Reklama:

Rozpoznanie i leczenie napadów u dzieci (2)

Forum: Padaczka

Początkująca
05-06-2006, 20:08:00

Diagnostyka napadów padaczkowych u dzieci wymaga badania EEG we wszystkich stanach zachowania, czuwaniu z aktywacjami, senności, zasypianiu, śnie NREM i REM oraz budzeniu. Czasami nawet długie badanie we wszystkich wymienionych stanach nie daje odpowiedzi czy mamy do czynienia z padaczką oraz nie pozwala padaczkę sklasyfikować. W tej sytuacji pomaga często stopniowana deprywacja snu u dzieci , metody prowokacji napadów (najczęściej podaniem placebo leku w celu wywołania napadu) oraz zastosowanie wideometrii czy polifizjografii oraz ambulatoryjnego holteraEEG czy telemetrii. Niekiedy pomocne mogą być również nagrania napadu "w domowych warunkach" wideokamerą poprzez rodziców dziecka.
Oczywiście EEG jest tylko jednym z wielu badań, które mogą potwierdzić diagnozę padaczki czy podejrzenia zespołu padaczkowego.
W odniesieniu do leczenia padaczek często tych przejściowych łagodnych (np.rolandycznej epi)ale i padaczek opornych na leczenie. Metoda EEG biofeedback, którą stosujemy w EEG Instytucie od 7 lat, w wielu sytuacjach pomaga polepszyć jakość życia dzieci z padaczką, zmniejsza bowiem zapotrzebowanie na leki i poprawia sen, koncentrację uwagi, pamięć czyli najczęściej zaburzone funkcje poznawcze u dzieci z padaczką i dzieci z padaczką leczonych farmakologicznie. Mój post ma za cel zwrócenie uwagi na jeszcze jedną bardzo użyteczną metodę wspomagania leczenia padaczek u dzieci.
patrz Child and Adolescent psychiatric Clinics of North America, 2005)
dr.n.med.Michaela Pakszys
Początkująca
05-06-2006, 20:08:00

ARTYKUŁ: Rozpoznanie i leczenie napadów u dzieci

kliknij tutaj, aby przeczytać komentowany artykuł
dr.n.med.Michaela Pakszys

gość

Dopuszczalne formaty pliku graficznego: jpg, jpeg , png.

Rozmiar zdjęcia nie powinien przekraczać 0.6MB.

ZOBACZ INNE DYSKUSJE

gość
Rezonans głowy i angiografia bez kontrastu
Proszę o odpowiedź czy muszę się martwić wynikami? Kilka razy pojawił się ból głowy, dwa razy przestawałam widzieć i wrażenie wykręcania gałek ocznych, zawroty głowy. Narazie ustało. Pojawia się pisk lub szum w uchu. Okulista zapisał okulary. Poniżej wynik badania: Badanie angio-MR: hipoplazja odcinków A1 t. mózgu przedniej prawej i P1 t. mózgu tylnej prawej, wady naczyniowej ani ewidentnej niedrożności w obrębie tętnic koła Willisa badanie nie wykazało. Opis badania: Badanie MR głowy wykonane w sekwencjach FSE, SE, FLAIR, opcji DWI, SWAN w obrazach T1- i T2- zależnych w płaszczyznach czołowej, strzałkowej i poprzecznej wykazuje: Układ komorowy położony pośrodkowo, nieposzerzony. Przestrzenir podpajeczynówkowe prawidłowej szerokości. W nad namiotowej istocie białej okołokomorowej przy rogach czołowych komór bocznych pojedyncze drobne ogniska hiperintensywne w obrazach T2-zależnych i FLAIR o śr. do 3mm - zmiany o charakterze niedokrwiennym. Poza tym intensywność sygnału istoty białej i szarej prawidłowa. Struktury podnamiotowe prawidłowy obraz MR. Cech ograniczenia dyfuzji w badaniu DWI ani ognisk krwotocznych w SWAN nie stwierdza się. Czy muszę się martwić?
gość
Neuralgia nerwów obwodowych
Dzień Dobry. Mam 70 lat, 174 cm wzrostu, średnia otyłość. Pojawiły mi się bóle w obwodowym układzie nerwowym. Neurolog powiedział że mam neuralgię nerwów obwodowych. Leki które zażywam to Amitryptylina 5ml, Pregabalin 50. Po tych lekach kręci mi się w głowie. Lekarz powiedział że mam iść na operację kręgosłupa piersiowego, ale ze względu na mój wiek nie chcę. Odnośnie bólu najpierw pojawia się swędzenie w okolicach np. uda, które krótkotrwale promieniuje aż do pięty i to bardzo mocno boląc ( piecze - parzy). Kolejny przykład to ramie aż do ręki, tak w różnych miejscach ciała. Dwa tygodnie temu pojawiły się kolejne dolegliwości tzn. Leżąc na lewym boku, gdy wstaje cierpnie mi prawa noga i prawa ręka. Neurolog zlecił mi rezonans kręgosłupa, konsultację mam dopiero w marcu więc wtedy uda mi się skonsultować wynik. Czy ktoś ma podobne dolegliwości ? Z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej. Może w organizmie mam jakiś stan zapalany ?
gość
Neurolagia nerwu v
Czy mogła powstać w skutek uderzenia twarzą w podłogę aż doszło do złamania nosa i wbcia zębów w wargę dolna, po około miesiącu mega ból twarzy głowy jak przy zapaleniu zatok ale tomografia je wykluczyła ból przeszedł po tygodniu ale nadal jak uciekam miejsca na twarzy to czuję uczucie bólu np nosa
gość
Dziwny atak
Witam wczoraj miało miejsce zdarzenie moja poltora roczna córeczko ok godziny 18 poszła sów położyć że starsza córka. Nagle dostała dziwnych drgawek,po ok 2 minutach przestała oddychać i zrobiła się cała siną i sztywna.Trafilismy do szpitala dziś będą robione badania lekarze podejrzewają padaczkę.Emilka to żywe dziecko wszędzie jej pełno nigdy podobnej sytuacji nie było. Majdziwniejszw jest to że na 5 minut straciła oddech ,przeczytałam wiele forum i nigdzie nie napotkałam się na taką dolegliwość wszystko trwało ok 15 min .Reanimowalam ja do przyjazdu karetki ,tylko czy ktoś wie dlaczego mogła nie oddychać w przełyku nie było wydzieliny.Obejezalam wiele filmików dzieci i niemowlaków z padaczka żaden z nich nie przypominał tego co działo się u nas proszę o pomoc w tej sprawie może ktoś miał coś pogmdobnego dziękuję za informację Małgorzata
Forum: Padaczka
Reklama: