Reklama:

Popularne na forum

Dzień dobry . Moja mama miała wszczepienie elektrod 6 dni temu. Powikłaniem po operacji jest krwotok z przebiciem do komór. Krwiak 6-7 cm. Potężny. Nie dawali żadnych szans. Już w I dobie po operacji rozmawiali o ocenie śmierci pnia mózgu. Mama przestała oddychać samodzielnie. Podłączyli ją do respiratora. Teraz jest przeniesiona na oddział neurochirurgii. Oddycha samodzielnie. Ma tracheostomie. Jutro wykonają TK głowy. Pielegniarki nawet pozycji nie zmieniają od 6 dni , mama leży ciągle na plecach. Widać że jest im zupełnie obojętna. Znieczulica jest w wielu miejscach.
1 komentarz
ostatni miesiąc temu  
/ gość
[CYTAT] gość 05-03-2024, 17:52:02 [CYTAT] gość 03-02-2024, 03:14:43 Moja mama choruje od 8 lat. Ciekawe ze ktoś tu napisał że jego mama zakuła się igła. Moja też i od tego się wszystko zaczęło. Najprawdopodobniej te leki przeciwwirusowe, bardzo silne coś uszkodziły w organizmie. Zaczęło się od niespokojnych snów, potem sztywność pogłębiająca się, upadki, i dalej cały wachlarz objawow nietrzymanie moczu, od kilku miesięcy problemy z mową, jakieś 3 lata temu przestała chodzić samodzielnie a ostanie miesiące jest przykuta całkiem do łóżka. Słabo oddychała ostatnie tygodnie a w tej chwili jest w bardzo złym stanie. Jest pod respiratorem na oiomie od 3 dni, próbowali ją odłączyć od respiratora ale nie podejmuje samodzielnego oddychania, jest już wybudzona z tą rurą w gardle, gardło ją boli, jest slaba. Nie wiem czego się spodziewać dalej. Jutro druga próba odłączenia. Mamy nadzieję że będzie oddychać samodzielnie i wróci do domu.[/CYTAT] Update z dzisiaj 05 Marca jest taki, że mama leży już bez kontaktu od kilku dni na silnych lekach przeciwbólowych Nie otwiera oczu od dwóch dni. Wygląda na to że to juz kwestia dni. Pracuje tylko serce, puls ma od ponad tygodnia pomiędzy 109-116 więc wysoki. Miesiąc po tej niewydolności oddechowej nie podźwignęła się. Ma respirator, pega ale od tamtej pory progres w tym złym kierunku jest błyskawiczny. Piszę wam bo wiem jak człowiek się zastanawia co go czeka. A tak mało jest o tej chorobie na forach i wogole lekarze mało obeznani z tym msa.[/CYTAT] Trzymaj się ciepło. Mój mąż leżący i ciągłe nawroty stanów zapalnych, głównie przew. Moczowego ..nie wiem jak ten organizm wytrzymuje ,już 2 miesiąc na antybiotyku .
99 komentarz
ostatni miesiąc temu  
/ gość
Witam. Ja jestem po identycznej diagnozie w wieku nastoletnim. Aktualnie mam 25 lat i jest coraz gorzej. Przede wszystkim każdy pacjent jest inny, wasza córka może mieć inne objawy a niektórych nie mieć wcale. Ja mam silne losowe bóle w kończynach, stałe odrętwienie połowy palców w dłoniach, odrętwienie stop, osłabienie siły mięśniowej kończyn, zaburzenia czucia. Trzeba pamiętać że choroba może ale nie musi postępować, jednakże trzeba uświadomić córkę że choroba jest przekazywana genetycznie. Jest duża szansa że dzieci będą chore bo chory gen jest dominujący, aczkolwiek przyszłe potomstwo może być zdrowe, lub też choroba będzie się rozwijać inaczej. Przy tej chorobie Trzeba uważać na uciskanie nerwów, które w ciąży również może się pojawić. Mi lekarz wprost powiedział, bo mam też ucisk w kręgosłupie przez dyskopatię, że jakbym zaszła w ciążę jest duża szansa że nie będę chodzić przez ucisk na nerwy
2 komentarz
ostatni 6 miesięcy temu  
/ gość
18 kwietnia Wyniki Historia: Dostępne badania przed tomografią komputerową, zakrzepica zatok, SAH Pytanie ogólne: Kontrola natywna CT, zwiększone krwawienie? CT czaszkowo-mózgowy, wykonane 18 kwietnia 2023 o godzinie 8:13 Odkrycie: W dniu 17 kwietnia 2023 roku narastające krwawienie pozaosiowe w okolicy czołowo-podstawnej lewej o szerokości do ok. 6 mm – nast. 10 zdjęcie 15 Nieznacznie narastający obrzęk lewego czołowo-podstawnego z utrzymującym się małym krwawieniem korowym do podkorowym po stłuczeniu po lewej stronie czołowo-podstawnej. Lekko zanikający podtwardówkowy zbiór krwi wzdłuż przedniego sierpa mózgowego. Obszernie wchłonięty krwotok podpajęczynówkowy po lewej stronie czołowo-skroniowej. W przeciwnym razie ustalenia są spójne. Głównie zewnątrzoponowe nagromadzenie powietrza w okolicy zatoki esowatej po stronie lewej ze złamaniem potylicznym typu bds z promieniowaniem do komórek wyrostka sutkowatego po stronie lewej i gromadzeniem się płynu w komórkach wyrostka sutkowatego po stronie lewej. ______________________________ Wyniki Historia: Dostępne badania przed tomografią komputerową, zakrzepica zatok, SAH Pytanie ogólne: Proszę dodać CTA + fazę żylną w przypadku wysokiego stopnia jako dodatek do właśnie przeprowadzonej kontroli CCT. Zwłaszcza zakrzepica żył zatokowych CT CTA wewnątrzczaszkowe, wykonane 18 kwietnia 2023 o godzinie 8:45 - zlecone: CT czaszkowo-mózgowe Odkrycie: Informacje o dawce całkowitej dla badania radiologicznego: DLP 425,99 mGy.cm Deff 1,20 mSv zgodnie z ICRP103 Bez zmian w stosunku do badania wstępnego z dnia poprzedniego: Brak kontrastu w zatoce esowatej po stronie lewej i niezmienne nagromadzenie powietrza na jej biegu do żyły szyjnej wewnętrznej po stronie lewej.
4 komentarz
ostatni 5 miesięcy temu  
Witam , zgłosiłam się do lekarza z silnym bólem szyi promieniującym do łopatki i ręki oraz w ręce występowało mrowienie . Poniżej zdjęcie wyników rezonansu. Jakie dalsze leczenie? Będzie potrzebna operacja? Lekarz dopiero za miesiąc
1 komentarz
ostatni 8 miesięcy temu  
/ gość
Witam. Czy objawy tej choroby kiedyś ustępują czy zostaje to do końca życia ? Oczopląs, problemy z chodzeniem i wzrokiem.
7 komentarz
ostatni 2 miesiące temu  
/ gość
Dzień dobry. Badanie potencjałów wywołanych wykazało w 2017 roku prawostrone uszkodzenie drogi wzrokowej przed skrzyżowaniem wzrokowym. W ciągu 6 lat od diagnozy straciłam wzrok w prawym oku. Byłam diagnozowana pod kątem stwardnienia rozsianego natomiast nie było zmian w mózgu ani prazkow oligoklonalnych w płynie MR w związku z czym w 2017 roku lekarze przerwali diagnostykę, jako ostateczne rozpoznanie neurolog wpisał migrenę... i żyje tak do dzisiaj. Reszta objawów takich jak parestezje prawej strony ciała, zaburzenia widzenia i równowagi, niesamowite bóle kręgosłupa, fotopsje i wiele innych - pozostało. Pojawiają się w różnych odstępach czasowych. Biegam od lekarza do lekarza i jestem odsyłana a okulista kazał nauczyć się z tym żyć. Drugi okulista sugeruje zespół Devica. Proszę o pomoc - co to może być, od czego, gdzie się kierować? Wszędzie mnie odsyłają.
1 komentarz
ostatni 2 miesiące temu  
/ gość
Mialam perlaka ucha po operacji po 3 miesiącach stwierdzono 95 percentyl wodoglowia co to znaczy i czy to mogło stać się po tej operacji ze zbiera się płyn
1 komentarz
ostatni 3 miesiące temu  
/ gość
Reklama: