Staw barkowo-obojczykowy z obecnością początkowych zmian zwyrodnieniowych, nawarstwienia kostne na krawędziach stawowych, pogrubienie więzadeł barkowo-obojczykowych. Kaletki podbarkowa i podnaramienna z niewielkim wysiękiem.
Przestrzeń podbarkowa niezwężona .
W głowie k. ramiennej nadal widoczny obszar wlk. 17,6x9,7mm o wysokim sygnale w PD FATSAT, niskim w T1, z niewielkim wgłobieniem pow. głowy k. ramiennej-zmiany po przebytym urazie?
Cechy uszkodzenia stożka rotatorów Ist./tendinopatia Ist., z niewielkim podwyższeniem sygnału ścięgna m. nadgrzebieniowego, podgrzebieniowego bez przerwania włókien ścięgien, z niewielkim wysiękiem w przyleganiu. W rzucie ścięgna m. nadgrzebieniowego linijne zwapnienie dł. 12mm-obraz MR jak w wapniejącym zapaleniu ścięgna.
Ścięgna mięśni obłego mniejszego, podłopatkowego i głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia bez zmian sygnału. Mięśnie stożka rotatorów bez cech zaniku.
Staw ramienny: głowa i panewka bez zmian. Chrząstki stawowe bez widocznych uszkodzeń. Obrąbek stawowy bez ewidentnych cech uszkodzenia.
Ilość płynu w jamie stawu w granicach normy.