Reklama:

Lek Keppra (5)

Forum: Padaczka

Początkująca
28-04-2018, 14:35:46

Witam. Mój mąż po raz pierwszy ataku padaczki dostał w wieku 35, wszystkie badania prócz eeg wyszły dobrze, eeg pokazało minimalne zmiany. Ataki miewa co trzy miesiące, rano. Lekarz po drugim ataku wypisal mu lek Keppra 500mg. Mąż czuje się po nim źle psychicznie, jest śpiący i nie ma apetytu. Jakie są wasze doświadczenia jeśli chodzi o ten lek? Boję się że dostanie depresji a wizytę mamy dopiero za dwa tygodnie, czy zamiast dwóch tabletek dziennie dawać mu tylko jedna na noc do czasu wizyty u lekarza??
gość
05-05-2018, 07:24:13

Jeśli chodzi o Keppre to ja też biorę Keppre tyle że odpowiednik-Vrtire bo jest tańszy niż keppra.A wracając do tematu to zastanawia mnie czy twój mąż wcześniej brał już Keppre i została mu zwiększona dawka czy to dopiero pierwszy raz bierze Keppre.Bo jeśli pierwszy raz to ma bardzo dużą dawkę jak na pierwszy raz.Ja najpierw dostałem minimalną dawkę 250 mg.aby zobaczyć czy organizm zaakceptuje lek.Później dopiero miałem zwiększaną stopniowo dawkę.Dziś mam wprowadzoną maksymalną dawkę po 1500 mg.rano i wieczorem.Piszesz że mąż źle się czuje po przyjęciu keppry.Nie chcę się wypowiadać czy przyczyną złego samopoczucia męża jest keppra,ale mogę ci doradzić abyś przeczytała na ulotce jakie mogą wystąpić uboczne skutki przyjmowania leku.Jeśli będzie pisało o takich skutkach jakie ma twój mąż to najprawdopodobniej to będzie przyczyną złego samopoczucia twojego męża.Radzę ci też abyś nie patrzyła na termin wizyty kiedy mąż ma wizytę,tylko jedź go lekarza jak najszybciej.Zapamietaj jedno.Jak mąż ma ustalony termin wizyty to niech trzyma się terminu kiedy ma wizytę. Ale jesli zaczyna się coś dziać z mężem to nie patrzcie na termin tylko jedźcie do lekarza.Każdy lekarz ci powie,że jeśli coś będzie się działo to masz nie patrzcieć na termin tylko przyjeżdżać odrazu.Więc nie zależnie co będzie pisało w ulotne o skutkach ubocznych to jedź z mężem do lekarza,bez względu na kiedy ma termin
Komentatorka
05-05-2018, 21:39:34

Część sama biorę keppre już od ponad roku na początku miałam dokładnie jak twój mąż i brałam taka sama dawkę od początku to jest minimalna dawka (1000mg dziennie) levatiracetam czyli składnika aktywnego keppry, mimo tego miałam ataki i zwiększono mi dawkę do 750mg 2 razy dziennie. Przez około 4miesiace źle się czułam myślę że miałam już i depresję z tego, lekarz w końcu przepisał mi suplement diety na bazie kurkumy i większość skutków ubocznych znikło, jedyne co się utrzymuje to mały popęd seksualny i jeśli wieczorem posiedzę dłużej niż do 23 to mam mdłości i czasem wymiotuje. Dlatego najlepiej spytajcie lekarza może też niech wam poradzi czy można jakoś je zniwelować.
Pozdrawiam.
[url=https://lilypie.com][img]https://lb3f.lilypie.com/WLepp2.png[/img][/url]
gość
03-01-2024, 06:11:06

Ja biorę vektire 1000 i ontrozy i jestem rozdrażniona skąpo oddaje mocz czy po tych tabletkach
gość
28-02-2024, 17:29:39

Niestety jednym z działań niepożądanych Keppry jest depresja; pojawia się nawet u 10% pacjentów (ulotka: https://leki.pl/rx/keppra-roztwor-doustny-100-mg-ml/). Bez lekarza się nie obejdzie...

gość

Dopuszczalne formaty pliku graficznego: jpg, jpeg , png.

Rozmiar zdjęcia nie powinien przekraczać 0.6MB.

ZOBACZ INNE DYSKUSJE

gość
Padaczką lekooporna frisium
Córka ma cztery leki na padaczkę jest po zapaleniu mózgu ,ostatnio lekarz dodał jej frisium 10po pół tabletki na wieczór na dwa tygodnie.A potem przestać czy nie będzie skutków ubocznych ?
Forum: Padaczka
gość
Rezonans głowy 15 latka
Chłopak 15 lat, z ASD, ADHD,zaburzeniami koncentracji i uwagi, dodatkowo drżenia kończyn dolnych i górnych najbardziej intensywne w obrębie dłoni. Dodatkowo homocysteina 25 oraz na zmianę powyżej normy wapń całkowity lub wapń zjonizowany.
Konieczność powtórzenia rezonansu głowy zalecona przez radiologa
Witam serdecznie, Miałam wykonany rezonans magnetyczny głowy bez kontrastu zwg na zaburzenia koncentracji i pamięci oraz wieloletnie przyjmowanie leków na depresję. Po około dwóch tygodniach dostałam telefon z informacją o konieczności powtórzenia badania, tym razem z kontrastem. Termin na za tydzień. Na pytanie dlaczego jest to konieczne- odpowiedź że tak zdecydował lekarz, niektóre obszary mózgu będą dzięki temu lepiej widoczne. Czy to standardowa procedura? Czy ktoś z Was miał taką sytuację? Czy dobrze myślę, że coś dostrzeżono i chcą się temu lepiej przyjrzeć?
gość
Rezonans głowy i angiografia bez kontrastu
Proszę o odpowiedź czy muszę się martwić wynikami? Kilka razy pojawił się ból głowy, dwa razy przestawałam widzieć i wrażenie wykręcania gałek ocznych, zawroty głowy. Narazie ustało. Pojawia się pisk lub szum w uchu. Okulista zapisał okulary. Poniżej wynik badania: Badanie angio-MR: hipoplazja odcinków A1 t. mózgu przedniej prawej i P1 t. mózgu tylnej prawej, wady naczyniowej ani ewidentnej niedrożności w obrębie tętnic koła Willisa badanie nie wykazało. Opis badania: Badanie MR głowy wykonane w sekwencjach FSE, SE, FLAIR, opcji DWI, SWAN w obrazach T1- i T2- zależnych w płaszczyznach czołowej, strzałkowej i poprzecznej wykazuje: Układ komorowy położony pośrodkowo, nieposzerzony. Przestrzenir podpajeczynówkowe prawidłowej szerokości. W nad namiotowej istocie białej okołokomorowej przy rogach czołowych komór bocznych pojedyncze drobne ogniska hiperintensywne w obrazach T2-zależnych i FLAIR o śr. do 3mm - zmiany o charakterze niedokrwiennym. Poza tym intensywność sygnału istoty białej i szarej prawidłowa. Struktury podnamiotowe prawidłowy obraz MR. Cech ograniczenia dyfuzji w badaniu DWI ani ognisk krwotocznych w SWAN nie stwierdza się. Czy muszę się martwić?
Reklama: