Prośba o rozpropagowanie wśród opiekunów osób chorych na Alzheimera:
Szanowni Państwo;
Jesteśmy zespołem badaczy działających przy Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Badania przez nas prowadzone dotyczą mechanizmów radzenia sobie w sytuacji trudnej, jaką niewątpliwie jest zetknięcie się z chorobą członka rodziny. Pojawienie się sytuacji nowej i jednocześnie zagrażającej, jaką jest choroba wywołuje w osobie dotkniętej diagnozą oraz w członkach rodziny uzasadniony strach i poczucie zagrożenia związanego z faktem, iż choroba może mieć charakter chroniczny i postępujący. Tak jest w przypadku choroby Alzheimera. W związku z tym chcielibyśmy zaprosić Pana/Panią do udziału w badaniach, których celem jest poznanie zarówno potrzeb, jak i trosk opiekuna osoby chorej.
Badania przez nas prowadzone są istotne nie tylko dla rozwoju nauki, naszym celem jest przede wszystkim pomoc Państwu jako tym, którzy codziennie muszą radzić sobie z tak obciążającymi zajęciami. Poznanie Państwa potrzeb, reakcji oraz sposobów radzenia sobie pozwoli nam na opracowanie metod jak najlepszej pomocy Państwu, przez co pośrednio pomożemy samym chorym.
Zaznaczamy, iż badanie przez nas prowadzone jest w pełni anonimowe, w żadnym jego etapów nie będziecie Państwo proszeni o podawanie swoich danych, a Państwa historie nie zostaną upublicznione.
Pierwszy etap badania polega na opisaniu własnej historii w formie opowiadania bądź pamiętnika, całość zajmuje około 45 min, jednak rozumiejąc natłok zajęć i obowiązków przeznaczamy na nie trzy dni, tak aby sami Państwo mogli zadecydować kiedy rozpocząć i zakończyć swój opis. Następnie, po okresie dwóch – trzech tygodni poproszeni zostaną Państwo o wypełnienie kilku arkuszy testowych, dokładne wytyczne otrzymają Państwo oczywiście drogą mailową.
Będziemy bardzo zobowiązani za otrzymaną od Państwa zgodę na udział w prowadzonych badaniach. Ze swojej strony deklarujemy pomoc na każdym etapie, chętnie podzielimy się również wnioskami z prowadzonych analiz.
Jeśli zgadza się Pan/Pani uczestniczyć w badaniu prosimy o wysłanie zwrotnie odpowiedź „TAK” na adres: Ewa Odachowska
Jeśli nie chcecie Państwo brać w nim udziału również prosimy o informację na tan sam adres.
Po wysłaniu odpowiedzi TAK otrzymają Państwo dokładny link do strony, na której znajduje się: opis badania wraz z prostą instrukcją.