Ewa (e1313) rozumiem, że to ewentualne zaproszenie do sanatorium wynika z zapowiedzi ZUS w ramach prewencji rentowej?
Miałaś bardzo rozległą jednoetapową operację ale sąsiadujące poziomy c3-4 i c7-th1 w opisie masz również z poważnymi zmianami uciskowymi rdzenia i korzenia.
Przy tak rozległym usztywnieniu przeciążenia są raczej nieuniknione a operacja nie załatwiła sprawy do końca. Zapewne wybrano poziomy najbardziej zagrażające neurologicznie.
Twoja szyja nadal nie jest zdrowa. Natomist skąd utrzymujący się obrzek nie mam pojęcia. Najczęściej jest oznaką stanu zapalnego. Może jakiś odczyn pooperacyjny na ciała obce?
Rozpoczynasz prywatną rehabilitację i mam nadzieję, że trafisz w ręce osoby odpowiedzialnej,pracującej indywidualnie.
Chciałam Cię natomiast przestrzec przed rehabilitacją w ramach prewencji. Z Tobą muszą pracować perfekcjoniści. Różnie to w zusowskich obiektach bywa począwszy od lekarza prowadzącego- mnie w Gołdapii trafił się specjalista ginekologii i balneologii dziwiący się, że odcinek szyjny jest operowany(rok 2005)Ktoś na forum pisał o anestezjologu/balneologu w Lądku.
Balneolog owszem ale jeżeli nie jest to również neurolog,ortopeda lub specjalista rehabilitacji to troszkę strach zaufać jak jest bardziej skomlikowana sytuacja.
Skończywszy na poziomie wykształcenia (nowych metod) rehabilitantów.
Wspominałam Ci już poprzednio,że jeżeli neurochirurg uzna za stosowne może wystawić zaświadczenie iż nie możesz uczestniczyć w takiej formie rehabilitacji ze względu na potrzebę stałej obserwacji, aktualnego stanu itp.
Taki wyjazd może być poztywny ale uczulam Cię na wzmożoną czujność przy ordynowaniu i wykonywaniu zabiegów zwłaszcza czynnościowych-ćwiczenia, masaż, podwieszki.
Na plus z pewnością pełen relaks, kapiele, masaże podwodne.
Aniu (An3) w Warszawie na NFZ polecam wszystkie ambulatoryjne filie CKR
http://www.ckr.pl/kontakt/
oraz oddział stacjonarny CKR Konstancin Gąsiorowskiego 12/14
Ursynów Wasilkowskiego 4
Korzystałam z rehabilitacji w tych obiektach. Kadra w większości zaangażowana, dobra terapia indywidulana.
Dobrą opinią cieszy się również Kriosonik na Bródnie tuż przy Trasie Toruńskiej Wysockiego 51. Tu byłam w ramach prewencji ZUS. terapia teorotycznie indywidualna ale w realiach rehabilitant ma 2-3 pacjentów.
Prywatnie
- mgr.J. Sobol
http://www.baza-firm.com.pl/rehabilitacja-masa%C5%BC/warszawa/specjalistyczna-przychodnia-rehabilitacyjna-orto-mgr-jacek-sobol/pl/176131.html
-mgr. G.Balik
http://www.plw.pl/rehabilitacja-ruchowa/31-mgr-grzegorz-balik.html
Pozdrawiam Z.