Reklama:

AURA (26)

Forum: Padaczka

gość
18-10-2011, 13:10:41

Podział i objawy kliniczne migreny
1. Migrena bez aury (najczęstsza postać migreny) trwa zwykle 4-72 godziny a napadowi migrenowemu towarzyszą połowiczny ból głowy, ból o charakterze pulsującym, o średnim nasileniu, ale upośledzający normalne funkcjonowanie, nasilający się podczas aktywności fizycznej. Ponadto mogą wystąpić nudności, wymioty, światłowstręt oraz wrażliwość na dźwięki.
2. Migrena z aurą charakteryzuje się objawami nasilającymi w ciągu kilku min., które trwają do 60 min. Po tym czasie nastaje krótka przerwa bez objawów. Zaburzenia wzrokowe występują pod postacią ruchomej i migoczącej plamki w środku pola widzenia. Inne objawy zwiastunowe to zaburzenia mowy, zawroty głowy, szum w uszach, zaburzenia ruchu.
3. Dziecięce zespoły okresowe
- cykliczne wymioty;
- migrena brzuszna;
- łagodne napadowe dziecięce zawroty głowy.
4. Migrena siatkówkowa objawiająca się, jako mroczki i zaniewidzenia.
5. Powikłania migreny
- migrena przewlekła (napady migreny występują przez przynajmniej 15 dni w ciągu jednego miesiąca przez okres ostatnich 3 miesięcy);
- stan migrenowy (napad migreny trwający dłużej niż 72 godz.);
- przedłużona aura bez zawału mózgu (obecność objawów neurologicznych, prawidłowe badania neurooborazowe);
- migrenowy zawał mózgu (obecność objawów neurologicznych, w badaniach neuroobrazowych cechy udaru niedokrwiennego mózgu);
- drgawki aktywowane migreną.
[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/ywny14dp4yxug7g1.png[/img][/url]
gość
18-10-2011, 17:23:54

Witam
Dorotko jak tam samopoczucie nic nie piszesz jak bóle,mineły czy nasilaja sie:)
Pozdrawiam Karolina
[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/ywny14dp4yxug7g1.png[/img][/url]
gość
19-06-2017, 18:47:18

Hej a ja mam utratę świadomości. Przed każdym atakiem amatorów aurę tzn takie dziwne uczucie czuje dziwny zapach przez 15 sekund ale jestem świadomy tego co robię w tedy a za jakieś 30. Sekund po tym uczuciu jest ten atak że nic nie pamiętam a po 10 sekundach wraca wszystko do normy i kontynuuje wszystko to co robiłem wcześniej
gość
06-01-2024, 16:45:30

Mam padaczkę po wirusowym zapaleniu mózgu przebytej śpiączce i rehabilitacji już funkcjonuje normalnie choć zdarzają się ataki słabsze jak i tak mocne . Polecam brania regularnie olejek cbd 30%, a w trakcie odczuwania tzw. aury lub drętwienia już i zaczęcia się drgawek przyjmuje więcej olejku i zazwyczaj przechodzi, dochodzę do siebie i nie dochodzi do ataku z utrata świadomości. Odkąd biorę ten olejek widzę znaczną poprawę.
gość
30-01-2024, 18:51:33

Witam. Ja mam padaczkę z utratą przytomności wykryto u mnie malformację tetniczo-żylną w mózgu. Wydaje mi się, że ataki padaczki mam przez malformację. Leki nie działają biorę Levetiracetam Accord 500 mg ataki mam raz w miesiącu ale są. Malformację mam dość dużą zaliczana do II stopnia. Nie wiem co dalej z tym robić medycyna jest do tyłu nikt nie chce się podjąć embolizacji. Jestem już na skraju załamania nerwowego bo boję się o jutro.
gość
17-09-2024, 10:09:30

Poradźcie mi coś na to jak zapobiegać aurze. Od kilku dni występuje u mnie po 2x dziennie . Jak zapobiegać jej żeby nie występowała. Kiedyś nie mialam jej wcale ...

gość

Dopuszczalne formaty pliku graficznego: jpg, jpeg , png.

Rozmiar zdjęcia nie powinien przekraczać 0.6MB.

ZOBACZ INNE DYSKUSJE

gość
Proszę o odpowiedź
Dzień dobry robiłam rezonans magnetyczny głowy i wyszło mi , że w połowie długości stoku widoczne jest ognisko hiperintensywne o średnicy 0,7 cm np.odpowiadające ( tluszczakowi ) czy to coś groźnego jest? Proszę o odpowiedź
Konieczność powtórzenia rezonansu głowy zalecona przez radiologa
Witam serdecznie, Miałam wykonany rezonans magnetyczny głowy bez kontrastu zwg na zaburzenia koncentracji i pamięci oraz wieloletnie przyjmowanie leków na depresję. Po około dwóch tygodniach dostałam telefon z informacją o konieczności powtórzenia badania, tym razem z kontrastem. Termin na za tydzień. Na pytanie dlaczego jest to konieczne- odpowiedź że tak zdecydował lekarz, niektóre obszary mózgu będą dzięki temu lepiej widoczne. Czy to standardowa procedura? Czy ktoś z Was miał taką sytuację? Czy dobrze myślę, że coś dostrzeżono i chcą się temu lepiej przyjrzeć?
gość
Rezonans głowy i angiografia bez kontrastu
Proszę o odpowiedź czy muszę się martwić wynikami? Kilka razy pojawił się ból głowy, dwa razy przestawałam widzieć i wrażenie wykręcania gałek ocznych, zawroty głowy. Narazie ustało. Pojawia się pisk lub szum w uchu. Okulista zapisał okulary. Poniżej wynik badania: Badanie angio-MR: hipoplazja odcinków A1 t. mózgu przedniej prawej i P1 t. mózgu tylnej prawej, wady naczyniowej ani ewidentnej niedrożności w obrębie tętnic koła Willisa badanie nie wykazało. Opis badania: Badanie MR głowy wykonane w sekwencjach FSE, SE, FLAIR, opcji DWI, SWAN w obrazach T1- i T2- zależnych w płaszczyznach czołowej, strzałkowej i poprzecznej wykazuje: Układ komorowy położony pośrodkowo, nieposzerzony. Przestrzenir podpajeczynówkowe prawidłowej szerokości. W nad namiotowej istocie białej okołokomorowej przy rogach czołowych komór bocznych pojedyncze drobne ogniska hiperintensywne w obrazach T2-zależnych i FLAIR o śr. do 3mm - zmiany o charakterze niedokrwiennym. Poza tym intensywność sygnału istoty białej i szarej prawidłowa. Struktury podnamiotowe prawidłowy obraz MR. Cech ograniczenia dyfuzji w badaniu DWI ani ognisk krwotocznych w SWAN nie stwierdza się. Czy muszę się martwić?
gość
Pomoc dla mojej żony
Witam, piszę tutaj ponieważ moja żona potrzebuje pilnie pomocy https://zrzutka.pl/marysia-walczy-z-oporna-padaczka z góry dziękuję za wsparcie
Reklama: