Reklama:

Tętniak tętnicy szyjnej. (48)

Forum: Neurologia - forum dla rodziny i pacjenta

gość
19-10-2016, 11:19:00

Mimoza a mozesz powiedziec ile masz lat jesli to Nie problem?
Początkująca
19-10-2016, 19:59:36

Gość 2016-10-19 13:19:00
Mimoza a mozesz powiedziec ile masz lat jesli to Nie problem?
Nie problem.Mam 50 lat.Jednak nawet jak na ten wiek,za dużo tych zmian.
gość
06-11-2016, 11:45:59

mimoza7 2016-10-18 22:54:46
Mam pytanie do osób z tętniakami; czy oprócz szumu w uchu/uszach/ ,
macie silne bóle głowy i zaburzenia pamięci?
Szumy w uszach miałam jakieś 2/3 lata temu teraz nie mam z tym problemów, jeśli chodzi o bóle głowy to tak naprawde nigdy na nie nie narzekałam, co jakiś czas boli mnie głowa ale ciężko ten ból opisać, lekarzowi powiedziałam że boli mnie jakby 'oko z tyłu' ;)
Zaburzenia pamięci niestety co raz poważniejsze, nie potrafie powiedzieć czasami co robiłam albo mówiłam godzine temu...
Początkująca
06-11-2016, 11:49:28

Post wyżej jest mojego autorstwa, zapomniałam się zalogować :D
gość
18-07-2017, 10:32:52

witam mam 58 lat mialam badanie angio w opisie TETNIAK W OBREBIE LEWEJ ICA TUZ PRZED OBEJSCIEM MCA 3.5 mm czy KTOS wie czy mozna obejsc sie bez operacji
gość
28-06-2018, 18:00:10

Witam...23 kwietnia1 miałam operacje embolizacji tetniaka wszystko poszło dobrze byłam operowania.przez pr. SPEELA z Francji czuje się świetnie OBECNIE czekam na termin klipsowania 2 tętniaka prawie 3 cm.poprzedni miał półtora cm leżałem w Jastrzębiu Zdroju .w niedzielę przyjęcie we wtorek operacja 5 godz.i w piątek do domu.Zycze Wam powodzenia
gość
25-07-2021, 13:31:37

Witam mam tętniaka: poszerzenie do koło 10mm na długości 35mm. Tętniak wypełniony okrężną, normadensyjna skrzepliną. Światło rzeczywiste tętnicy zwężone o około 70-80%. Brak cech rozwarstwienie.
Mam 36lat.
Ból głowy mocny i opadnięcie powieki...
Moze ktoś pomoże - co mnie czeka?
gość
02-01-2024, 16:40:29

gość 04-04-2015, 09:43:29
Witam od 2 lat mam 2 lustrzane tętniaki tętnic szyjnych wewnętrznych jeden był olbrzymi bo miał 3,2cm na 2,7a drugi mniejszy 0,7 na 0,3.Za czeło się od paraliżu nerwu odwodzącego 6 oka (za czełem podwójnie widzieć)trafiłem na dobrego lekarza z Gdyni dr Michalak który szybko mnie zdjagnozował i załatwił mi badanie w Gdańsku u Dr Zapaśnika Radiologa , który zakwalifikował mnie i wraz z Profe***m Szajnerm pżeprowdzili embolizację i wszczepienie stentu.Na dzień dzisiejszy tętniak olbrzymi jest zaopatrzony i nic się nie dzieje a drugi wymaga jeszcze wszczepienia stentu(po embolizacji). Paraliż oka prawie całkiem ustąpił, mam lekkie dolegliwości bólowe głowy ale znośne.Jeżeli ktoś potrzebuje więcej info mogę napisać na e-maila.
gość 04-04-2015, 09:43:29
Witam od 2 lat mam 2 lustrzane tętniaki tętnic szyjnych wewnętrznych jeden był olbrzymi bo miał 3,2cm na 2,7a drugi mniejszy 0,7 na 0,3.Za czeło się od paraliżu nerwu odwodzącego 6 oka (za czełem podwójnie widzieć)trafiłem na dobrego lekarza z Gdyni dr Michalak który szybko mnie zdjagnozował i załatwił mi badanie w Gdańsku u Dr Zapaśnika Radiologa , który zakwalifikował mnie i wraz z Profe***m Szajnerm pżeprowdzili embolizację i wszczepienie stentu.Na dzień dzisiejszy tętniak olbrzymi jest zaopatrzony i nic się nie dzieje a drugi wymaga jeszcze wszczepienia stentu(po embolizacji). Paraliż oka prawie całkiem ustąpił, mam lekkie dolegliwości bólowe głowy ale znośne.Jeżeli ktoś potrzebuje więcej info mogę napisać na e-maila.

gość

Dopuszczalne formaty pliku graficznego: jpg, jpeg , png.

Rozmiar zdjęcia nie powinien przekraczać 0.6MB.

ZOBACZ INNE DYSKUSJE

gość
Wynik rezonansu magnetycznego głowy z kontrastem
Dzień dobry, miałem wykonany rezonans głowy z kontrastem z powodu historii tętniaków w rodzinie. Tętniaków nie wykryto ale : W zakresie podkorowej istoty białej obu półkul mózgu widocznesą pojedyncze, bardzo drobne ogniska hyperintensywne w sekwencjach T2-zależnych, wielkości do 2mm(na granicy widzialności, możliwe do uwidocznienia jedynie w sekwencji wykonanej drobnymi warstwami). -Zmiany te nie ograniczają dyfuzji, nie ulegają wzmocnieniu kontrastowemu - ich charakter niespecyficzny - w pierwszej kolejności w różnicowaniu uwzględnić należy drobne ogniska degeneracji naczyniopochodnej. Mężczyzna 32 lata. Czy jest się czym martwić? Jakie mogą być przyczyny i leczenie? Nie mam objawów. Pozdrawiam
gość
Ból głowy
Mam 31 lat i od 2.10.2024 zmagam się z bólami głowy z prawej strony. Bóle są w okolicy potylicy po prawej stronie oraz nad prawym uchem. Ból jest kłujący, pulsujący, codzienny. Czasem pulsuje szybciej , a czasem wolniej. Pojawia się o różnych godzinach z różnym nasileniem , nie ma reguły, powtarzalności. Przemieszcza się między tymi punktami. Dotychczas nie zauważyłem żadnych towarzyszących objawów. Przeszedłem szereg badań tj. - Rezonans magnetyczny głowy z TOF - Tomograf komputerowy głowy - Rezonans magnetyczny odcinka szyjnego kręgosłupa - Nakłucie lędźwiowe - Blokady nerwu potylicznego większego i mniejszego - Fizjoterapie u 3 różnych fizjoterapeutów i Osteopaty - Badania okulistyczne ( tomograf oka, badania dna oka) - Badania krwi, zwyczajną morfologię, boreliozę, w kierunku chorób układowych -Rf, anty-CCP, p/ciała p/jądrowe i p/cytoplazmatyczne. - Badania u laryngologa endoskopem + TK zatok Wyniki wszystkich powyższych badań wychodzą bardzo dobrze. Obecnie zażywam lek Pregabalin 2 x dziennie po 75 mg oraz Amitriptylinum 1 raz dziennie 25 mg. Oceniając obecne bóle w skali 1-10 , dałbym im max. 6 , ale w znacznej większości są na 3-4. Mam to przyjmować minimum przez 3 miesiące. Kiedyś tj. 12 lat temu borykałem się z migrenami z aurą , ale udało się to zwalczyć. Z takich kwestii , które powtarzam wszystkim lekarzom , ale nie biorą tego pod uwagę to od 2 lat noszę aparat ortodontyczny. Wiem, że ma mocno zakorzenione zęby. Jak wyrywali mi ósemkę to sięgała do zatoki. 21.09.2024 wybiłem bark 5. raz w życiu i to nastawianie w szpitalu było tragiczne. Pani chyba nie wiedziała co robi aż w końcu przyszedł ktoś kompetentny i to ogarnął. Podczas gdy niekompetentna Pani próbowała nastawić mi wybity bark, bardzo się spinałem, całe ciało. Obecnie jestem na etapie prowadzenia dziennika bólów głowy, które lekarz prowadzący mnie, chce przeanalizować. Czy ktoś z Państwa może borykał się z podobnym problemem i mógłby podzielić się ze mną swoim doświadczeniem ? Jakie badania mógłbym wykonać ? Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek informacje.
gość
Proszę o pomoc
Dzień dobry mam pytanie czy to jest swardzenie rosiane
gość
Wynik TK??
Dzień dobry. Odebrałam dzisiaj wynik TK głowy. Opis jak niżej : Dostępne w badaniu struktury mózgowia i przestrzenie płynowe przedstawiają się typowo. AYMETRIA SZEROKOŚCI ROGÓW SKROBIOWYCH - PRAWY SZERSZY 7 MM. Układ komorowy mózgu nieposzerzony, bez cech przemieszczenia. Struktury kostne typowe. Moje pytanie - co oznacza ten fragment o asymetrii szerokości rogów? Czy to coś strasznego?
Reklama: