Reklama:

Stwardnienie rozsiane (45)

Forum: Neurologia - forum dla rodziny i pacjenta

gość
10-08-2014, 18:17:15

witam chciałabym ukryc przed rodzina i najbliższą mi osoba objawy sm jak mam to zrobic aby nikt nic nie podejrzewał
gość
11-08-2014, 22:17:07

Początkowo pewnie jest to możliwe. Ale po co, w jakim celu?
Przecież to jest choroba wieloogniskowa układu nerwowego a nie przestępstwo czy jakieś wstydliwe zdarzenie i jak każda tego typu choroba, niestety jeszcze nie uleczalna. Partyzantka nie ułatwi Ci walki z tym draństwem. I czy rodzina i najbliższa osoba na pewno zasłużyli na takie oszustwo?. Tego nie przypudrujesz. Rozważ to.
Życzę Siły i Powodzenia.
zdrowy już byłem..., i co dalej?. :-)
Początkująca
17-09-2014, 12:46:11

potrzebuję inspiracji podczas pisania pracy mgr pt. jak usprawniać chorych z młodzieńczą postacią sm.
chciałabym dowiedzieć się jak pomijając rehabilitację staracie się dbać o możliwie najlepszą kondycję fizyczną. czy preferujecie jakieś konkretne aktywności np. spacery, Nordic itd.
a może macie jakieś dodatkowe spostrzeżenia na temat usprawniania.
będę mega wdzięczna za jakikolwiek odzew :)
pozdrawiam, Ewelina :)
gość
09-10-2014, 10:36:57

Szanowni!
Niedawno ukazała się drukiem moja książka poświęcona medycznym zastosowaniom marihuany. Przedstawiam w niej wyniki bardzo wielu badań naukowych przeprowadzonych na całym świecie w ciągu ostatniego ćwierćwiecza. (Więcej można o niej przeczytać tutaj: http://marihuanaleczy.pl/ksiazki/ ) Jak może Państwo wiedzą, stwardnienie rozsiane należy do tych chorób, w których chorzy najczęściej sięgają po marihuanę, znajdując w niej bardzo dużo korzyści terapeutycznych. Zwykle oceniają jej działanie wyżej niż jakiegokolwiek dostępnego im farmaceutyku.
Z oczywistych względów zależałoby mi na tym, żeby informacje zawarte w książce dotarły do jak największej liczby zainteresowanych, stąd niniejszy wpis. Przyznaję: nie uzgodniłem go z administratorem strony, mam nadzieję, że go nie wytnie, bo na pewno niektórzy z Państwa mogą być tym tematem zainteresowani.
Można zapytać: a po co polskim chorym informacja o terapeutycznych zastosowaniach substancji, która jest u nas nielegalna? Powodów jest co najmniej kilka:
– nielegalność medycznych zastosowań (tak jak nielegalność w ogóle) nie jest czymś niezmiennym: jestem więcej niż przekonany, że stan ten zmieni się w ciągu najbliższych kilku lat, a wtedy dobrze będzie mieć ugruntowaną, popartą naukowymi badaniami wiedzę. Co więcej, chorzy wcale nie muszą biernie czekać na to, co zrobi władza: w USA i w innych krajach to właśnie świadomi pacjenci byli jednym z najważniejszych czynników sprawczych zmian w prawie dotyczącym używania marihuany;
– medyczna marihuana jest wciąż nielegalna w Polsce, ale w coraz większej liczbie krajów już nie, co przy swobodzie podróżowania może mieć istotne znaczenie, przynajmniej dla części zainteresowanych. (Marihuanę na receptę można już kupić w Holandii, Niemczech, Czechach, a nawet w kraju, o którym wielu Polaków lubi myśleć z pewną wyższością jako o zapóźnionym cywilizacyjnie w stosunku do nas – Rumunii);
– jeśli ktoś zdecyduje się złamać prawo i leczyć marihuaną wbrew Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii (do czego w książce nie zachęcam), to chyba lepiej byłoby, aby zamiast uczyć się na własnych błędach zawczasu poznał np. istniejące niebezpieczeństwa związane z takim krokiem. Zresztą, klimat wokół medycznej marihuany wydaje się być w Polsce coraz cieplejszy, o czym świadczy np. niedawna decyzja sądu o odstąpieniu od ukarania chorego, u którego odkryto małą plantację na własne potrzeby.
Pozdrawiam,
Bogdan
gość
16-02-2015, 17:04:24

To naprawdę straszna choroba, ale to wszyscy wiedzą. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że Polacy statystycznie mają największe szanse na zachorowanie na stwardnienie rozsiane. Tutaj można o tym przeczytać: http://medyczny-blog.blogspot.com/2015/02/stwardnienie-rozsiane-przyczyny-i-objawy.html
gość
05-03-2015, 13:52:23

w leczeniu skutków choroby pomoże elektrostymulacja z urządzeniem MyoBravo- kupiliśmy mojej babci i naprawdę pomaga.
gość
27-04-2015, 13:00:36

Witajcie! Jestem studentką na kierunku Zdrowie Publiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Piszę pracę magisterską, która dotyczy między innymi stwardnienia rozsianego.
Dużo mówi się na temat przyczyn zachorowania na stwardnienie rozsiane. Zdania lekarzy i naukowców są podzielone - jedni uważają, że jest to choroba wyłącznie o podłożu genetycznym, inni twierdzą, że zaburzenia układu odpornościowego odgrywają w procesie zachorowania decydującą rolę, a jeszcze inni, że duże znaczenie mają czynniki środowiskowe. Kto ma rację? Czy o zachorowaniu decydują tylko jedne z tych czynników czy może każde z nich dodają swoje 5 groszy? Właśnie to jest przedmiotem moich badań w pracy magisterskiej.
Czy pomożecie mi poznać prawdę, lub choć odrobinę się do niej zbliżyć?
Wystarczy, że wypełnicie krótką anonimową ankietę (zajmie Wam to około 6 minut) i odpowiecie na pytania dotyczące kilku kwestii związanych z Waszym dzieciństwem i chorobą. Wasze odpowiedzi są dla mnie bardzo cenne, a za pomoc będę niezmiernie wdzięczna!
Poniżej zamieszczam adres do ankiety:
https://docs.google.com/forms/d/1FiI9GHtQ_Tg-eXcjpyhbS0Be0aKD9ditP3hWQDSP-JE/viewform?c=0&w=1&usp=send_form
Zapraszam do wypełnienia!
Pozdrawiam serdecznie!:)
gość
22-05-2015, 12:51:23

no ok, a co jeżeli w pmr jest nie 50 komórek tylko 110? i od jakiegoś czasu rośnie, co jezeli nie było poza - tylko wewnątrzgałkowe zapalenie wzroku? co jezeli wykluczono wirusy w płynie i np. hiv we krwii? czy to jest nietypowa postać sm? tak jak mówią lekarze ( dodam, że jest duzo zmianw mózgu - wykluczono devica a jednak coś się dzieje nie tak) czy ktoś potrafi odpowiedzieć na takie pytanie?
gość
26-06-2015, 08:25:00

Witam. Pisze prace licencjacka na temat : opieka.pielegniarska wobec pacjenta z sm. Moje pytanie brzmi: jakiej dokladnie czesci mozgu dotyczy choroba ( mam opisac anatomie i fizjologie tej czesci). Nigdzie nie moge znalezc precyzyjnej odpowiedzi. Prosze o odpowiedz .
gość
22-09-2015, 10:35:30

dieta optymalna

gość

Dopuszczalne formaty pliku graficznego: jpg, jpeg , png.

Rozmiar zdjęcia nie powinien przekraczać 0.6MB.

Reklama:
Reklama:
Reklama: