Reklama:

DYSKOPATIA KRĘGOSŁUPA SZYJNEGO A OPERACJA (29022)

Forum: Dyskopatia kręgosłupa

gość
23-07-2009, 20:16:00

Janusz wysłałam priv. Bożena
Forumowiczka
24-07-2009, 07:57:00

dodane: 23-07-2009 o 21:21 autor: airwoman
mam jeszcze dwa pytania do "doświadczonych"...czy na sali pooperacyjnej można mieć telefon? gdzie przed operacją zastawia się rzeczy osobiste np.komórkę, laptopa czy chociażby torbę z ciuchami?
pzdr, Agnieszka


Agnieszko, ja byłam operowana w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, na ul. Kasprzaka. Wszystkie rzeczy zostawiłam przed operacją po prostu w swojej sali. Jeżeli się o nie obawiasz - poproś inną pacjentkę, z tej samej sali, o opiekę nad twoimi rzeczami podczas operacji (laptopa może wezmą pielęgniarki? Daj im jakieś czekoladki, kawę itp. , mają dziewczyny ciężką pracę to się wzmocnią a Ty będziesz spokojna o swoje rzeczy).
Ja po operacji, po wybudzeniu i złapaniu kontaktu z rzeczywistością, od razu byłam przeniesiona na swoją salę i od razu miałam dostęp do wszystkich swoich rzeczy - pierwsza rzecz - komórka - i telefon do oczekujących i zestresowanych bliskich.

Mam nadzieję, że Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie na Sobieskiego, gdzie będziesz operowana, jest na tyle postępowy, że na laptopa się zgadza, to w dzisiejszych czasach norma dla niektórych pacjentów.

Trzymaj się, musi być dobrze

Spinka
Spinka
gość
24-07-2009, 08:05:00

Agnieszko ciuchy są w całości zabezpieczone przez pielęgniarki i idą na sale pooperacyjną , na która Ty idziesz od razu po operacji . Operacja w moim przypadku trwała 1 godz, w innych 2,5 godz . Komórkę masz cały czas przy sobie ( oprócz momentu operacji) i możesz rozmawiać z kim chcesz tylko czy będziesz chciała , bo jednak po operacji jest człowiek trochę zmęczony i chce mieć święty spokój aby odpocząć i dojść do siebie. Do mnie o 15 zadzwoniła córka zniecierpliwiona to ja prosiłam aby zadzwonią do wszystkich z rodziny i prosiłam aby nikt do mnie nie dzwonił do kupi ja się nie odezwę. Ok godz 20 wysyłałam już sms-y. Ale wiesz Agnieszko każdy organizm jest inny i inaczej reaguje , znam osoby które przesypiały 24 godz po operacji ja natomiast po wybudzeniu leżałam i się nudziłam przez cała noc. Można zawsze poprosić o tabletkę na sen ale mój organizm jest na to odporny wiec szkoda brać jak i tak nie śpię . Twój mąż jak tak bardzo chce Ciebie po operacji odwiedzić to najlepsza pora jest wieczorem ok 20 wtedy jest tylko dyżurna pielęgniarka ale lekarz albo jest albo go nie ma u mnie nie było . Trzymaj się i pytaj o co jeszcze chcesz. Po operacji będziesz miała kołnierz na szyi czy bez ? Pozdrawiam Gosieńka
gość
24-07-2009, 09:42:00

Witam proszę o wyjaśnienie mi jeżeli jest to możliwe jak to jest z usypianiem i dlaczego boli gardło po operacji będe mieć operację i dlatego proszę o odpowiedz jest to moja pierwsza operacja i jestem trochę zielona jak to sie mówi nie wiem wiele .Janusz mi trochę opisał za co mu dziękuje ale chciałabym wiedzieć coś więcej o usypianiu i wogóle .Pozdrawiam wszystkich i dziekuje za każdą pomoc Anna
gość
24-07-2009, 10:36:00

Gosieńko,
Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi, bardzo mi pomogły...po operacji (we wtorek) leżenie, środa chodzenie po oddziale a w czwartek do domu...jak wszystko będzie o.k oczywiście, no i BEZ KOŁNIERZA(?)...
pzdr,
Agnieszka
Forumowiczka
24-07-2009, 11:08:00

Na gardło po operacji POLECAM sok marchwiowy - np. Karotka lub Witaminka Wyczytałam w internecie, że rewelacyjnie łagodzi podrażnienia śluzówki gardła i sprawdziłam na sobie - naprawdę pomógł - nie miałam żadnych dolegliwości gardłowych już po dwóch dobach po operacji.

Oczywiście soki pijemy dopiero gdy już można - bezpośrednio po narkozie się nie pije, potem woda a dopiero gdy pozwolą - inne płyny.

Spinka
Spinka
Początkująca
24-07-2009, 11:58:00

Spinko,
wielkie dzięki za wszystkie informacje,
pzdr,
Agnieszka
airwoman
gość
24-07-2009, 12:51:00

Agnieszko ja jestem kołnierzowy i zostało mi jeszcze 37 dni nie wiem jaka jest różnica , mam nadzieje ze będziesz pisała wszystkie spostrzeżenia Twoje po operacji. trzymam za Ciebie kciuki będzie dobrze . I czekam na wiadomości. Pozdrawiam
gość
24-07-2009, 12:52:00

zapomniałam sie podpisać Gosienka
gość
24-07-2009, 16:20:00

Droga Anno gardło boli gdyż jak już wiesz troszeczkę potną twoją szyjkę i będzie potrzeba włożenia implantu no jakoś tam sie trzeba dostać to nie operacja na naczyniach ze pewne inplanty lub stenty otworzą sie same wymaga to trochę przestrzeni a po za tym musisz się w jakiś sposób wentylować będąc pod wpływem leków zwiotczających dla tego gdy już zakonczy sie Twój kontakt z otoczeniem a nastąpi bardzo szybko zostanie wprowadzona rura intubacyjna która to bedzie pomagała w oddychaniu i od niej boli gardło ja osobiście radził bym zaopatrzyć sie w kisielki słodka chwila napewno ktoś tobie to zrobi testowałem to 3 razy pomaga lecz w zeszłym roku i kisiel nie pomógł gdyżbyły potężne upaly i gardlo mi opuchło lekarz zlecił inchalacje i byłem obłożony lodem więc prosze nie nakręcaj się tym żę przed podaniem środka usypiającego ktoś bedzie spiewał Tobie kołysanki ale to żart usniesz nawet sama tego nie zauważysz pozdrówki Janusz

gość

Dopuszczalne formaty pliku graficznego: jpg, jpeg , png.

Rozmiar zdjęcia nie powinien przekraczać 0.6MB.

Reklama:
Reklama:
Reklama: