Reklama:

Napady padaczkowe i ich rodzaje

Napady padaczkowe i ich rodzaje

Panthermedia

Mózg

Nazwa padaczka, odnosi się z punktu widzenia neurologa, dokładnie do procesu chorobowego, który ma różną etiologię i wspólny obraz kliniczny.

Reklama:

W większości przypadków padaczka to zaburzenie pierwotne mózgowe. Ogniskiem padaczkowym określa się grupę neuronów generujących okresowo napadową czynność bioelektryczną w formie wyładowań depolaryzacyjnych.

Napady padaczkowe można sklasyfikować w trzy podstawowe grupy:

  1. Częściowe (ogniskowe), charakteryzują się tym, iż czynność napadowa pojawia się w jednej części mózgowia po czym zanika. Następnie wtórnie się pojawia i rozszerza jako napad padaczkowy wtórnie uogólniony. Dzielą się one na częściowe proste, złożone, rozwijające się w uogólnione. 
  2. Pierwotnie uogólnione (drgawkowe lub niedrgawkowe), które są wyzwalane jednoczasową patologiczną czynnością bioelektryczną. Wyróżnia się tutaj napady miokloniczne, kloniczne, toniczne, kloniczno- toniczne, atoniczne.
  3. Niesklasyfikowane.
     fot. ojoimages
 

Warto podkreślić, iż padaczki pierwotnie uogólnione, charakteryzuje zazwyczaj dobra prognoza i mają one miejsce w trzech pierwszych dekadach życia. W ich powstawaniu ważna kwestia jest tło genetyczne. U pacjentów nie obserwuje się zaburzeń neurologicznych czy intelektualnych.

Objawowa padaczka częściowa może wystąpić tak naprawdę w każdym wieku. Jej przyczyna powstawania nie jest do końca wyjaśniona.

POWIĄZANE DYSKUSJE NA FORUM Z KATEGORII Padaczka

gość
Forum: Padaczka
Depakine cheono
depakine chrono po jakim czasie działa? Po jakim czasie zaczoł u was działać?
gość
Forum: Padaczka
Leki psychotropowe wyładowania depakina
Mam po niektórych tabletkach psychotropowych napady padaczkowe skojarzone czy po drpakine chrono będę mógł nadal brać tabletki psychotropowe czyli razem drpakine i psychotropy czy dzięki drpakine nap...
Uderzenie w głowę,ucisk
Witam w piątek(4dni temu) byłam pod dużym wpływem alkoholu i nic prawie noe Pamietam,koleżanka odprowadzała mnie do domu gdzie podobno przewróciłam się na trawę. A wcześniej w domu uderzyłam głową o ...
gość
Forum: Padaczka
cenobamt
cześć wszystkim biorę cenobamt ponieważ po topamaksie dostałam jaskry ale ontozry powoduje straszne tycie.nie ma tego nigdzie napisanego w ostrzeżeniach,śpionczkę i zawroty głowy pamietajcie!!!!!
gość
Forum: Padaczka
Zmiany zachowania
Hej czy wasze dzieci mają zaburzeniami zachowania np. agresja , problemy z ubiorem , zmienny nastrój.Dziewczynka przyjmuje vetire .
gość
Forum: Padaczka
Sny po napadzie
Witam, Mam pytanie do chorujacych na epilepsje. Po kazdym ataku mam dziwne, straszne sny. W ogole nie maja sensu, ale najgorsze jest to, ze kazdy polega na tym samym, czyli, ze umieram i nikt mi ...
Reklama:
Reklama: