Leczenie podejmuje się w celu przywrócenia czaszce i twarzy normalnego kształtu. Zniekształcenia w zależności od rodzaju kraniostenozy różnią się od siebie i są mniej lub bardziej widoczne, jednakże jednakowo mogą mieć wpływ na wysokość samooceny, co jest bardzo ważnym powodem do podjęcia leczenia. Dziecko powinno również być badane pod kątem wzmożonego ciśnienia śródczaszkowego spowodowanego ograniczonym wadą rozwojem czaszki.
Rodzaj i termin przeprowadzenia operacji różni się w zależności od konkretnego przypadku, diagnozy i decyzji chirurga. W niektórych przypadkach operacja przeprowadzana jest w 2-3 miesiącu życia, a w pozostałych nie jest przeprowadzana aż do 6-9 miesiąca. Niekiedy, po operacji, stosuje się kask lub opaskę terapeutyczną dla wzmocnienia dalszego kształtowania się czaszki i twarzy.
W zależności od rodzaju kraniostenozy możliwe są różne rozwiązania chirurgiczne, jednakże najpopularniejszym rozwiązaniem jest operacja prowadzona przez chirurga plastycznego w towarzystwie neurochirurga. W Polsce operacja wykonywana jest przez neurochirurga. Operacja polega na rozwarciu szwu i ukształtowaniu czaszki. Chirurg robi nacięcie od ucha do ucha przez górę głowy, za linią włosów, tak aby blizna była zakryta przez włosy. Po otwarciu czaszki neurochirurg usuwa dotknięte chorobą części czaszki i czoła. Chirurg plastyczny kształtuje kości i ustawia je w prawidłowej pozycji. Po tym następuje zamknięcie nacięcia. Procedura ta jest niezawodna, a możliwość komplikacji niska. Większość dzieci, które przeszły taką operację prowadzi normalne życie, bez żadnych pozostałości po kraniostenozie.
[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/961lepokc8l0zhtx.png[/img][/url]
[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/km5s6iye0m79bl23.png[/img][/url]