerwę przestrzeni, nieraz zdarza się, że centralna
przepuklina krążka wywiera ucisk na rdzeń.
Choroba zaczyna się podstępnie od osłabienia, drżeń lub skurczów w nogach. Dysfunkcja może również objąć kończyny górne. W zaawansowanej fazie mogą wystąpić trudności w wydalaniu moczu. Mielopatia szyjna jest stanem poważnym i stanowi wskazanie do pilnej operacji. Chirurgiczne usunięcie uciskającej masy stwarza szansę poprawy, rzadko jednak mielopatia przemija bez śladu. W przypadku choroby trwającej dłużej oraz u starszych pacjentów pewien stopień deficytu neurologicznego z reguły pozostaje''
Nie jest to stan występujący w każdym ucisku rdzenia ale jeśli ucisk trwa długo moze doptrowadzić do mielopati .
Antybiotyki są grupą leków leczących stan zapalany z mielopatia nie mają związku .
Małgosiu, masz rację nadmiar wiedzy internetowej moze narobic niezłego bałaganu w głowie.
Pracuję w anestezjologii od 30 lat Znieczulenie ogólne jest sterowalne .jest cały pakiet leków i gazów anestetycznych dobieranych indywiadualnie dla każdego pacjenta .Pacjent przez caly okres znieczulenia jest pod stałym monitorowaniem wszystkich funkcji życiowych oraz odruchów .Zapewnione jest maksimum bezpieczeństwa.
Nie mogę zaprzeczyć ,że jakieś epizodyczne sytuacje tego typu moga się gdzieś przydarzyć ale przy natychmiastowej reakcji anestezjloga nie powinny pozostawić negatywnego sladu w pamieci pacjenta (tzw, niepamiec wsteczna)
Co do kwalifikacji do znieczulenia to tu głos neurochorurga jest bez znaczenia .Nie on jest decydentem . Do operacji planowych pacjent ma czas na odpowiednie przygotowanie .W Twoim wypadku konsultacja endokrynologiczna, jego opinia odnośnie znieczulenia , ewentualna korekta leków wyrównująca optymalnie poziom hormonów , konsultacja anestezjologiczna akceptująca bądź nie taki stan najlepiej w punkcie konsulatcyjnym anestezjologii jeśli takowy znajduje się przy szpitalu zeby nie czekać z tym do momentu przyjęcia i zeby był czas na wszystkie niezbędne badania i ewentualne leczenie wymagane przez anestezjologa jesli sa ogólne poważne problemy zdrowotne.
Trzymajcie się kobietki bez bólu .Zosia