Reklama:

Życie z osobą dotkniętą chorobą Alzheimera

Życie z osobą dotkniętą chorobą Alzheimera

Panthermedia

Wsparcie osoby starszej

W drugiej i trzeciej fazie choroby Alzheimera osoba chora wymaga 24-godzinnej opieki. Rolę tę pełnić może członek rodziny bądź wykwalifikowany opiekun.

Reklama:

Bardzo ważną rolę odgrywa szczególne dbanie o osobę chorą, zaspokajanie jej podstawowych i wyższych potrzeb. Pierwszą i najważniejszą kwestią jest odpowiednie przygotowanie mieszkania osoby z Alzheimerem. Musi ono spełniać wszelkie kryteria, które umożliwią jej normalne funkcjonowanie.

Trzecia faza choroby uniemożliwia osobie chorej na Alzheimera sprawne, samodzielne funkcjonowanie, a co ważne mieszkanie tej osoby nie może jej jeszcze bardziej tego ograniczać. Pokój chorego nie może zawierać zbędnych dywanów, dywaników oraz mat, które ulegają przesuwaniu. Podłoga nigdy nie może być bardzo wypastowana i śliska. Bardzo ważne by w pokoju było jasno a nocą paliła się mała lampka.

Nie mogą znajdować się w nim przedmioty, które byłyby dla osoby chorej na Alzheimera niebezpieczeństwem np. wiszące lampy, kwietniki, kable czy gniazdka elektryczne. Wszystkie te elementy powinny być bardzo dobrze zabezpieczone. Meble powinny być małe, znane choremu z Alzheimerem z zabezpieczonymi ostrymi rogami oraz krawędziami.

fot. ojoimages

Drzwi do pokoju powinny być zawsze otwarte i nie mogą posiadać klucza od strony wewnętrznej pokoju, zabezpieczone powinny zostać także klamki od okien i drzwi balkonowych. Łóżko chorego powinno być niskie i posiadać matę przeciwodleżynową. Chory powinien mieć w pokoju także fotel, w którym mógłby spędzać czas podczas np. oglądania telewizji.

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Choroba Alzheimera

dobry fizjoterapeuta kraków
Cześć, jestem po operacji kręgosłupa. Chodzę na zabiegi z NFZ, zdaję sobie sprawę, że to za mało. Czy ktoś poleci [url=https://osteohelp.pl/fizjoterapia/] dobrego fizjoterapeutę w Krakowie[/url]?
gość
Szukam pomocy
Witam, szukam pomocy delecta acteled delecta
gość
Ból kończyny lewej podczas dłuższego chodzenia
Cześć, Chciałbym zapytać na forum czy ktoś z Was zetknął się z podobnym przypadkiem lub sam miał takie objawy jak ja. Mam 36 lat, a problem zaobserwowałem 3 m-ce temu. Zauważyłem, że podczas dłużs...
aparat eeg
Cześć! Jestem ciekawy tematu [url=https://polems.pl/index.html]aparat eeg[/url] (Elektroencefalografu) i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat jego zastosowań. Wiem, że EEG jest używane do pomiar...
Bardzo silny ból głowy - proszę o pomoc
Witam.  Opiszę z czym się zmagam, proszę o jakąś radę, co może pomóc w tych dolegliwościach.  Od 12 lat zmagań się silnymi napięciowymi bólami głowy (obecnie mam 30 lat), a w ostatnim czasie bóle z...
Odkryj moc rehabilitacji neurologicznej: Odzyskaj niezależność i jakość życia!
Czy jesteś gotowy na uwolnienie niesamowitego potencjału rehabilitacji neurologicznej? Ta przełomowa terapia może całkowicie odmienić Twoje życie, pozwalając Ci odzyskać niezależność i jakość życia. ...
Reklama:
Reklama: