Reklama:

wodogłowie a kurs prawa jazdy Kat B (5)

Forum: Neurologia - specjalista radzi, dla pacjenta

Początkujący
17-08-2009, 12:11:00

witam serdecznie choruje od urodzenia na wodogłowie i mam zastawkę czy ja mogę się zapisać na kurs prawa jazdy czy raczej jest to nie możliwe bardzo proszę o pomoc pozdrawiam serdecznie z wyrazami szacunku Sebastian Błażejewski
[addsig]
Sebastian
gość
19-08-2009, 18:59:00

Orzeczenie o istnieniu lub braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami może być wydane jedynie przez lekarza uprawnionego do badań kierowców, po dokładnym zbadaniu pacjenta (w tym narządu wzroku, słuchu oraz równowagi) i przeanalizowaniu historii choroby. Jednocześnie konieczne mogą okazać się dodatkowe badania i konsultacje, np. neurologiczna i okulistyczna. Założona, prawidłowo funkcjonująca zastawka komorowo-otrzewnowa sama w sobie nie jest przeciwwskazaniem do prowadzenia pojazdów, jednak współistniejące schorzenia (np. padaczka) lub zaburzenia w zakresie narządu wzroku, słuchu, równowagi mogą stanowić takie przeciwwskazania. Dokładne informacje na temat badań lekarskich kierowców i osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami zawiera Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 7 stycznia 2004 r.
Ekspert Medforum Magdalena Targosz
Początkujący
20-08-2009, 05:46:00

witam ponownie mam zastawkę Pudenza Komorowo-Przedsionkową i aktualnie czekam na wizytę u Neurochirurga ponieważ Chirurg Dzięcięcy który mnie operował stwierdził Niedrożnośc Układu Zastawkowego ale w jednym szpitalu odmówili mi przyjęcia nie wiem z jakiego powodu a takie jeszcze mam objawy Mocne Bóle głowy boli mnie klatka piersiowa zwłaszcza gdy się pochylam boli mnie także dren od zastawki i ból jest nie do zniesienia i nie teraz nie wiem czy będę miał wstawianą nowa zastawkę czy nadal zostanę przy niej a na padaczkę nie choruje to jakie bym miał szanse na prawo jazdy czekam na ponowną odpowiedź i pomoc[addsig]
Sebastian
gość
20-08-2009, 19:12:00

Jak napisałam powyżej, orzeczenie o zdolności do prowadzenia pojazdów może być wydane jedynie przez lekarza uprawnionego do badań kierowców, po osobistym zbadaniu kandydata na prawo jazdy.
Natomiast podejrzenie niedrożności układu zastawkowego jest wskazaniem do pilnej konsultacji neurochirurgicznej i wykonania badań diagnostycznych pozwalających wyjaśnić jej przyczynę.
Ekspert Medforum Magdalena Targosz
gość
12-07-2023, 10:20:02

Treść zablokowana przez moderatora

gość

Dopuszczalne formaty pliku graficznego: jpg, jpeg , png.

Rozmiar zdjęcia nie powinien przekraczać 0.6MB.

ZOBACZ INNE DYSKUSJE

gość
Nietypowe zaburzenia
Witam, na jaką chorobę mogą wskazywać poniższe zaburzenia : - nagłe pojawienie sie podwójnego widzenia w dali gdy patrzy się dwoma oczami - w badaniu okulistycznym skurcz akomodacji, po kilku dniach przy kolejnym badaniu stwierdzono lekkie porażenie nerwu wzrokowego - rezonans głowy + angio czysto - tk z kontrastem czysto - wada wzroku stwierdzona w badaniu dna oka z zakropieniem +1.25 Na co wskazują powyzsze objawy?
Nietypowe zaburzenia widzenia proszę o pomoc
Cześć mam 23 lata , od 1.5 miesiąca zmagam się z nietypowymi zaburzeniami widzenia i szukam pomocy w diagnozie. Moje objawy to głównie zaburzenia widzenia na wzorach / określonych powierzchniach ( przykładowo pognieciona pościel , pognieciona roleta , kaloryfer ) które przypominają zakłócenia / drganie / falowanie tych przedmiotów , powierzchni . Zauważyłem że problem potrafi zniknąć gdy zamknę jedno oko nie ważne które. Czasami pojawia się drętwienie ale naprawdę delikatne w okolicy ust policzka po lewej stronie czasami też dłoni. Pojawiają się też szumy uszne raz na jakiś czas i piski w uszach. Mam też mroczki i męty przed oczami . Nie jest ich wiele ale towarzyszą mi każdego dnia tak jak te nietypowe zaburzenia widzenia. Zbadało mnie dwóch neurologów - norma EEG - norma Rezonans magnetyczny w otwartym aparacie z kontrastem - norma TK bez kontrastu - norma Okulista - lekka wada wzroku która nie powinna się objawiać w ten sposób Morfologia krwi - wszystko ok oprócz ferrytyny która jest podwyższona lecz choruje na stłuszczenie wątroby więc to może być od tego B12 na poziomie 236 kwas foliowy na poziomie 4 zacząłem suplementację Kardiolog / echo serca / EKG - norma Ciśnienie - książkowe Próby tarczycowe i hormonalne - norma Laryngolog - norma Bardzo proszę o pomoc co może mi dolegać ? Co mogę jeszcze zbadać . Z góry dziękuję
gość
Parkonson
Witam czy ktoś poleca dobrego neurologa z Katowic albo z Warszawy od Parkinsona drżenie lewej ręki Proszę jak ktoś już był i poleca Dziękuję❤️ Gosia
Czy to już tętniak ?
Dzień dobry ! Otrzymałem opis badania RM w którym jest napisane W opcji angioMR widoczne drobne tętniakowe uwypuklenie ściany tylnej odcinka M1 tętnicy środkowej mózgu prawej śr.ok.1mm Czy to jest już tętniak ?
Reklama: