Reklama:

Rehabilitacja- zszyte ścięgno zginacza głębokiego paliczka dalszego (2)

Forum: Rehabilitacja

gość
03-05-2020, 14:37:40

Hej,
Mam pytanie jestem 7 dni po zabiegu zszczycia ścięgna zginacza głębokiego paliczka dalszego palca IV. Mam 5 szwów już ładnie się wygoiło. Za tydzień, czyli dokładnie 2 tyg od zabiegu mam zaplanowane zdjęcie szwów. Mam szynę gipsową na grzbiecie dłoni i mam ją mieć przez 5 tyg podobno, ale po 4 tygodniach ściągać do ćwiczeń wyprostu palca.
Moje pytanie jest następujące..czy obecnie poza zgięciem tego palca mogę robić coś? Czy muszę tą szynę nosić w ciągu dnia czy mogę mieć tylko w nocy? Nie wiem czy mam wykonywać jakieś ćwiczenia poza zgięciem po zdjęciu szwów? Proszę o rady ! :)))
gość
19-05-2020, 18:42:30

Proponuję stosować się do zaleceń ortopedy - nosić szynę w ciągu dnia i nocy, aby nie uszkodzić zszytego ścięgna. Najlepiej udać się do fizjoterapeuty na terapię manualną ręki i dobór ćwiczeń.
Jeśli jest Pan/Pani z okolic Włocławka to zapraszam do gabinetu.
www.gabinet-rehabilitacyjny.pl
Pozdrawiam,
mgr fizjoterapii Aleksandra Gładysiak

gość

Dopuszczalne formaty pliku graficznego: jpg, jpeg , png.

Rozmiar zdjęcia nie powinien przekraczać 0.6MB.

Reklama:
Reklama:
Reklama: