Reklama:

Lamotrygina-Trądzik (9)

Forum: Padaczka

Początkujący
06-10-2017, 11:06:01

Witam przyjmuje Lmotryginę w dawce 150mg/ dobe od 2 miesięcy, zrobił mi sie na czole tradzik, a jestem grubo po 30, ktoś może miał podobne doświadczenia?, jak sobie z tym poradził?
gość
06-10-2017, 15:26:22

To może być od leków, ale także od stresu. Jedną z przyczyn trądziku w tym wieku jest stres, każdy dermatolog Ci to powie
gość
06-10-2017, 16:41:04

U mnie lamotrix póki co nie wywołał trądziku
Forumowicz
15-10-2017, 19:11:17

Jednym z objawów ubocznych lamotryginy są zmiany skórne w różnej postaci. Czasami, szczególnie przy bardzo szybkim zwiększaniu dawek mogą przybrać bardzo groźną formę, która stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia. Mam tu na myśli Zespół Stevensa-Johnsona czy martwica toksyczna rozpływna naskórka.
Z tego powodu stosowanie lamotryginy powinno rozpoczynać się od małych dawek, 25mg raz na dobę przez 2 tygodnie, następnie 50 mg raz na dobę przez dwa tygodnie i stopniowo dochodzić do dawki docelowej przez powolne zwiększanie dawki. Stosowanie się do tych zasad zapobiega powyższym działaniom niepożądanym.
Przy stosowaniu walpronianów ( Depakine Chrono, Absenor, Convulex itd.) dawka początkowa powinna być jeszcze mniejsza.
Przy wystąpieniu jakichkolwiek zmian skórnych, należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza.
Początkująca
10-04-2018, 06:44:11

Ja na trądzik polecam serum sevolium :) To jest fajny naturalny kosmetyk właśnie na trądzik :)
Ma fajną żelową konsystencję i nawilża skórę.
Czasami leki powodują różne zmiany na skórze ;/
gość
06-06-2018, 13:40:17

A gdzie takie sevolium mogę znaleźć?
Bo mimo że stosowałam tabletki *** przez 8 miesięcy to znowu powrócił ten okropny tradzik i juz nie mam sily moze ten krem cos da :(
gość
06-06-2018, 15:32:45

W internecie można zamówić
gość
15-06-2018, 13:14:42

A próbowałeś zmienić pielęgnację? Ja kiedy brałam np. hormony, skóra na twarzy mi się posypała. Na szczęście uratowały mnie kosmetyki cetaphil. Używam kremu cetaphil da ultra super nawilża i niweluje zmiany trądzikowe, jest bezpieczny na skóry bo ma wszelkie badania dermatologiczne.
gość
23-06-2018, 10:13:50

Szkoda że nie ma sevolium w aptece :(
dajcie spokoj zeby miec tyle problemow i jeszcze tradzik w wieku 36 lat ...

gość

Dopuszczalne formaty pliku graficznego: jpg, jpeg , png.

Rozmiar zdjęcia nie powinien przekraczać 0.6MB.

ZOBACZ INNE DYSKUSJE

gość
Padaczką lekooporna frisium
Córka ma cztery leki na padaczkę jest po zapaleniu mózgu ,ostatnio lekarz dodał jej frisium 10po pół tabletki na wieczór na dwa tygodnie.A potem przestać czy nie będzie skutków ubocznych ?
Forum: Padaczka
Konieczność powtórzenia rezonansu głowy zalecona przez radiologa
Witam serdecznie, Miałam wykonany rezonans magnetyczny głowy bez kontrastu zwg na zaburzenia koncentracji i pamięci oraz wieloletnie przyjmowanie leków na depresję. Po około dwóch tygodniach dostałam telefon z informacją o konieczności powtórzenia badania, tym razem z kontrastem. Termin na za tydzień. Na pytanie dlaczego jest to konieczne- odpowiedź że tak zdecydował lekarz, niektóre obszary mózgu będą dzięki temu lepiej widoczne. Czy to standardowa procedura? Czy ktoś z Was miał taką sytuację? Czy dobrze myślę, że coś dostrzeżono i chcą się temu lepiej przyjrzeć?
gość
Rezonans głowy 15 latka
Chłopak 15 lat, z ASD, ADHD,zaburzeniami koncentracji i uwagi, dodatkowo drżenia kończyn dolnych i górnych najbardziej intensywne w obrębie dłoni. Dodatkowo homocysteina 25 oraz na zmianę powyżej normy wapń całkowity lub wapń zjonizowany.
gość
Rezonans głowy i angiografia bez kontrastu
Proszę o odpowiedź czy muszę się martwić wynikami? Kilka razy pojawił się ból głowy, dwa razy przestawałam widzieć i wrażenie wykręcania gałek ocznych, zawroty głowy. Narazie ustało. Pojawia się pisk lub szum w uchu. Okulista zapisał okulary. Poniżej wynik badania: Badanie angio-MR: hipoplazja odcinków A1 t. mózgu przedniej prawej i P1 t. mózgu tylnej prawej, wady naczyniowej ani ewidentnej niedrożności w obrębie tętnic koła Willisa badanie nie wykazało. Opis badania: Badanie MR głowy wykonane w sekwencjach FSE, SE, FLAIR, opcji DWI, SWAN w obrazach T1- i T2- zależnych w płaszczyznach czołowej, strzałkowej i poprzecznej wykazuje: Układ komorowy położony pośrodkowo, nieposzerzony. Przestrzenir podpajeczynówkowe prawidłowej szerokości. W nad namiotowej istocie białej okołokomorowej przy rogach czołowych komór bocznych pojedyncze drobne ogniska hiperintensywne w obrazach T2-zależnych i FLAIR o śr. do 3mm - zmiany o charakterze niedokrwiennym. Poza tym intensywność sygnału istoty białej i szarej prawidłowa. Struktury podnamiotowe prawidłowy obraz MR. Cech ograniczenia dyfuzji w badaniu DWI ani ognisk krwotocznych w SWAN nie stwierdza się. Czy muszę się martwić?
Reklama: