Reklama:

DYSKOPATIA KRĘGOSŁUPA SZYJNEGO A OPERACJA (29018)

Forum: Dyskopatia kręgosłupa

Początkująca
26-11-2010, 22:35:11

Witam

Iwona ,a co konkretnie powiedzieli Tobie na tej komisji?
Kurczę blaszka sama mam stracha przed swoja hihi.

Pozdrawiam wszystkie szyjki)). Oczekującym przepędzam stracha))- na pewno będziecie po operacji czuli się lepiej,a o to własnie chodzi )).

Życzę spokojnej nocy i miłych snów.

Aga
Początkująca
26-11-2010, 22:36:24

Witam

Iwona ,a co konkretnie powiedzieli Tobie na tej komisji?
Kurczę blaszka sama mam stracha przed swoja hihi.

Pozdrawiam wszystkie szyjki)). Oczekującym przepędzam stracha))- na pewno będziecie po operacji czuli się lepiej,a o to własnie chodzi )).

Życzę spokojnej nocy i miłych snów.

Aga
gość
27-11-2010, 13:38:07

Witam serdecznie wszystkie szyjki To ja Bogda Dawno nie pisałam ale w tej chwili doszłam już do dna rozpaczy i muszę to z siebie wyrzucić Moje słowa nie będą pasować do tego forum Nie będzie w nich pocieszenia i zapewnień że wszystko będzie dobrze Cały świat mi się wali Tak bardzo wierzyłam że wszystko będzie dobrze Mam wstawione 2 implanty sztywne na c4-c5 i na c5-c6 Operacje były w 2008 r i w maju 2010 Wszelki ból po operacji zniknął ale pozostało drętwienie i skurcze lewej ręki Objawy nasiliły się bardzo w ostatnim miesiącu 19 listopada miałam kontrolny rezonans z którym 23 listopada byłam u neurochirurga W międzyczasie bo 22 listopada rozpoczęłam rehabilitację na oddziale szpitalnym w pobliżu miejsca zamieszkania (do neurochirurga dostałam przepustkę) Niestety okazało się że nadal jest uciśnięty rdzeń kręgowy i nastąpiło zwęzenie kanału kręgowego do 7 mm Najbardziej nieprawdopodobne jest to że to nie dyski ani implanty są temu winne Zmiany zwyrodnieniowe mojego kręgosłupa wrastają w głąb kanału kręgowego zwężając go i uciskając na jakieś więzadło a ono na rdzeń A więc przede mną kolejna operacja tzw. laminoplastyka szyjna (tym razem od tyłu kręgosłupa) Sami widzicie że nie mam powodu do optymizmu Bardzo Was wszystkich proszę jeśli ktoś miał styczność z takim zabiegiem lub ma jakieś głębsze informacje to proszę napiszcie Na internecie czytałam na czym polega taki zabieg ale to są tylko suche słowa Zosiu może Ty bedąc zaznajomiona z tematem kręgosłupa jesteś w stanie mi coś napisać Do 17 grudnia mam rehabilitację ale przez weekendy będę w domu Pozdrawiam raz jeszcze wszystkie szyjki i życzę aby żadna z Was nie musiała się borykać z takim problemem co ja BOGDA
Początkujący
27-11-2010, 18:24:08

Witam wszystkich i pozdrawiem. Forum sledze od Kwietnia moze na wstepie opisze swoj wynik RM - Na poziomie c5-c6 widoczna rozlegla centralno - prawoboczna przepuklina tylna wypelniajaca prawy zachylek boczny kanalu kregowego wraz z poczatkowym odcinkiem prawego kanalu korzeniowego -widoczny ucisk worka oponowego i prawego nerwu rdzeniowego.
Zjezdzilem pol polski od Warszawy , Opola , Bytom po Zakopane rozmawialem z najlepszymi neurochirurgami nie bede wymienial nazwisk kazdy powtarzal operacja jest konieczna nawet juz mialem termin ustalony. Przez przypadek dowiedzialem sie o zabiegu tak zwana koblacja szyjna bez zastanowienia się zgodzilem mając 50% szans ale nie mialem wyjscia bole mialem tak duze ze ani siedziec ani chodzic juz nie moglem na dzien dzisiejszy jestem juz 3 miesiace po zabiegu co dzien cwicze kilka razy na dzien i sie nie poddaje chodze do pracy jestem pod opieka neurochirurga który robil ten zabieg a dodatkowo nadzor na prawidlowa rechabilitacją pelni tak samo wspanialy Lekarz. Niech każdy walczy bo warto ja już mialem chwile zwątpienia pozdrawiam wszystkich. Mariusz
gość
28-11-2010, 12:48:51

Witam. co to jest ta koblacja szyjna
bolek
gość
28-11-2010, 14:34:04

Przezskórna nukleoplastyka (coablacja) jest nową metodą bezoperacyjnego leczenia dyskopatii szyjnej i lędźwiowej. Polega na plastyce jądra miażdżystego – centralnej części dysku, czyli krążka międzykręgowego.

Zabieg wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym. Pacjent przed zabiegiem otrzymuje łagodne leki nasenne oraz antybiotyk. W sali operacyjnej, w pełni sterylnych warunkach pod kontrolą aparatu RTG, po uprzednim miejscowym znieczuleniu powłok, przezskórnie nakłuwa się krążek międzykręgowy specjalną kaniulą. Do wnętrza dysku dochodzimy tylno- bocznie omijając kanał kręgowy i struktury nerwowe.

Przez kaniulę wprowadzamy elektrodę, która na swoim końcu wytwarza łuk plazmowy rozbijając masę jądra miażdżystego na cząsteczki wody i dwutlenek węgla. Proces ten można obrazowo porównać do świecenia jarzeniówki- świecenia „zimnym światłem”.

Proces koablacji odbywa się w temperaturze do 40-50 stopni C. Fakt, że dochodzi do niego tylko i wyłącznie na końcówce elektrody i w temperaturze do 50 stopni C daje gwarancję nie uszkodzenia okolicznych tkanek i zmniejsza ryzyko ewentualnych powikłań.

Elektroda w trakcie zabiegu zmienia swoje płożenie w 6 kierunkach pod pełną kontrolą aparatu RTG, przez co uzyskujemy zmniejszenie objętości jądra miażdżystego o około 10-20 %. Proces ten zupełnie wystarcza do znacznego obniżenia ciśnienia wewnątrz dysku i umożliwia wycofanie się przepukliny dysku. Uzyskujemy realną szansę na prawidłowy proces gojenia się pierścienia i krążka międzykręgowego- dysku. Właściwe postępowanie pacjenta oraz prawidłowo prowadzona rehabilitacja pozwolą w ciągu 4-6 tygodni na wygojenie dysku i powrót do zdrowia i pracy. Dobre i bardzo dobre wyniki leczenia uzyskujemy u ponad 80 % pacjentów. Orientacyjny czas trwania zabiegu około 1, 5 godziny. Czas obserwacji po zabiegu do godziny.

Istotą powodzenia zabiegu jest właściwa kwalifikacja pacjenta. Kwalifikujemy pacjenta na podstawie zgłaszanych dolegliwości bólowych, stanu neurologicznego oraz obrazu NMR kręgosłupa. Często pomocne jest wykonanie badanie EMG, oraz śródzabiegowe podanie kontrastu do jądra miażdżystego. Metoda przezskórnej nukleoplastyki jest alternatywą dla pacjentów obawiających się leczenia operacyjnego lub w przypadkach wątpliwych. Jest metodą z wyboru przy niejednoznacznej neurochirurgicznej kwalifikacji do leczenia operacyjnego. Zabieg nukleoplastyki nie jest zabiegiem cudownie uzdrawiającym. Dysk nie powraca do stanu sprzed zachorowania. Zmniejszamy jego objętość, przez co zmniejsza się ucisk na sąsiadujące struktury nerwowe. Uzyskujemy stan równowagi, który dzięki właściwemu zachowaniu- higienicznemu trybowi życia możemy utrzymywać przez długi czas.
(przedruk ze strony lecznicy)
gość
28-11-2010, 16:24:02

Dzieki . juz teraz wiem troche wiecej mozna i to sprobowac przed pozegnaniem sie na zawsze z wlasnym krazkiem ,... na pewno nie zaszkodzi
bolek
gość
28-11-2010, 16:28:10

Mariusz-czy ten zabieg był wykonywany prywatnie czy z funduszu ? Iza
Początkująca
29-11-2010, 10:16:40

Dzień dobry:) wróciłam:)
trochę mi zeszło w tym szpitalu, bo miesiączka przesuneła operację
ale juz jestem "po" i jestem bardzo szczęśliwa
od razu po operacji wróciło czucie w palcach i już mnie nic nie boli:)
mam stabilizację dynamiczną , nie muszę nosić kołnierza

rana ładnie się goi ,ma długość ok 4 cm i już widze,że zostanie po niej ładna niteczka:)
mam pytanie, od kiedy można zacząć stosować maść na blizny?
gość
29-11-2010, 13:02:25

Malgosiu, co ci mozna napisac chyba tylko - congratulation , blizne nie wiem kiedy trzeba smarowac ... to ci nie poradze
bolek

gość

Dopuszczalne formaty pliku graficznego: jpg, jpeg , png.

Rozmiar zdjęcia nie powinien przekraczać 0.6MB.

Reklama:
Reklama:
Reklama: